Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balliberálisok akik most...

Balliberálisok akik most őrjöngenek a benzin-árstop miatt, nektek ugye se jogosítványotok és autótok?

Figyelt kérdés

Tudom 12 éve romokban az ország, havonta jósolva az államcsőd stb. stb.

Valahogy ezek a jóslatok eddig mind vaklármának bizonyultak, van még GYK, van FOS (független objektív sajtó) van olcsó sör, és van meg tőtőttcigi is.

Na de komolyra fordítva a szót, akik most telesírják a netet a benzin-árstop meghosszabbítása miatt, ők valójában soha életükben nem tankoltak még, és valószínűleg nem is fognak?

Miért lenne jó ha közel 2x annyit kellene fizetni a munkába járásért?

Értem hogy aki munkanélküli és 7/24 a neten lóg, annak fingja nincsen arról milyen költségekkel jár egy autó fenntartása.

Nekem nagyon nem mindegy, hogy 60 ezerből vagy 105 ezerből járok dolgozni. Vagy a balliberálisok több fizetést kapnak? A végtelenségig nyilván nem lehet tartani ezt az állapotot, de addig még van erre lehetőség miért kell ezt az intézkedést is farzsebből köpködni? Értem hogy Orbán fóbia, meg nincs nyúlka piszka a piacba, de ki az a hülye aki annak örülne, ha most jó sok pénzt kellene ebben az amúgyis nyomorult időszakban fizetnie a benzinért?

Majd amikor már tarthatatlan lesz, akkor fizetjük érte a normál árat, és közösen sírjuk tele a netet 🤗



2022. jún. 16. 14:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Jó azért sokaknak nem számít hogy 480 vagy 1080 a benzin ár,nem mindenki olyan csóró mint én például.
2022. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 hypno ***** válasza:
27%

Miről beszélsz?

Fél éve sincs hogy visszakaptad a tavaly befizetett szja-dat. Már eltapsoltad?

2022. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj az árstoppal, hogy ugyan úgy mi fizetjük, csak az adónkból. Ez nem rendes csökkentés. Mióta kitört a koronavírus, azóta folyton csak hozzák az újjabb adókat (közben végig Gyurcsányoznak)
2022. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

#2 szövegértelemzésből egyes, leülhetsz.

#3 milyen adókból fogjuk befizetni az árstop keltette különbözetet, van valami forrásod ami igazolja az állításod?

2022. jún. 16. 14:57
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

3: lényegében a nem autózók is fizetik, hogy az autósok olcsón autózzanak


Én autózom, úgyhogy ez nekem is jó, de reálisan látni kell, hogy a számlát mindannyian fizetjük a közösből, azok is, akik metróznak/buszoznak.

2022. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

5#


Erről akkor térjünk vissza, ha az autózásra kivetett adók (gépjárműadó, üzemanyagok adói) az autós infrastruktúrára lesznek költve.

2022. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%

Begyűrűznek majd mindenhova az árstop okozta problémák, vagyis meg fogjuk fizetni a végén, csak minden másban, közvetett termékekben:


"A kiskereskedelmi benzinárstop bevezetése után megszűnő üzemanyagtöltő állomások tehát nem automatikus piaci mechanizmusok alapján szűntek meg, hanem egy a piac szempontjából kívülről érkező döntés miatt.


Ez viszont azt jelenti, hogy ez a szektor nem tudja hatékonyan betölteni azokat a funkciókat, amelyeket szükséges, hiszen hiányoznak egységei (benzinkutak), amelyek a normál iparági működés alatt szükségesek voltak. Ez viszont érinteni fogja az összes olyan iparágat (áruszállítás, logisztika, stb.), amelyek működéséhez az üzemanyag szükséges.


Ezekben a szektorokban szintén áremelkedések várhatók, figyelhetők meg, így végső soron újra a végfelhasználó viseli az árstop következményét, csak nem a benzinkúton fizeti ki (hanem például egy interneten rendelt termékben, amelynek megnő az ára vagy a szállítási költsége). A probléma enyhítésére került bevezetésre a nagykereskedelmi benzinárstop, a töltőállomások helyzetének könnyítésére. Ezzel azonban a probléma nem oldódik meg, csupán annak egy része a nagykereskedelmi szektorra van hárítva, de végső soron, más termékekben ugyanúgy a végső fogyasztók fizetik meg az intézkedés költségeit."


[link]

2022. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a bolti árstophoz. Az a 6 termék maradt olcsóbb, de minden másnak megemelték az árát, vagyis örömködnek az emberek, hogy olcsó a csirke, miközben minden más eszetlenül drágul, vagyis ha valaki nem csak ezt a 6 terméket veszi, hanem mást is, akkor azoknak az árában kifizeti ezek árkülönbségét, mert beépülnek az árakba, a boltok nem árulják veszteséggel, illetve hiánygazdaság alakul ki. (Kedden voltam egy nagy Spar hipermarketben, és dél körül már nem volt csirkemell. Kérdeztem a pultost, hogy miért, és azt mondta, hogy a nagykereskedők jóval kevesebbet szállítanak az árstop miatt. Működik a piac, ha az állam erőlteti az árat, akkor nem minden hajlandó azon az áron szállítani.)
2022. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
A fideszeseknek sem mindegy, hogy 480, vagy 1000 ft egy liter benzin, csak itt nagy a szájuk. Max. a milliárdosoknak tökmindegy, de azok nem itt irogatnak.
2022. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki nem értené a piac működését, akkor egy kis gyorstalpaló. A cégek azért nem mennek csődbe, mert profitot termelnek. Minden adót, amit a cégek befizetnek a közösbe, beleépítik az áraikba, mert ha nem termel profitot ki fog vonulni a piacról. Tehát bármilyen adó, vagy a cég bevételét csökkentő intézkedés, mint az, hogy olcsóbban kell továbbadnia az alapanyagot, mint amiért veszi, végső soron a lakosság költségeit növelő intézkedés.
2022. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!