Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El lehet-e veszíteni a magyar...

El lehet-e veszíteni a magyar állampolgárságot? Illetve ha elvesztem akkor milyen hátrányokkal jár ez nekem?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs TAJ számom. De ha elveszítem a magyar állampolgárságot akkor lehetséges lesz-e dolgoznom Magyarországon? Illetve csak tartózkodásival lehetek majd ott (90+ napon túl). És ezentúl magyar dokumentumokat sem adhatnak ki? Függetlenül attól, hogy valamikor állampolgár voltam?


Egyébként leszámítva azt amikor valaki önként lemond róla, elő tud fordulni olyan, hogy valakitől elveszik az állampolgárságot? (Jelenleg is kettős állampolgár vagyok)



2022. júl. 11. 02:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, mivel Magyar

Közlönyt olvasgatva láttam már olyat, hogy xy-tol megvontak az állampolgárságot.

2022. júl. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a köztársasági elnök elveheti, mint már többször meg is tette.


[link]

2022. júl. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És elvesztés esetén milyen hátrányok vannak?

Pl hogy néz ki a munkavállalás vagy lakcím stb?

2022. júl. 11. 06:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Onnét ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, mint akármelyik külföldire. Hacsak nem kaptál plusz büntit, mert akármiért nem vesznek el állampolgárságot.
2022. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És lemondás esetén mi a helyzet?

Hogy néz ki a munkavállalás egy ex-állampolgár esetében? Vagy a lakcím, házasság stb?

2022. júl. 11. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha születéssel szerezted meg a magyar állampolgárságot,csak akkor veszìtheted el,ha szert teszel más ország állampolgárságára is
2022. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha uniós polgár maradsz, akkor minden marad a régiben, csak nem szavazhatsz a magyar országgyűlési választáson.

Ha nem maradsz uniós polgár, akkor nem tudom. Mindenesetre a szerződéseid érvényesek maradnak, így tartózkodási engedélyt is tudsz igényelni arra hivatkozva, hogy már itt dolgozol.

2022. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki születése okán lett magyar állampolgár (apja és/vagy anyja magyar állampolgár volt a gyermek születésekor) tőle nem lehet megvonni a magyar állampolgárságot. Ő csak lemondhat róla ha van másik állampolgársága.


Aki viszont úgy lett honosítva tőle visszavonható az állampolgárság. És még csak indokolni sem kell. Illetve jogorvoslat sincs ellene.

2022. júl. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!