Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az álláspontod a melegházas...

Steven95 kérdése:

Mi az álláspontod a melegházasságról?

Figyelt kérdés
Te magad melyik vágyadnak tettél eleget legjobban? Gyereknemzés, pénzügyi, jogi kiváltságok? Vagy elsősorban szerelem, szeretet, élet építése egy társsal?

2022. jún. 28. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Szerelemből házasodtam elsősorban. Támogatom a melegházasságot.
Nem szerelemből házasodtam elsősorban. Támogatom a melegházasságot.
Nem vagyok házas, de (jövőbeni) szerelmemmel házasodnék. Támogatom.
Szerelemből házasodtam elsősorban. Nem támogatom a melegházasságot.
Nem szerelemből házasodtam elsősorban. Nem támogatom a melegházasságot.
Nem vagyok házas, de (jövőbeni) szerelmemmel házasodnék.Nem támogatom.
Egyéb. Nem akarok házasodni. Csak benéztem. Nem vagyok hetero/cisznemű. Nem szerelemből akarok házasodni.
84 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
86%
Az egyházak maguk kell eldöntsék, mit szabad és mit nem, de polgárilag simán.
2022. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a megnevezéssel van baj, mert házasság az ffi és nő köteléke, ezért nem támogatom azonos neműek között.

Melegek közt legyen a neve más. :)

2022. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
37%
Nem támogatom. A házasság hagyományosan férfi és nő között köttetik, akik férj és feleség lesznek. Ezt a hagyományt hagyjuk meg. A melegeknek meg legyen bejegyzett élettársi kapcsolat, ami jogilag a házastársi viszonnyal egyenértékű jogokat biztosít.
2022. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
33%
#2-#3-mal tökéletesen egyetértek.
2022. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
85%
Jelezném, hogy hagyományosan nincs lehetőség válásra, hagyományosan a menyasszony családja hozományt fizet, hagyományosan nem szerelemből házasodnak a párok, a szülők rendezik el ezt. Sőt, sok esetben nem vagy alig találkoznak esküvő előtt. Ugye ez mind kívánatos? Csak mert a "hagyományos" megközelítés.
2022. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
10%
Tök mind1! A heterók voltak itt előbb, a házasodás az ő joguk és kész!
2022. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
15%

#5

Van lehetőség válásra, nem kell hozományt fizetni, szerelemből házasodnak általában.

2022. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
72%
Tehát máris baromság a hagyománnyal érvelni.
2022. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
94%
Szinte ugyanaz, mint a hidegházasságról. Adott gazdasági feltételek mellett már a család nem a társadalom gazdasági egysége és mivel a szokásos házasságoknak is legalább a fele válással végződik, ezért nemigen van a "házasságnak" olyan jelentősége, mint az ősidőkben, amikor voltak eltartottak is. Vagyis felesleges formalitás a házasság, kár hogy ezt beleépítették még a modern gazdasági mérőszámokba is (GDP) és feltehetően ezzel több gondot okoznak, mint ami előnyt várnak tőle.
2022. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
9%

#9

Miért lenne baromság?

Amiket te írtál azok nem hagyományok. Úgy csinálják manapság? Nem, tehát nem hagyomány.

2022. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!