Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy jön ki Rezsi Szilárd...

Hogy jön ki Rezsi Szilárd szerint a 7-8 szoros emelkedés a gázárban a piaci ár szerint?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy tudom a nem lakossági felhasználóknak is kétszeres az áremelkedés, akikre

nem vonatkozik a rezsicsökkentés, valamint ha megnézzük a MEKH adatait ott is kb. csak kétszeres az emelkedés a piaci árban, ráadásul állítólag Magyarország olcsón veszi a földgázt


2022. júl. 14. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem értjük mi se.
2022. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Középső ujjal mutat az EU-nak

Brüsszelt lesz@rja ívesen

2022. júl. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

170 €/MWh a tőzsdei nagyker ár. A magyar lakossági kisker ár átszámítva 23 €/MWh. És ugye a nagyker árhoz még hozzájön a nagykereskedők árrése, a szállítás-betárolás-kitárolás költsége, az elosztó vezetékrendszer karbantartása, a mérés, hitelesítés, számlázás költsége.

[link]


Az oroszokkal is a két hónappal korábbi tőzsdei átlagár alapján számolunk el...

2022. júl. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

orbán mindig azzal dicsekedett hogy milyen jó szerződést kötött az oroszokkal, olcsón kapjuk a gázt és az olajat az oroszoktól, mostmeg erről a gázról 7-8 szoros árról beszélnek orbánék, akkor most az olcsó gáz és molaj is hazugság volt?

mára kiderült hogy orbán szinte mindenben hazudik.

És ez az ember kormányozza Magyarországot Pffffffffffff, ez egy nímand.

2022. júl. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

6. [link]


Az MEKH szerint a májusi adat 2.75 eurocent/MWh...

2022. júl. 14. 01:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem automatikusan Fidesz módra számolnak, mint autópályaépítésnél és másnál; nekik is kell egy sáv (sáp?) az árból. Lehet, hogy valami pazar ünnepségsorozat lesz a vármegyeispánok beiktatásakor, kell rá gyűjteni.


Én is a Pénzcentrumot néztem. Ők azt a módszert választották, hogy olyan városokat vettek alapul, ahol már világpiaci ár van.

Villamos energia esetén a rezsicsökkentett árhoz képest 2-4-szeres az ár. „Rezsi” Szilárd elmondott adatai alapján 50833/7750 → 6,56-szoros a viszony.

Gáz esetén a rezsicsökkentett árhoz képest 2-5-szörös az ár. „Rezsi” Szilárd elmondott adatai alapján 131441/15833 → 8,30-szoros az ár.


Nálam a nap fénypontja volt, mikor a néhai MSZP-s, most DK-s Arató Gergely jó ideje hangoztatott, a kampány során is ismételgetett szövegét mondta „Rezsi” Szilárd: a pazarló, átlag feletti fogyasztókat nem lehet támogatni rezsicsökkentéssel. Bár, szerintem Arató megrettent attól, hogy mekkora szellemet engedett ki a palackból: arra még Dobrev Klárával és Márki-Zay Péterrel egymásra licitálva sem mertek gondolni, hogy az átlag feletti sávban ilyen elképesztő büntetés legyen.


Persze, pl. 300 Ft / € esetén más lenne a világpiaci ár, forintban.


Már látom a mémeket, pl: Szia Uram! Olcsó beszerzésű magyar áram, gáz, érdekel?

2022. júl. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kiszámolták. Piaci áron a villany nem 38 hanem kb 90. Ez nem 7x
2022. júl. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

>Az MEKH szerint a májusi adat 2.75 eurocent/MWh...

-Kérdező, ne vicceljünk már :)

0,0275€*400 Ft = 11 Ft/MWh = 0,011 Ft/kWh = 0,003 Ft / MJ (valójában a támogatott ár valamivel 2Ft/MJ felett van+ÁFA)


#3-as válaszomat nem tudom, miért pontoztátok le. Ott van benne a link, meg lehet nézni, tényleg annyi. Nettó árat hasonlítottam a nettóhoz, merthogy a tőzsdei ár az nettóban értendő.

2022. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!