Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Programozóként mit lehet...

Programozóként mit lehet tenni, ha cégeknek nem számlázhatja KATA-sként a munkát?

Figyelt kérdés
Ha a cég alkalmaz és bejelent, akkor a tízszeresére nőnek az adóterhek. Kinek van kedve tízszer annyi adót fizetni, akkor minek dolgozik az ember?!

2022. júl. 12. 21:13
1 2
 11/12 peca1000 ***** válasza:
Maradsz KATÁs, a járulék miatt, alapítasz egy céget, ahol nem fizetsz már járulékot, hiszen főállású katás vagy, és azzal számlázol. Osztalékba kiveszed a lóvét, miután leadóztad. Én így tervezem, ha a törvény engedi.
2022. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Akiket ismerek és youtube/twitch videósok, vagy informatikusok és valamelyik nagyobb külföldi cégnek dolgoznak a következőt csinálják majd:

Nem állítanak ki a munkáikról számlát. A nagy külföldi cégek nem várják el a magyar számlákat. Pl egy magyar Youtuber akkor is megkapja a youtube-pénzét, ha nem ad számlát, eddig is csak azért állítottak ki számlákat a kapott összegről, mert szabályosan akartak eljárni.

Magyarán, mostantól feketézni fognak.

A TB és nyugdíj pénzre lehet külön is szerződni, vállalkozáson kívül is fizetheted ezeket csak úgy (nekem vannak külföldön dolgozó ismerőseim, akik így fizetik ezeket) és akkor biztosítva vannak és nő a szolgálati idejük is.

Vagy amit az előző ír, meghagyják a katát és nem számláznak, esetleg egy hónapban egyet egy rokonnak hogy ne legyen feltűnő, de ugyebár a kata csak tört havi nyugdíjelszámolásnak számít. Jobban megéri feketézni és közben külön befizetni a tb és nyugdíjjárulékot.

Van még pár terület, ahol talán ezt meg lehet még játszani. A futárok is erre az útra léphetnek majd.

Szerintem saccra a kata körből kihajított emberek fele feketézik majd és ez nagyon sok ember.

2022. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!