Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Rákosi korszakban miért...

A Rákosi korszakban miért volt ennyire jó/erős a magyar sport?

Figyelt kérdés

Az olimpiákon fantasztikusan szerepeltünk:

1948: 4. legtöbb arany,

1952: 3. legtöbb arany,

1956: 4. legtöbb arany.

Szinte csak a szuperhatalmak előztek meg minket (USA, Szovjetunió) Pedig csak egy 9 milliós ország voltunk.


A magyar fociválogatott a világ legerősebb csapatának számított, világbajnoki döntőt játszottunk, tele voltunk világklasszisokkal: Puskás, Kocsis, Hidegkuti, Bozsik stb.



2022. júl. 1. 07:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Mert akkoriban még fociztak s nem milliókért rugdosták a labdát. Manapság lényegesen nagyobb a focisták egója mint a valós tudás.
2022. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Most is lehetne, csak teljesítmény szerint kellene premizálni. Vagyis egy szerény alapfizetést kapnának csak, nem milliókat, és csak akkor kapnának nagy bónuszt, ha győznek. Máris jobban lennének motiválva, mint így, hogy csak ellötöygnek a pályán, mégis kapják a milliókat.
2022. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert az Olimpia akkoriban még amatőr sportolóknak volt, a magyar sportolóknak meg ugyan volt egy kamu munkahelyük ahonnan fizetést kaptak, de azon túl hogy a versenyekre készültek semmi más dolguk nem volt. Kvázi a mai értelemben hivatásos/profi sportolók voltak.
2022. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hypno ***** válasza:
89%

A sport egy kitörési lehetőség volt azok számára, akkbe az ambíción kívül némi tehetség is szorult.


A rendszer pedig minden lehetőséget megragadott, hogy a saját felsőbbrendűségét bizonyítsa a jobb sportteljesítménnyel, ezért a sportolók az akkori viszonyokhoz képest minden támogatást megkaptak.


Az NDK-ban még kokszot is.

2022. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Akkor még a sport kedvéért sportoltak, nem milliárdokért- Évekig volt az MHK,mozgalom (Munkára-harcra kész) Iskolákban. üzemekben. gyárakban amatőrök versenyeztek különböző sportágakban. Nem pénzt. hanem érmeket kaptak a gyóztesek.
2022. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 szántóvető ***** válasza:
100%
akkoriban még amatőr alapokon zajlott az élsport a világban,nem volt üzlet,nem lehetett belőle megélni.már akkoriban is propagandacélokra használta a rezsim az élsportot ugyanúgy mint most,kihangsúlyozva hogy a magyarok tehetségesebbek mint bármelyik másik nemzet.érdekes megfigyelni hogy a jelenlegi rezsim alatt pontosan ugyanolyan stílusban íródnak a cikkek minmt 70 vagy éppen 40 évvel ezelőtt,erre kiváló példa az origo sportrovata.ezt érdemes olvasgatni és akkor visszautazik az ember fél évszázadot az időben.
2022. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván nem mindegy, hogy milliókat kapsz a semmittevésért is, vagy hogy elvisznek a gulágra, ha nem teljesítesz.


Egyébként mondjuk már évtizedek óta, hogy a fociban olyan bérezés kellene, hogy minimálbér + teljesítménybér, és rögtön lenne teljesítmény is. Amíg fizetnek a semmittevésért is, addig meg nem is lesz.

2022. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

1986 előtt az Olimpián hivatalosan csak amatőr sportolók vehettek részt. Ezt a Keleti Blokk országai gyakorlatilag kitrükközték, úgy, ahogy 3-as is írja: a sportolóink gyakorlatilag profik voltak, hiszen a mindennapjaikat a különböző sporteseményekre való felkészüléssel és edzéssel töltötték, nem kellett dolgozniuk, míg a Nyugati Blokk országainak sportolói nagyrészt tényleg amatőrök voltak. Példának okáért az Aranycsapat az 1952-es Olimpián az elődöntőben úgy játszott a svédek ellen, hogy a svéd csapat kizárólag amatőrökből állt (a kapus például tűzoltó volt, a középcsatár ács, a balbekk hegesztő), míg az Aranycsapat nagyrészt "katonákból" (Puskás, Grosics), "textilmunkásokból" (Lantos, Zakariás), és "acélmunkásokból" (Czibor) állt.


A későbbiekben a nyugati országok, elsősorban az amerikaiak is kidolgoztak különböző rendszereket, hogy a sportolóik amatőröknek számítsanak, és így részt vehessenek az olimpián. Az amerikaiaknál például az egyetemi sportösztöndíjak rendszere is így kezdődött: papíron ezek a sportolók csupán ösztöndíjas egyetemisták voltak, akik mellékesen sportoltak is, de persze a valóságban nem kellett nekik bejárni előadásokra, a vizsgákon is csak úgy átrúgdosták őket, elsősorban azért jártak az egyetemre, hogy az egyetem csapataiban, illetve az amerikai olimpia csapatában játsszanak.

2022. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
A nagyon kevés kiugrási, kiemelkedési lehetőségek egyike volt az anyagiak és a külföldi utazási (seftelési) lehetőségek mellett. A zsidó származásúak (akik esetleg megszenvedték a holokausztot is) nyilván lelki okokból is igazolni akarták megmaradásuk indokoltságát.
2022. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Akkoriban még a konkurencia is kisebb volt, hisz azóta megtöbbszöröződött a világ népessége és sok nálunk jóval nagyobb ország is elkezdett masszívan áldozni a sporteredményekre.
2022. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!