Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rezsicsökkentés: a hvg nem téved?

Rezsicsökkentés: a hvg nem téved?

Figyelt kérdés

Megjelent a hvg-n egy cikk:

[link]


Azt írja:

"Mi történik, ha augusztusban az átlag alatt fogyasztok, de decemberben fölötte és az éves fogyasztásom az átlag alatt marad?

A miniszter által elmondottak alapján egy havi limitet állapítottak meg – minden bizonnyal az éves átlagos fogyasztást visszavetítve egy hónapra. Ebből az következik, hogy a rezsicsökkentési limitet havonta kell értelmezni. Aki egyik hónapban alatta marad, annak abban a hónapban nem keletkezik piaci fizetési kötelezettsége. De ha egy másik hónapban a limit fölött fogyaszt, azt a részt piaci áron kell kifizetnie."


Ez nem tévedés? A kormányinfo alapján én úgy értelmeztem, hogy a határok éves szintre vannak megadva. Évente 1729 köbméter gáz.

A havi lebontás csak egy átlagreferencia szerintem és igazából mindegy az hogy az 1729 köbméter milyen havi elosztásban van elfogyasztva. Bárhogy legyen elosztva, 1729köbméter éves fogyasztásig van rezsicsökkentés szerintem.


Kinek van igaza? Nyilván a kérdés ott érdekes, ahol havi gázóraállás bejelentés alapján kell fizetni. Átalánydíjnál egyértemű



2022. júl. 14. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Varjuk meg a kozlonyt.
2022. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez majd a közlönyből derül ki. Ha tippelnem kell úgy lesz megállapítva, hogy minél többet fizess, mert ha átlag fölött fogyasztasz, akkor "gazdag" vagy.
2022. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Mindegy. Hazugság volt az hogy megvédi a rezsim a rezsicsökkentést.
2022. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Az meg aztán már tényleg a legpofátlanabb dolog, hogy azután nyírbálják meg a rezsicsökkentést, hogy különadókat vezettek be a rezsicsökkentési alap feltöltéséhez, hogy a rezsicsökkentést fenn tudják tartani... Most a rezsicsökkentést megy, de a különadók maradnak, megint mi jártunk szarul
2022. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a logikus az lenne, ha a havi gázóraállás bejelentés alapján történő fizetések esetén, pl. havonta mellétennénk egy ellenőrző számítást, ami az elmúlt 12 hónap havi átlagfogyasztását mutatja. Ez egy ellenőrző érték. Ha ez kisebb vagy egyenlő mint 144köbméter akkor az egészre érvényes a rezsicsökkentés.
2022. júl. 14. 11:54
 6/22 anonim ***** válasza:
Átlag lesz, hiszen sokan átalányt fizetnek. Remélem.
2022. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Vagy a másik logikus lépés, ha az ellenörző számítás aug. 1-től van indítva. Aug. végén az augusztusi hónap érvényes, szeptember végén az aug. és szeptember átlaga, okt. végén 3hónap átlaga, stb. így tovább.

Ha az átlagfogyasztás nagyobb mint 144köbméter, akkor például október végén az átlagon felüli fogyasztás aug.fogy+szept.fogy+okt.fogy-3*144.

Ez nekem így logikus.

Ha úgy lenne ahogy a hvg írja, akkor a teljes 1729köbméter után járó rezsicsökkentést csak az tudná megkapni, akik minden hónapban legalább 144köbmétert fogyasztanak, ők pedig nem mások mint az átlagon felüli fogyasztók.

Tehát logikátlan lenne, hogy a teljes rezsicsökkentési mértéket valójában csak az átlagon felül fogyasztók kapják meg.


Nincs igazam?

2022. júl. 14. 12:05
 8/22 A kérdező kommentje:
#6 Sokan nem átalányt fizetnek. Havonta le kell olvasni az órát és telefonon bemondani, vagy elektronikusan elküldeni. Nálunk is így van és több helyen, gáz esetén.
2022. júl. 14. 12:07
 9/22 A kérdező kommentje:
Villanynál átalány van, ott nem is hallottam még havi leolvasásról. De gáznál a havi leolvasás is elterjedt.
2022. júl. 14. 12:09
 10/22 A kérdező kommentje:

Most az index is leírt valami hasonlót, ami szerintem tévedés...

[link]


"Itt is csak következtetni tudunk, leginkább arra, hogy abban a hónapban, amikor a kormány által meghúzott fogyasztási limit alatt maradunk, kevesebbet fizetünk, amikor meg felette, sokkal-sokkal többet, hiszen ekkor már játszik a piaci ár."


"A nagycsaládosoknak a kedvező fogyasztási limit megmarad, a háromgyerekes családoknak magasabb a limit: 2329 köbméter, és gyermekenként évente 300 köbméterrel több gázt használhatnak."


Hogyan lehet ennyi ellentmondásos baromságot leírni?!

Először havi limitről beszél, utána meg évesről...


Semmi értelme ezeknek a cikkeknek komolyan mondom. Már az index is oda süllyedt hogy egy valótlan címet ír ki, aztán odahánynak egy rizsányi szöveget, amiből semmi értelmes nem derül ki.

Nevetséges ez a rengeteg moslék média...

2022. júl. 14. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!