Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engedélyeznéd szivárványos...

Engedélyeznéd szivárványos zászló kitűzését középületekre?

Figyelt kérdés
[link]

2022. júl. 7. 19:43
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
#20 de értsd meg, hogy az ilyen szervezetek nem egyenlőek a mozgalommal. A szivárványos zászló az nem a szervezetek jelképe. Hanem az embereké, akik ebbe a csoportba tartozónak azonosítják magukat. Ahogy a piros-fehér-zöld zászló sem a magyar kormány, vagy a parlament zászlaja, hanem a magyar embereké. Így érthető?
2022. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
57%
Kérdezted, hogy létezik e egyaltalan bármilyen ilyen szervezet, én válaszoltam. Lehet, hogy a közvetlen politikai nyomásgyakorlás nem konkrétan általuk történik, de történik. Pusztán szolidaritási semmilyen szervezet lógóját nem teszik ki középületre. Elég pontosan meg van határozva, minek van ott helye. Magyar zászló, EU zászló, a település zászlaja és a fekete zászló. Semmi másnak nincs ott keresnivalója.
2022. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
#22 a székely zászlót is ki szokták tenni. Sőt a mellrák világnapján a rózsaszínt, az autizmus világnapján a kéket is néhány helyen. Szerintem azokkal sincs semmi probléma. De akkor azok is “illegálisak”?
2022. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, a székely zászlót kihagytam, pedig leginkább az előbb felsoroltakhoz tartozik.

A másik kettőt illetően fontos különbség, hogy egyrészt ezek a betegség áldozataival való szokidaritást fejezik ki, nem pedig egy politikai szervezet hatalomra törését. Másrészt ezt az adott betegség világnapján teszik. Belátható, hogy ha a létező összes betegség, kisebbség es vélt, vagy valós elnyomást elszenvedő réteg zászlaját felsorakoztatnánk a középületen az év minden napján, akkor pont a lényeg veszne el.

2022. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
De fogd már fel, hogy a szivárványos zászló nem politikai mozgalom zászlaja, hanem egy kisebbségé. Akikkel szemben ugyanúgy diszkriminálnak, nincs jogegyenlőség számukra, és ők sem azt akarják, hogy az év minden napján kint legyen. Egyáltalán nem értem a hisztit ezzel kapcsolatban. Pláne nem gazdasági válság közben.
2022. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
57%
Azt én sem értem, hogy a gazdasági válság közepette miért ez a legfontosabb egyeseknek, (nem minden meleg LMBTQ aktivista!) de nyilván ha nyomulnak, akkor lesz rá válaszreakció. A képzeletbeli elnyomás miatti hisztinél tényleg sok fontosabb dolog van, ebben egyetértek.
2022. júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Képzeletbeli lmbtq nyomás elleni hiszti a gazdasági válság közepén. Teljesen egyetértek.
2022. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
A nyomás valós, az ellenintézkedések szükségesek. Semmilyen hátrányban nincsenek a melegek, sőt, már ez a divat. De a többletjogok nem járnak.
2022. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Milyen többletjog? Az többletjog lenne, hogy a melegek is házasodhassanak? A heterók házasodhatnak szexuális preferenciájuk szerint, a melegek nem. Kinek van többletjoga? Hetero pár fogadhat örökbe gyereket, a melegek nem. Pedig biztos tényleg jobb helyen van a gyerek az állami nevelőintézetekben, mint szerető családban. Nyilván. De hát persze, a melegek többletjogai…. Pofám leszakad, hogy ezt még bárki komolyan elhiszi, hogy ilyen van. Hihetetlen.
2022. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
13%
A házasságnak és a családnak jól meghatározott definíciója van, ezt nem írja át semmilyen deviáns kisebbség. A bejegyzett élettársi kapcsolat teljes értékű alternatíva a házasságra minden melegnek, akit valóban a saját élete érdekel, nem a felforgatás.
2022. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!