Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógus pálya divatossága,...

A pedagógus pálya divatossága, független az adott kormánytól?

Figyelt kérdés

Barátok közt beszélgettünk erről és habár kezdetben azt hittük az adott kormány intézkedéseinek függvénye - ahogy ma hiszik - hogy mennyire kedvelt a pedagóguspálya, rá kellett jönnünk hogy teljesen független a mindenkori kormánytól.


Régen a pedagóguspálya vonzó volt, sokan mentek arra. Mindig kevés volt a fizetés. Sőt! A baloldal alatt sokkal kevesebbet kaptunk, elvették a 13.havi bért és iskolabezárások & pedagógus elbocsájtások voltak. Szóval nem most vált hirtelen elutasítóvá a pálya iránt a társadalom, mert régen semmivel sem volt jobb a mostaninál a helyzet, sőt: kevesebb pedagógus jutott több gyerekre, de mégis megvoltunk. Én magam is a könnyű munka; a részmunkaidős állás és a hatalmas szabadság a nyári szünet miatt mentem tanárnak. Az hogy 5-6 órát járok be, minden évszakban szünet a nyári szünidő mint az idő óceánja hívja, hogy minden hobbidat kiélheted. Régen ez a pepecselős, retro kis TV-és világban vonzó volt, mert nem tudtad úgysem elkölteni a pénzed, mert a kommunizmusban nem is volt mire érdemes....



Mára nagyot változott a világ! A szemlélet is teljesen megfordult. A mai tinik a kábel TV-én nőnek fel; a Barátok közt, Éjjel-nappal Bp-ben mindenki drága bárokba jár napközben, fizet ötezret a semmiért, céges kocsival furikázik, drága pecókban él/béreli. Ma már ezt a nyugati álmot látják az fiatalok és ezt követik. Hirtelen megemelkedett a fiatalok igénye a "jó élet" iránt. Viszont az ország vagyoni helyzete nem teszi lehetővé, ott sem egyébként széles társadalmi rétegek számára ezt a luxust. Így kiszorult a pedagógus pálya is. Szerintem ha többet adnának nem lenne vonzóbb egyáltalán. Nagyon sokkal kellene többet adni kb dupláját legalább, hogy menjenek rá emberek. 260-ról 500 nettóra. Viszont akkor már nem a pálya szeretetéért, nem hivatástudatból mennének oda az emberek, hanem a pénzért. Nem lennénk előrébb egyáltalán! Arról nem is beszélve, hogy a költségvetés sem bírná.


Mi a véleményed?



2022. júl. 8. 12:19
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Milyen tanár is vagy te pontosan?
2022. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

"Az hogy 5-6 órát járok be"

Aha, biztos tanár vagy... :DDD

2022. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

"Barátok közt beszélgettünk erről és habár kezdetben azt hittük az adott kormány intézkedéseinek függvénye - ahogy ma hiszik" - És ezután arra jutottatok, hogy felolvassátok a fidesz propaganda pontjait. Kicsit sem átlátszó az állításnak álcázott kérdésed tényleg.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy régen is szarul kerestek-e a tanárok vagy sem. (Megsúgom, akkor még nem vette el a teljes kezdőtanári fizetést az albérlet ára, hiába volt alacsony) Az számít, hogy 12 évnyi "dübörgő" gazdasági fellendülés után továbbra is annyit keresnek a pályakezdő pedagógusok, mint egy szaros közmunkás. Ha egy kormánynak fontos a nemzete csak egy minimális szinten is, akkor legalább az oktatást próbálja karban tartani. A Fidesz erre sem volt képes. Akkor miről beszélünk?

2022. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hypno ***** válasza:
88%

Nekem az a véleményem, hogy vagy troll vagy, vagy pedig a Megafon Aranykalászos Fészbuk-harcosa.

Ha tanár lennél, akkor tudnád, hogy a baloldal nem elvette a 13. havit, hanem 7 évig fizette...amíg bírta.


Tudnád, hogy amit a hazai szappanoperákban látsz, az nem a valóság. Ezeket csak a boomerek nézik és a fiatalok pont nem úgy élnek.

2022. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te valami nagyon idős ember vagy, akinek fogalma sincs a fiatalokról és az ő motivációikról.
2022. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Direkt hazudsz vagy csak hülye vagy?


"Mindig kevés volt a fizetés."

Ez nem igaz, soha nem volt ilyen rossz.


"Sőt! A baloldal alatt sokkal kevesebbet kaptunk"

Reálértékben nem.

15 éve még egy pedagógus emg tudott élni a fizetéséből, ma már nem.


"Szóval nem most vált hirtelen elutasítóvá a pálya iránt a társadalom"

Egyébként de, az elmúlt 10 évben terjedt el az a nézet pl. hogy a szülő jobban tudja, mint a tanár.

Több tanár ismerősöm, aki évtizedek óta a pályán van az elmúlt pár évben tapasztalt csak olyat, hogy bejött a szülő megmondani, hogy ő mennyivel jobban tudja.


"sőt: kevesebb pedagógus jutott több gyerekre"

Ez szintén nem igaz.

15 éve sokkal több pedagógus volt a pályán.


"Az hogy 5-6 órát járok be, minden évszakban szünet a nyári szünidő"

Szintén hazugság, aki pedig tanár az tudja, hoyg nincs annyi szabadidő.

A bejárás meg mellesleg nem igaz. Ha valaki kicsit is normális minőségű tanár, akkor 1 órára való felkészülés az nagyjából 3 órába kerül, vagyis ha van egy héten 20 órája, akkor 80 órát dolgozik összesen.


"Ma már ezt a nyugati álmot látják az fiatalok és ezt követik. Hirtelen megemelkedett a fiatalok igénye a "jó élet" iránt."

Persze, csak akarerő vagy elhatározás nélkül.

Nekik, befektetett munka nélkül, csak kell az, amit a TV-ben látnák.


"Szerintem ha többet adnának nem lenne vonzóbb egyáltalán"

De, az lenne.

Nem egy ismerősöm volt, aki elment mivel nem tudott megélni, és tényleg csak megélni akart, nem milliós fizetést.


"Nagyon sokkal kellene többet adni kb dupláját legalább, hogy menjenek rá emberek. 260-ról 500 nettóra. Viszont akkor már nem a pálya szeretetéért, nem hivatástudatból mennének oda az emberek, hanem a pénzért"

Ami irreleváns.

Ha megfizeted a legjobb mérnököd, akkor a házad is annyival jobb lesz.


"Nem lennénk előrébb egyáltalán"

De, mivel a legjobbak oktatnának, aki épphogy bekerül egyetemre 280-as pontszámmal, az jó eséllyel szar tanár is lesz.

Aki viszont 450+ pontot szedett össze a felvételin, az baromira érti és szerete, amit csinál, viszont nem fizetnék meg.


"Arról nem is beszélve, hogy a költségvetés sem bírná."

Ez szintén a retardáltak tévképzete.

Ha átgondolt átalakításokkal együtt jár az emelés, pl. normális NAT, akkor hosszútávon simán elbírná, mivel az oktatás az, ami hosszútávon visszajön, mivel idejönnek a multik R&D részlegeik, amik nem kicsit fogják megtolni a GDP-t.

2022. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem hazudsz és nem vagy tanár. Nálunk már nulladik óra is van reggel héttől, sok tanár még délután három-négy között ott van a suliban, ha fakt van, akkor ötig is. Sokszor hajnali 1-2 között írják be nekünk a jegyeket a mozanaplóba, úgyhogy még akkor is dolgoznak.


Én nagyon szeretem a legtöbb tanáromat, de sosem mennék tanárnak ilyen fizetésért. 6 év egyetem után nettó 207 ezer pótlékostól, diplomával???😂😂😂 Most diákként kapok havi 340-es nettót a fagyizóban, ahol diákmunkán vagyok.


16/L

2022. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Napi tanárellenes provokatív kérdésünket olvashattuk, egy fideszes bértrolltól.
2022. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Egy pedagógus nem 5-6 órát jár be, legfeljebb, ha valami nagyon kis eldugott iskolában tanít egy zsákfal mögötti tanyán, de még akkor sem övé az egész nyár: tanítás vége után egy hónapig még meló, előtte egy hónapig már meló. Akkor megy szabira, amikor tud, nem akkor, amikor akar. A fizu meg... Az mindent elmond, hogy azért kell emelni, mert nem éri el a diplomás minimálbért. Az is, hibás tankönyvekből kell mérhetetlen mennyiségű biflázós anyagot tanítani, és még annyi autonómiája sincs a tanárnak, hogy a helyi viszonyokhoz igazítsa a könyvet legalább.


Amúgy meg állítólag a legkirályabb 10 év után vagyunk. Akkor hogy az istenbe' sikerült így lezülleszteni az oktatást?

2023. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze-persze.

És a gyúcsány alatt a gyerekek nemét is megváltoztatták.

Ugye?

2023. jan. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!