Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges olyan fajta konzerv...

Lehetséges olyan fajta konzervatív jobboldalinak lenni, ami egyáltalán nem népies, hanem urbánus?

Figyelt kérdés

Tehát ha én városiként azt mondom, hogy utoljára nagyszüleimnek volt közvetlen kapcsolata a földműveléssel, így az én kultúrám nem a skanzeni romantika, nem a házipálinka ivása népviseletben, nem a népzene és mulatós zene, hanem városi kultúra. A városi kultúrához tartozik például színház, koncertek, szépirodalom, stb. De azokból is lehet a klasszikust szeretni, és az Alföldi Róbert-félét nem kedvelni.


Az értékeimet pedig le tudom vezetni a hellén-római és keresztény kultúrkörből, és a klasszikus liberalizmusból. Tehát pont, hogy a hagyományos európai értékekhez ragaszkodom és azokat féltem. Ez persze kozmopolitább hozzáállás, mint egy népies jobboldalié, de semmiképp nem internacionalista.


Viszont mindig az a benyomásom, hogy a konzervatív, a jobboldali és a népies a gyakorlatban nagyjából kéz a kézben jár. A baloldali, progresszív liberális és városias pedig úgyszintén.


2022. júl. 1. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért is ne. A jobbközép sokszínű.
2022. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az életem felét Budapesten, a másikat vidéken töltöttem eddig.


En nagyon értékelem a vidéki kultúrát, a népi mesterségeket (a fazekasságot és a kovácsságot alapszinten szívesen kitanulnám), illetve a búcsúkat és a disznótorokat is. Meg a régi villákat. Tanyát is szívesen vezetnék.


De én hozzáérek egy növényhez, és az inkább öngyilkos lesz. És ezzel összefoglaltam mennyire vagyok tanyára való.


Szerintem ez nem csak ehhez avagy csak ahhoz tartozom.


Nem is szeretem a vidék/urbánus vitákat ilyen téren (kivéve ha belpest oltásáról van szó, bocs - egy budai). Mert nem jobb egyik a másiknál. István a király kőopera is BP-n volt bemutatva. A legnagyobb tüzijáték is itt van. (Érthető okoból)


Nem választani kell a kettő között, mindkettő a magyarság része. Ugyanúgy lehet élvezni és érezni mindkettőt.

2022. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!