Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Változhat a kormány gazdaságpo...

Változhat a kormány gazdaságpolitikája, ha a Ryanair vezére elküldi a "Közgazdaságtan Hülyéknek" c. könyvet?

Figyelt kérdés

Lehet Magyarország végre tényleg előre fog menni?!?

Reméljük nem kerül Dúró asszony kezébe.


2022. jún. 15. 20:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként ez az eset jól mutatja a mai rendszer hibáját. Egy senkiházi cégvezető akar belepofázni egy állam döntéseibe.
2022. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

A A Ryanair-vezér a dél afrikai kormánnyal is hasonló stílusban értekezet.

A dél afrikai kormányt is leostobázta.


[link]

2022. jún. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

"Mondjuk a cégek drágán szolgáltatnak, az állampolgár kifizeti....jön az állam, és azt mondja hohó, drágán dolgoztok, túl sok pénzt kerestek, gyorsan ide nekem vele, majd én elköltöm.....a cégek odaadják, majd ráterhelik újra az emberekre, akik ÚJRA kifizetik....duplán.....egy extraprofitot a cégnek, egy extraprofitot az államnak.....védjük a családokat, mi?!?"


Szerintem inkább te olvasd el azt a könyvet, ugyanis ez k.rvára nem így működik. Nem tudsz adót "ráterhelni" az emberekre, mert ugyanúgy adózol az után is. Az arányokon változtathatsz, akkor összességében növelheted a bevételt, de akkor meg a piac ejt ki, hacsak nincs monopóliumod, ami viszont törvénytelen (hivatalosan).


Emellett a drága vezérigazgató ott elvesztette a vitát, hogy azzal érvelt hogy szegény légitársaságoknak veszteséges a fenntartás és őket, szegény szamaritáriánusokat bántják. Az év poénja...

2022. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem inkább te olvasd el azt a könyvet, ugyanis ez k.rvára nem így működik. Nem tudsz adót "ráterhelni" az emberekre, mert ugyanúgy adózol az után is. Az arányokon változtathatsz, akkor összességében növelheted a bevételt, de akkor meg a piac ejt ki, hacsak nincs monopóliumod, ami viszont törvénytelen (hivatalosan)."

Na igen, mert a 400Ft-os euró ár is a kormányunkat igazolja, ugye?!?

A piac beárazza ha egy országot hülyék irányítanak.

Nem igazán érdekelnek a légitársaságok, csak itt ugrik ki látványosan a butaság, a bankszektor is az emberekre terheli ezt az új lehúzást.


Csak a példa kedvéért, 10 000 Ft egy repjegy Londonba a Ryanairnél, a kormány utasonként 3900Ft-ot kér. Akkor mondjuk 6100Ft-ot keres a légitársaság - Budapesten a taxi két kerülettel arébb visz ennyiért csak- .

Ez mondjuk ebben az esetben azt jelenti, hogy a kormány 39%-át akarja a jegyárnak. Plusz majd ugye az adók, illetékek.

Simán hozzá fogják adni a jegyárhoz ezt az összeget....és sajnos jogosan.

2022. jún. 16. 07:30
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

#9

Az ellenzék hazaáruló, semmi újdonság.

2022. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

#14

Na ez az, én rendszeresen repülök, s pont les.arom azt a 3000 forintot, ha 9000 a repjegy, akkor azért, ha meg pl. messzebre kell menni, s 100 000 a jegy, akkor meg azért. Senkit nem érdekel ez igazából, csal a Ryanair vezetője politikai hangulatkeltésre használja a dolgot, a többiek pedig szépen, csendben elrendezik úgy a dolgokat, hogy senkinek nem tűnik fel, s mindenki boldog. Amúgyis EU-s szinten kellene szétadóztatni ezeket a járatok, környezetszennyező s az üzemanyagot adó nélkül vásárolják. Én konkrétan azért repülök, mert jóval olcsóbb mindennél. Töröljék az összes kibaxott járatukat, Wizz Air átveszi azokat, s köszöni szépen, beszedi ő a profitot. S most épp a teljes ellenzéki sajtót végig sírják, hogy ÚrIsten, adózni egy repülőtársaságnak? Há nehogymá.

2022. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

"Na igen, mert a 400Ft-os euró ár is a kormányunkat igazolja, ugye?!?


A piac beárazza ha egy országot hülyék irányítanak."


Как дела комрад?


Egyébként ennek a repülőgéptársaság hisztijéhez semmi köze, új vitába nem kezdek.


"Nem igazán érdekelnek a légitársaságok, csak itt ugrik ki látványosan a butaság, a bankszektor is az emberekre terheli ezt az új lehúzást.



Csak a példa kedvéért, 10 000 Ft egy repjegy Londonba a Ryanairnél, a kormány utasonként 3900Ft-ot kér. Akkor mondjuk 6100Ft-ot keres a légitársaság - Budapesten a taxi két kerülettel arébb visz ennyiért csak- .


Ez mondjuk ebben az esetben azt jelenti, hogy a kormány 39%-át akarja a jegyárnak. Plusz majd ugye az adók, illetékek."


Nem 39% plusz adó, nem "hozzáadva vesz le" hanem AZ ADÓT VESZI LE.


"Simán hozzá fogják adni a jegyárhoz ezt az összeget....és sajnos jogosan."


Hülyeséget mondasz, és a "példáddal sem tudtad alátamasztani az álláspontotad, hanem inkább lábonlőtted azt. NEM TUDOD RÁTERHELNI AZ ADÓT A VÁSÁRLÓRA. Illetve, bocs, rátudod, de az FEKETÉZÉS.


____


Ennyire nehéz ezt felfogni? De akkor tessék a példa:


Ha Pistinek van egy repülőtársasága, ami keres x átlagjegyárral és y utassal z% adó után X összeget, akkor egy adóemeléssel (z+dz)% mennyit fog keresni? (z < z+dz)


Eredeti adóval(z):


x*y*(1-(z/100))=X


Új adóval (z+dz):


x*y*(1-(z+dz)/100)=Y


X > Y


Pisti kitalálja hogy megpróbálja "ráterhelni" az utasokra, a repjegyár emelésével x+dx. Mennyi lesz így a haszna? Képes ráterhelni? (x < x+dx)


(x+dx)*y*(1-(z+dz)/100)=?


Válasz: Nem képes, mert bár a nettó bevétele nő, az adó is nő, így ugyanaz a helyzet áll fenn, mintha az eredeti adózási helyzetben emelt volna árat:


(x+xd)*y*(1-z/100)=?


Tehát Pisti nem az utasokra terhelte rá, hanem egy jólhangzó indokkal növelte az árat és a nettó bevételének összegét.


________


Ezt már hajlandó vagy felfogni???

2022. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17# semmitmondó butaságokat írsz, és sokat, hogy zavaros is legyen.

Egyszerű példát írtam, hogy te is megértsd....ha nem sikerült, az korábbi iskolai oktatásod hiánya. Menj vissza az általános iskoládba, és jelezd hogy nem volt megfelelő a matektanárod.

2022. jún. 16. 10:33
 19/21 anonim ***** válasza:
56%

18, Öreg, műszakon tanulok, azt hiszem nem én sírnék ha eléd tolnék egy másodfokú nem homogén differenciál egyenletrendszert... de biztos a matektanárom nem volt megfelelő... 🙄


Megpróbáltam a lehető legegyszerűbben levezetni neked. Nem sikerült megértened, amit sajnálom. A te "példád" pedig nem hogy nem támasztotta alá amit mondtál, de hülyeséget is írtál bele. Leírtam miért. Vagy troll vagy, vagy pedig ennyire hülye.


Az előttem lévők is leírták miért nem úgy van ahogy mondod. De akkor hajrá, szídjál mindenkit...

2022. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rossz pályát választották, nyilván hadilábon állsz a matekkal.

Még nem késő átmenned a kesmához, ott semmihez sem kell nagyon érteni, csak bemásolni amit rogiék küldenek!

...hacsak eleve nem ott dolgozol "Öreg, műszakon tanulok" 🙄

2022. jún. 16. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!