Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmúlt tíz év során az...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során az emberek miért nem szoktak le az egészségtelen ételekről, italokról a népegészségügyi adónak köszönhetően?

Figyelt kérdés

2012-ben felmerült, hogy nem is ez a cél, hanem csak egy sarc: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__31..


Megnéztem a KSH-n, de a péksütemények és az üdítők pl. durván nőttek.


2022. júl. 10. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyre szegényedő népnek csak kenyérre és szalonnára futja. A legszegényebbeket a nagy hasukról ismered föl. Ez alól csak a miniszterelnökünk a kivétel.
2022. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Be kell tiltani a cukrot.
2022. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt az emberek akkor szoknak le valamiről, ha fejben eldöntötték, hogy leszoknak. Másrészt az alacsony jövedelmek miatt az olcsóbb és rosszabb minőségű élelmiszerekre van csak pénz, ami egészségtelenebb életmódot eredményez. Sok eredményes és egészséges étrend pedig drágább, mint némi chips vagy édesség, már a gyümölcsök ára is jó régóta az egekben van.
2022. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy drágább lett, nem vált belőlük luxuscikk.


Az emberek úgy általában előtérbe helyezik azt, hogy valami finom ahelyett, hogy egészséges, vagy etikus legyen. Személyes példám a sajt. Tudom, hogy nem egészséges dolog, és annyi a jó benne, hogy magas a fehérjetartalma, de mégsem tudok lemondani róla.

2022. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Népegyészségügyi...azért megy a diabetikus termékekre is. Mert a dibatészesek kajája eddig is olyan olcsó volt. Rohadjanak meg ezek a hazug férgek.
2022. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az emberek hibája azért magyarázd már el hogy, feldolgozot étel például a csoki hogy, lehet olcsob mint az alma ?Amihez még csomagoló anyag is van ?De már szinte ami nem feldolgozot kaja mindenek az egekbe repiteték az árátt.A nagy multi cégek a vacak kaját olcsoban tudják adni ilyen egyszerü.Bár tudom sok ember fejébe a csoki a fán nő és onnan lehet le aratni a csomagolo papiral együtt.
2022. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Ja meg azt elfelejtetem a csokinál van a nagy milka csoki amit ha meg esszik az ember hasmenése lesz még is van ilyen ki szerelés a boltokba.Ez már nem egézségtelen hanem káros még se állitja le senki a gyártását.Nem is értem például akkor a cikinél miért nem lehet extra nagy ki szerelést venni.
2022. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Én még nem fostam Milka csokitól.talán laktózérzékeny vagy.a magyar csokiban nem találsz tejet ill laktózt az biztos.
2022. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 A csokiból és a gyümölcsből is van különböző minőségű és árkategóriájú.Egy tortabevonó massza, egy no nane olcsó csoki biztosan sokkal olcsóbb, mint egy pink lady alma.

De olyan alma is van, ami sokkal olcsóbb, mint egy drága, márkás Belga csoki például, vagy egy kézműves csoki.

2022. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

"ha meg esszik az ember hasmenése lesz még is van ilyen ki szerelés a boltokba.Ez már nem egézségtelen hanem káros még se állitja le senki a gyártását."


Neked még sosem tűnt fel, hogy ugyanazan boltok budipépőrt is árulnak?

2022. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!