Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kellene ahhoz pontosabban...

Árokpart kérdése:

Mi kellene ahhoz pontosabban milyen intézkedések lennének szükségesek az egészségügyben, hogy hasonló színvonalú legyen a betegellátás mint a fejlettebb országokban?

Figyelt kérdés
Illetve itthon Magyarországon miért nincsen az embereknek igényük erre kormányoktól, pártszimpátiától függetlenül. Miért mondogatják érvként sokszor azt, hogy pl. a Gyurcsány idejében még rosszabb volt. Igen mindenki tudja, hogy rosszabb volt, de mikor lesz végre a betegellátásban egy szolgáltató szemlélet az állami ellátásban. A kormány mikor fog törekedni vajon erre? Továbbá ha szóba kerül az egészségügy akkor a kormány és az elmúlt kormányok is azzal érveltek, hogy a lehetőségekhez mérten emelték a béreket az egészségügyben, de a betegellátás színvonalának javításáról soha sincsen szó.
2022. jún. 22. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

-Bérek olyan szintűre emelése, hogy megérje ott dolgozni

-Munkakörülmények javítása, hogy ne legyen szr ott dolgozni

-Kórházi felszerelések modernizálása


Igazából kb ez a három kéne, nagyjából ilyen sorrendben.

A fő problémát a szakemberhiány okozza. Egyszerűen nincsenek szakorvosok egy csomó helyen, emiatt sok beteg jut egy dokira, tehát hosszúak a várólisták. Minél több orvos van, annál kevesebb beteg jut egy orvosra, tehát annál gyorsabban bejut a beteg.

Persze minél jobb és elérhetőbb a felszereéls, annál könnyebben tud a doki érdemben megvizsgálni és diagnosztizálni. Ugyanaz mint az orvoshiánynál: ha csak egy MR gép van a környéken, ami óránként csak 1 beteget tud ellátni, akkor az izony naponta csak 8-10 beteg megvizsgálására alkalmas, de ha már 2 gép lenne (persze személyzettel) akkor egyből duplázódna a vizsgálatok tempója.


És nem csak az orvosokra kell gondolni, de a nővérekre, ápolókra, mindenféle kiszolgálószemélyzetre is. Nélkülük ugyanúgy megáll a világ egy kórházban, mint az orvosok nélkül.


És akkor ja, beszélhetünk még oylasmiről is, hogy a 15 éves matracokat, amikben egy várárok van már annyira ki van feküdve, esetleg ki kéne cserélni.... vagy nem ártana ha lenne a mosdókban WC papír... esetleg a bentfekvőknek nem 2 zsömle éss egy kefir lenne a reggeli és a vacsora együttvéve.... Ez egyszerű pénzkérdés, semmi semmi több. Simán csak növelni kéne az ere szánt összeget. Csakhát még az orvosokra sem szánnak eleget, akkor hogy szánnának a WC papírra többet?


Leginkább a szándék hiányzik, hogy megoldják. Persze, ninc spénz. De ez inkább úgy helyes, hogy ERRE ninc spénz. Ha szánnának rá, lenne.

2022. jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

először talán azt a tévképzetet kellene elengedni, hogy a "fejlettebb országok"ban minden tökéletes


"agy nem ártana ha lenne a mosdókban WC papír... esetleg a bentfekvőknek nem 2 zsömle éss egy kefir lenne a reggeli és a vacsora együttvéve...."


egy olyan intézményben, ahol kap az illető egy többszázezer ha nem milliós kezelést tök ingyen, nem gondolod, hogy ez egy nonszensz kategóriájú dolog? otthon talán nem kerülne pénzbe a WC papír meg az étel?

2022. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az eü re fordított pénzt az országok gdp arányosan szoktàk megállapítani.

Mo n európában a legalacsonyabb az erre fordított összeg ami magyar gdp 4%a.


A lehívható eü re fordítható eu pénzeket pedig magánintezményeknek osztja ki a fidesz.

Egy forintot sem engednek állami kórhazaknak.


Szóval ha menne az eü be 7-8% a gdp ből, mint más civilizált orszagban, akkor nem ez lenne a helyzet ami.

2022. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2, vagy biztosítsanak ételt, vagy biztosítsanak élelemszerzési lehetőséget.

Egy olyan intézményben, ahol az egészség helyreállítását célozzák meg, nem gondolod, hogy nonszensz az, ha nincs lehetőséged táplálkozni?:D

2022. jún. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem tilos, hogy vigyenek be neked ételt, vagy előrelátóan te magad vigyél be
2022. jún. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5, nem tilos (már ha épp beengednek látogatókat), csak épp ha nincs aki bevigyen akkor bszhatod. BIztosítani valamit nem azt jelenti, hogy "oldd meg ahogy tudod, de innen ki nem mehetsz".

Érted, pl az én esetem:

Bizonyos fájdalmakkal mentem szakorvoshoz, mondta, hogy oké, csináljunk egy vérképet másnap. Másnap csináltunk egy vérképet. Harmadnap visszamentem a dokihoz az eredménnyel. Mondta, hogy ok, cisnáljunk egy ultrahangot. Negyedik nap cisnáltunk egy ultrahangot. Ötödik nap visszamentem az eredménnyel a dokihoz. Mondta, hogy ebből az ultrahangból szar sem látszik, CT kell, de azt csak osztályról végeznek, szóval feküdjek be és cisnálnak CT-t. Befeküdtem, csináltak CT-t még aznap. Rá pár órára megműtöttek.

Honnan a tökből kellett volna tudnom, hog ynekem most főznom kéne a kaját, mert benttartanak a hétvégére?

Ráadásul feltétlen bélkímélő kaját főzzek, mert fuckin tályog van bennem, arra nem lehet paprikás krumplit zabálni.


Pl akkor legyen egy helyi menza vagy büfé vagy legalább egy speckó kajaautomata amire befizethetsz. Teljesen adom, mondják az,t hogy a kaja nincs benne a TB támogatásban, elfogadom, de akkor fizehtessek egy megoldásért.

2022. jún. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
talán azt a két napot ki lehet bírni kórházi kaján
2022. jún. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7, megfogtad a lényeget. Volt aki egy hónapja ott volt a szobában és senkije sem volt aki meglátogassa vagy kaját hozzon neki. Vele mi lesz? És az megint egy speckóbb eset, hogy mivel amputálták a lábát, felkelni sem tudott, hogy a kávéautomatáig eljusson. Bár egy kórházabn azért ez talán annyira nem is speciális eset...

És ez az ember nem csak elégséges kajához nem jut, de amúgy WC papírhoz sem, hsizen azt is magadnak kell hoznod, és ha nem vagy otthon már vagy egy hónapja, akkor az bizony elfogy akkor is, ha hoztál magadnak eredetileg...

2022. jún. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tudom, hogy nehéz elfogadnod, de az én érvem ennyi:

Ha úgy alakul, hogy ott tartózkodásra kényszerülsz, biztosítsanak akár a befizetett adóból, akár saját költségen ellátást.

2022. jún. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

biztosítanak, tehát nem is értem miről beszélsz

az amit ott adnak azt egy dietetikus állította össze


és akinek senkije sincs még lehet, hogy jobb is, mint amit egyébként enni szokott

2022. jún. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!