Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes állampolgárok miért...

Egyes állampolgárok miért gondolkodnak így? Ennek mi értelme, nem érzik ellentmondásosnak ezt?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem vagyok híve egyik pártnak/oldalnak sem, a magyar politikánál kiábrándítóbb nem nagyon létezik a világon, szóval ne terelődjön el errefelé a szó.


Most - Fityiszes barátaink ostobaságára is sor kerül majd a következő kérdésben - az ellenzéki szavazók azon viselkedésére szeretnék utalni, amikor a kormány bármilyen döntése automatikus fikázást von maga után.


Pl. rezsicsökkentés. Mikor megjelent, akkor az összes baloldali ismerősöm fikázó, lekicsinylő hangnemben beszélt róla. Ez teljesen rendben van, én is hülyeségnek tartottam.


Most, hogy megszüntetik/szigorítják akkor ugyanazok akik eddig szidták, gúnyolták, most hirtelen erre is morognak. Ennek így mi értelme van? Ha van rajta sapka az sem jó, ha nincs az sem? Tud a kormány bármit tenni amire nem automatikus fitymálás, mormogás a reakció? Esetleg ez egy ilyen "azér' utáljuk a kormány, mert VAN" logika? Ez így, hogy vehető komolyan?


Most akkor vagy az egyik, vagy a másik. Bármelyiket megértem a kettő közül, de egyszerre a kettő nem logikus. Olyan ez, mint a meccsnek háttal ülő részeg, aki mindenképp beordítja, hogy "kúvaanyádbíró!!!", teljesen mindegy mi történik.



#logika #paradoxon #Az óbánkómány azonnal monnyon le? #Szakadatlan fikázás #Mindegy micsinának' úgyis fikázzuk, mer' diktatúra #Ajvé, córesz!
2022. júl. 13. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan inkább azt sérelmezik, hogy hazudtak róla, most pedig szembe köpik az embereket.
2022. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ebben ne keress logikát mert nincs. Ha olyat mondanak hogy a fidesz nem ezt igérte abban viszont igaza van az ellenzékieknek. Mondom ezt úgy hogy aki képes logikusan gondolkodni az tisztában lehetett vele hogy ez a fajta rezsicsökkentés sokàig nem tartható. Nem örülök neki de ez van.
2022. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi csokkentes mostani formaja sokkal logikusabb ellenzekikent mondom.


Azt serelmezzuk hogy valasztas elott a fidesz azzal kampanyolt h az ellenzek eltorolne. Es ossze vissza ragalmaztak teljesen egyerelmuen bizonyithato modon MZPt aki megmondta hogy fenttarthatatlan az akkori formajaban.


Megszoritassal vadoltak erre a fidesz megszorit.


Tehat a hazugsag amire szeretnenk felhivni a szemeteket.


Azt hazudjak a magyar gazdasag jol teljesit kozben rekord inflacio es forint gyengules ment vegbe.


Ja es ekozben lopnak mint a szarka, de a katas valalkozok (akik 90szazaleka jogszeruen hasznalta a katat) meg csaloknak lettetek kikialtva.

2022. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem - személy szerint - nem a rezsicsökkentés eltörlésével van a bajom, hanem a kormány pofátlan hazudozásával (nem lesz megszorítás), az örökös ellenségkereséssel és az emberek hülyének nèzésével, többek között. Itt van ez a KATA-törvény, ahelyett hogy normális ellenőrzèssel megoldották volna a problémás eseteket, kib@sztak szinte mindenkivel. Ma itt a rezsicsökkentés, bedobtak két számot, milyen alapon? Átgondolatlan, kapkodó döntések, ilyen alapon én is ott ülhetnék 3 milliós fizetéssel és kb. ugyanennyi szakmai indoklás lenne mögöttem. Eközben - 12 év teljhatalom után - mindenkire mutogatnak, csak legyen bűnbak. Nah ezèrt savazom a kormányt ahol lehet, most csak a fideszeseket provokálni jöttem fel :D
2022. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.


Ez teljes mértékben igaz.


2.


Engem személy szerint nem igazán érintett a rezsicsökkentés, én anno mókusvakításnak tartottam, ami épphogy érződik majd, de lehet vele kormányzati szinten hangoskodni. Most, hogy változik - nem tudott érdekelni, mert eddig se tartottam sokra. Csak azokat nem értettem akik abcúg kormányt üvöltöttek, amikor bejött és most is, amikor kvázi kimegy a rendszer. Öncélú fikázásnak hat. A rezsicsökkentés pedig eleve bukta volt, ahogy az árstoppok is.


3.


MZP ügye azért nem tud érdekelni, mert anno fordított felállásban ment, akkor Gyurcsány kamuzott és Orbán mondta az okosságokat ellenzékben, most fordítva történik ez, Orbán kamuzik és a baloldaliak mondják az okosságot. Ellenzékben valahogy mindenki okos, de kormányra kerülve "elfogy a tudomány".


4.


Az mondjuk tényleg vicces, ahogy kerüluik a megszorítás kifejezést (bár anno Feriék is a jól csengő "reform" kifejezést alkalmazták helyette - nekik legalább az szadesszel egyeztetni kellett, a Fidesznél az egyetlen gond a teljes önállóság, ez így nagyon nincs rendjén)

2022. júl. 13. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
A magyar nép olyan, hogy eleinte morgolódik, aztán már csak dünnyög, végül megszokja. Ha Mészáros Lölő eldózeroltatná az egri várat, és vidámparkot építene a helyére, DE megmagyaráznák, hogy ez is a mi érdekünket szolgálja, azt is elhinnénk.
2022. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6.


Nem csak a magyarok hülyék, a külföldi népeknél is olvasni/látni hasonlóakat. A magyarok pedig már a taxisblokád idején leszerepeltek, amikor ment a durci "az emelés" miatt, a Horn kormány elcseszett alapszerződései ellen viszont nem keltek fel, pedig az összességében többet árt, mint pár Forint plusz a benzin literéért. Néha az az érzésem, hogy fentről vezénylik még a tünetéseket is, és akkor sikeres, ha a pénzügyi körök rábólintanak.

2022. júl. 13. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Gazdád azt mondta a baloldal veszi el. Erre ki veszi el? A köpcös.
2022. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8.


...? Gazdája a kutyáknak van, az egyetlen párt/politikus akit kedveltem pedig már régen nem létezik.

2022. júl. 13. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Lárifári
2022. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!