Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 40°-50°-os hőségben sem...

A 40°-50°-os hőségben sem kapcsoljuk be a klímát,ventit mert kiesünk a rezsizónából?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén én most erre gondolok. Olvasom, hogy egyre melegebbek lesznek a nyarak. Most éppen még jó, de ha visszajön augusztusban a hőguta ill. jövő nyáron akár már 50° is lehet az egyre erősödő globális felmelegedés korszakában, akkor most a klímát nem is fogjuk bekapcsolni?😄

2022. júl. 14. 19:13
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
65%

Ez erősen épületfüggő is. Jól megépített, jól tájolt, jól szigetelt épületben simán lehet 10 fokkal hűvösebb, mint kint ( az is ilyen ahol én lakom ) és ebben az esetben a klíma/fütés fogyasztása nagyságrendekkel kisebb mintha egy klasszik kecót próbálnál hűteni/fűteni.


30 éve pofázik erről sok szakember, volt 30 évünk az átállásra és 30 évig nem tettünk semmit. Legalább 30 éve pofáznak a globális felmelegedésről is.


Ezek után egy rezsicsökkentés OFF szükséges 2022-ben hogy rájöjjünk arra: elbsztuk? Jó reggelt kívánok :D

2022. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Csinálok bioklímát. Ások egy ötméteres gödröt a kertben és belemászok. Ha még szarabb lesz a helyzet, ingyen sír. Win-win.
2022. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kicsivel esek ki a zónából akkor bekapcsolom.
2022. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy 210 a határ, így felfog menni a msotani 9 körülről 25 re.
2022. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
28%
De jól megy egyeseknek. Az egyik szigetelésről meg épület korszerűsítésről papol, a másik pedig klíma nélkül meg van halva. Én jól elvagyok gerébtokos ablakokkal egy szigeletlen rogyadozó vályogházban is. Mit képzeltek magatokról, ti puhányak?! Lopom én a pénzt, hogy ilyenekre költsek?
2022. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Én is gyertyafénynél internetezek. Csak a puhányoknak kell lámpa.
2022. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Isti22 ***** válasza:
100%
Eddig se engedhettük meg magunknak a klímát, szóval nem szempont :D
2022. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

"De jól megy egyeseknek. Az egyik szigetelésről meg épület korszerűsítésről papol"


Ez nem papolás. Ha erre fordítottunk volna többet az elmúlt 10-20 évben akkor most nem állnánk a f@sz rosszabbik végén.

2022. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

18#

Miből fordítottam volna erre? Tetyűből?

2022. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%

"Miből fordítottam volna erre?"


Hát pl azokból az állami és EU-s forráslehetőségekből amit elvert az állam másra. Ha a Fidesz nem vetett volna ki extra környezetvédelmi adót a napelemekre és adott volna rá áfakedvezményt valamit korábban rámozdult volna némi uniós forrásra ( ahogy tavaly tették ) akkor neked is lehetett volna fillérekből.


Ugyanez a helyzet a szigetelés korszerűsítésével is. Nem Lölökét meg a többieket kellett volna kitömni tisztességesen, hanem ilyenekre fordítani és akkor most te is jobban állnál ( meg úgy általánosságban mindenki ).

2022. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!