Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltételekhez kötnéd a szavazást?

Feltételekhez kötnéd a szavazást?

Figyelt kérdés
Hogy ne tudjon bárki szavazni akinek fogalma sincs hogy mire x-el. Csak mert megfogják a kezét stb.
2022. júl. 2. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen, én csak annak engedném, aki szavazni akar, a többiek ki lennének zárva a szavazásból.
2022. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen, pl a masokat korlatozokat elso sorban.
2022. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Csak téged kizárnálak
2022. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem engedném szavazni a romákat,a homoszexuálisokat,és az értelmi fogyatékkal élőket.És én se szavaznék,mert én mindegyik vagyok. XD
2022. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már most is feltételkhez van kötve: szavazókorúnak kell lenni, magyar állampolgárnak, cselkvőképesnek és hogy ne legyen az ember eltiltva bűncselekmény miatt.


De gondolom a kérdés az akart lenni, hogy még szigorítanék-e ezen. A válasz az, hogy mindenképp átalakítanám a választási rendszert - de csak úgy, ha az átalakítás a demokráciát (képviseletet) szolgálná.

Viszont nem azon lenne a hangsúly, hogy mondjuk legyen valaki írástudó, hanem hogy az állampolgári ismeretei legyenek meg. Hogy ezt hogyan lehetne igazságosan megcsinálni: nem tudom. De példáaul a pedagógusokra ilyesmit is lehet bízni, amikor hagyják őket tanítani.

2022. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen valami szigorítás kellene, nem érzem fair dolognak, hogy egy iskolázatlan, munkakerülő, segélyen élősködő, agresszív, bűnöző életmódot élő gyerekgyártó szavazata ugyanannyit érjen mint egy dolgozó, "normális" emberé, aki tulajdonképpen eltartja az előbbit miközben az jobban él
2022. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!