Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok összetehetik a...

A magyarok összetehetik a kezüket, hogy a Fidesz van kormányon és nem egy baloldali kormány ami engedne a külföldi nyomásnak és már elszabadultak volna a benzin és rezsi árak meg emiatt minden más?

Figyelt kérdés
Igen most is van egy kis áremelkedés de ahhoz képest ez semmi amit a baloldal művelt volna
2022. júl. 9. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikben magasabb a fizetés, nagyobb erőfeszítést tették az energetikai korszerűsítésére és ugyan úgy adnak támogatás a fogyasztóknak csak nem vészhelyzeti és védelmi címszavakkal.


2400euro 1 millió Ft az nem magas fizetés már Hollandiában se és más nyugati országban sem. Lehet még a 12 évvel ezelőtti árfolyamon nézted az eurót, ahol leragadt az ország.

2022. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
0%

Te azt írtad kelet EU-ban 1.5 millió/fő fizu a realis. Melyik ke. országban annyi? :D


Apám Hollandiában él, 2400 az jó fizu, 15€/óra. Más vendégmunkások 10.48€-ban vannak, amiből lakást sem tudnak bérelni, mert havi 400€ egy szoba. De ugye ez nem keleti orszag.


Apósom Prágában kerek 20 ezer forinttal keres többet az építőiparban, mint én Budapesten.

2022. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
13%
Én még emlekszem a 12 evvel előtti 70 ezer forintos minimálbérre. Rohadtul nem életszerű, hogy azóta ha a másik rabló banda marad 20x növekedés lett volna a bérekben. Az a baj bilibe lóg a kezetek. A libsik is ugyanúgy loptak és lopni is fognak, sőt lopnak most is.
2022. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%

53


Minden országban lopnak, így persze, hogy az ellenzék is lopna, csak az nem mindegy, hogy mennyit. Azért a 2008-as világválság idején sem volt olyan szar, mint most. 2010-ben 300 alatt volt az euró, így adták át Orbánéknak az országot. Szégyen, hogy az elmúlt 10 évben ömlött be a pénz és ennek ellenére a forint 50%-al szarabb lett.

2022. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
0%

De ha real erteken nezed, minimalberhez viszonyítva az arakat meg most is jobb, mint akkor volt.

Tavaly nyáron pl tetelesen kiszamoltam, hogy alap elelmiszerek+benzin stb vasarlasa most vagy 2008-ban, s bizony sokkal jobban elunk most.

Ez ami most van meg a haboru hozadeka.

2022. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
93%

Gyurcsány idejében nehéz volt az élet. Nem szólhattam egy szót sem, mert simán kirúghattak, viszont a munkanélküliek száma jelentősen alacsony volt. Bőven volt szakmunkás, tudtál közöttük válogatni, sok volt közöttük akik értették a szakmájukat és nem is kértek horror összeget. Iszonyat mennyiségű autópálya és útfejlesztés volt. Az árak elérhetőek voltak, nem hasonlítható össze a mai árakkal. Most?: Fél éve kinéztem egy fényképezőgépet, ami 250 volt, jelenleg 299 ről megemelték 325-re... A lakásárak szintén elérhetőek voltak. Egy mai fiatal, aki nem elcseszni akarja a megtakaírott pénzét szinte esélytelen, hogy a nulláról össze tudjon hozni egy lakást tehermentesen.

Gyurcsány idejében igen, volt megszorítás, az ország ebbe rokkant bele. VISZONT! Soha nem látott gazdasági megugrás ígérkezett, az országa dőlt a pénz, amit nem marhaságokra csesztek el. Aztán jött szépen az öszödi beszéd, majd végül Gyurcsány lemondott, úgy volt, hogy akkor b.sszátok meg csináljátok jobban. Ilyet nem gondolom bármelyik fideszes csinálna, bolond lenne, kapunk még hitelt, majd mikor már végleg összedől minden akkor elhagyják a süllyedő hajót.

Hogy Gyurcsány ideje jobb volt-e régen? Szerintem kár ezen már mélázni, itt a hangsúly inkább azon van, hogy KI az aki ezeket az uniós támogatásokat ellopja... Nem Gyurcsényék voltak, Ő volt az egyetlen aki foglalkozott az országgal...más kérdés, hogy nem jól!

2022. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
92%

55


A fenét a háború hozadéka. Legalábbis az élelmiszerek emelkedését nem lehet teljesen arra fogni. Emlékszem, hogy tavaly októberben vásároltam élelmiszert, számla is megmaradt, aztán novemberben néztem egy jó nagyot, amikor azzal szembesültem, hogy olyan termékekre, amit venni szoktam 100-200 Ft-ot rádobtak. Ezek között nem 1 van, ami mostanra a tavalyi októberi árhoz képest 600 Ft-al emelkedett. Szóval a háború lehet, hogy Putyinnak már megvolt az agyában tavaly novemberben is, de akkor még semmiféle valós háború nem indokolta az emelkedést. Külföldön sem emelkedett olyan mértékben, mint itt nálunk.

2022. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
100%

Ez viccen kivul erdekelne, lefotozod kerlek ?

Hogy melyik termekek voltak azok.

2022. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
85%

Amíg olcsóbb volt a rezsi mint a rezsicsökkentett ár amin adtak addig tartott a rezsicsökkentés, amint drágább lett kb. 1 év telt bele és vége lett. Mert a megadott határok semmik. 🤡

Amíg tartott a csökkentés addig még semmit program nem volt energia takarékosság korszerűsítése, sőt hazai exportgyártas fejlesztésére se.

Ausztriában, Németországban mindenhol napelem van a lakásokon és házakon és rengeteg óriási napelempark van. Ráadásul ha munkanélküli lesz valaki 12-24 hónapig jár a magyar munkanélküli segély sokszorosa.

Nagyon sok ismerősöm él Németországban, Ausztriában, én kétlakiként Anglia/Magyarország azért valamennyire látom az árakat. Elképzelhetetlen jómód és gazdagság és valódi középosztály van.

De a lényeg, h az EU adni fog Szlovakiatól kezdve mindenkinek támogatást a megnövekedett energiaárakat miatt de Magyarországnak egy forintot se. Ez nem úgy van, h az összes EUs ország hülye csak a 3millió fideszes és Viktor meg Putyin nem. Aztán mégis Magyarországon van/lesz a legnagyobb baj.

2022. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
50%
Aged like milk :D
2022. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!