Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az egész...

Miért van az, hogy az egész nyugati világ összefogott az oroszok ellen, nem volt ilyen egység a Hidegháború óta, Magyarország és rengeteg magyar meg oroszpárti? Már a románok is amcsi zászlót lengető jenkik hozzánk képest.

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
A románok mindig átállnak.
2022. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez már nemzeti hagyomány, hogy mindig a vesztes oldalon állunk.
2022. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Orbán becsicskult Putyinnak, Orbánnak meg a hárommillió birka.
2022. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Ukrán hullákon keresztül gyengíteni annyira az orosz medvét, hogy következő 50-100 évben nevessen szemet Európára.
2022. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező

A NATO felöleli szinte az egész nyugati világot. A NATO - North Atlantic Treaty Organisation - eleve azért jött létre, hogy összefogja azokat akik szemben állnak a Szovjetunióval. Lassanként csatlakozott be hozzájuk a többi ország, majd amikor a Szovjetunió felbomlott, akkor ez volt nálunk is egy éles szembefordulás a régi megszállókkal, hogy csatlakoztunk a NATO-hoz.

A hidegháború az oroszokkal szemben évtizedekig tartott és csak a kereskedelemben volt enyhülés a Szovjetunió szétesését követően, de a katonai és egyéb szembenállás mindig is fennmaradt. Nézd meg a volt Jugoszláviából létrejött tagállamok esetét, amikor pl. Szerbiából amikor kivált Koszovó, ott is élesen szembe kerültek a nyugati országok az oroszokkal (2008), mert a nyugat Koszovót elismerte szuverén államnak, míg az oroszok a szerbeket támogatva ezt azóta se tették meg.

Vagy ott van a Krím (2014) azóta vannak szankciók az oroszok ellen.

A magyarok nem oroszpártiak. Akkor sem ha tényleg vannak akik esetleg ezt hangoztatják magukról, mivel itt nem arról van szó, hogy az oroszok mellé állnának - szimplán nem akarnak az ukránok mellé állni.

Minél többet hallom én is ezt a "bezzeg a magyarok oroszpártiak" meg minél többet mondják rám is, hogy "oroszpárti" csak mert nem vagyok hajlandó elfejteni az ukránok mocsokságait, már évekkel ezelőtt sem értettem, miért is nem vonult be az ENSZ Ukrajna déli részére az ottani ukrán nácik miatt a kisebbségek védelmében, vagy túllépni az ukrán nyelvtörvényen, a kisebbségek elleni támadásokon, a kisebbségek médiájának betiltásán, annál többször hagyom rá az engem megbélyegzőre.

Ha valaki hülye és oroszpártinak tart csak mert nem állok gondolkodás nélkül az uktránok oldalára, miközben nekünk nem kell egyiknek sem az oldalára állni, hiszen egyik ország sem barátunk, nem szövetségesünk és mindkettő követett és követ el mocsokságokat - azzal nem lehet mit tenni.

Gondolom neked is már leírták korábban sokan ugyanezeket és mégis újra kiírtad a kérdésedet, mintha nem is mondatk volna semmit. Eldöntötted hogy a magyarok között sok az oroszpárti és ezen nem változtat semmit, hogy azok tiltakoznak ellene akiket te oroszpártinak nevezel.

Az egész nyugati világ az oroszok ellen volt végig. Pont ez vezetett el ehhez a háborúhoz is, mert kell a nyugati titkosszolgálatoknak az ellenség, hogy kapjanak pénzt a munkájukhoz, ahogy ez meg jó alap a fegyvergyártóknak, hogy egy háborúba belehergeljenek egy országot az oroszokkal szemben, aminek következtében az elkövetkezendő 20 évre annyi rendelést kaptak az összes nyugati országtól amit nem győznek majd teljesíteni.

Ezért mondtam azt már évekkel ezelőtt is, hogy meg kell fizetni a "védelmi pénzt" amíg még békében lehetséges, és teljesíteni kell azt a NATO elvárást, ami minden tagországától elvárja a GDP 2%-nak megfelelő kiadásokat a haderejét illetően. Ezzel a pénzzel talán beérték volna a fegyvercégek és nem itt robbantanak ki háborút a közelünkben.

2022. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Igy akarják szegény minszterelnök doktorurunkat megbuktatni ezek a keresztényüldözők...

képesek voltak egy háborút inditani csakazért, hogy bebizonyitság, hogy mégse volt annyira szr Gyurcsány

2022. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert Ukrajna sohasem volt a barátja Magyarországnak.


Területet is vettek el Magyarországtól, ráadásul szívatják is az ott élő Magyarokat.


Vannak, okok, amiért Magyarországnak egyáltalán nem érdeke Ukrajnát támogatnia.

2022. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#5 #7 Én utálom mind az oroszokat, mind az ukránokat. Azért támogatom még is Ukrajnát a háborúban, mert Amerika is őket támogatja, és szerintem a feltétel nélküli hűség Amerikához vezet a jóléthez és a szabadsághoz.
2022. júl. 2. 12:28
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

"Vannak, okok, amiért Magyarországnak egyáltalán nem érdeke Ukrajnát támogatnia."


Ennek ellenére nagyon sok támogatást kaptak tólünk, csak nem fegyvereket, amik ölnek, hanem olyan támogatást, ami életeket ment (menekültek befogadása, humanitárius segítség, energetikai segítség).

2022. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Nekem az az elképesztően furcsa, hogy tényleg tönkretesszük a világot egy olyan kis korrupt náci országért mint Ukrajna. Oroszországot persze jó lenne meggyengíteni de ilyen áron egy ilyen romlott országért mint Ukrajna ilyen a rombolást okozni a világgazdaságnak? Nem értem a politikusokat. Persze gondolom nekik olyan tartalékaik vannak amivel simán túlélnek egy hiperinflációt. Mi meg majd túléljük vagy beledöglünk.
2022. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!