Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ekkora munkaerőhiány van,...

Ha ekkora munkaerőhiány van, hogy lesz hatalmas munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Persze, biztos mennek tönkre cégek, de annyi?

2022. júl. 15. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ez öngerjesztő folyamat a cégek nem találnak megfelelő munkaerőt, nem tudják a minőséget fenntartani, ügyfeleket, vevőket, vásárlókat vesztenek.
2022. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy akik munkanélküliek nem alakalmasak azon munkakörök betöltésére ahol hiány van. 8-900 ezrekért nem lehet embert találni bizonyos ágatazokban és nem is akarja senki elvállalni, még az sem akinek egyébként képesítése van hozzá.
2022. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Recesszióban a gazdaság minden ága leszállóban, a fogyasztás is az infláció miatt.
2022. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hosszan lehetne az okokat magyarázni. Csak néhány ok. 1.A munkaerő nem ott van ahol kéne... Nem talál embert az Audi Győrben De borsodi kis falukból nem megy mindenki oda. .....

2. Nem tudna vagy nem akarnak dolgozni. Megint csak a audis példa. Nem képes mindenki 1 perc alatt beszerelni az alkatrészt egy autóba.

2022. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk évek óta emberhiány van, már bármilyen diplomával felvesznek embert és betanítjuk. Azért nem értem. Egyébként meg ha lenne lakás, menne a borsodi is Győrbe sztem, 20 éve is mentek alföldi munkások Győr - Moson - Sopron megyébe, személyes tapasztalat.
2022. júl. 15. 09:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munka az, amire bármilyen diploma jó és merre lenne?
2022. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Olyan, ahol pocsék a főnökség, nincs hatásköröd, de csinálj mindent, mert ha elmarad, te vagy a hibás. Lehetetlen munkaidő van, mellette semmi életed. Ha ott kell maradni, nem fizetik ki, ja és a fizetés sem a legjobb. Mindenki csak addig marad, amíg nem talál jobbat.
2022. júl. 15. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kb egy átlag magyar munkahely jellemzői, egyik se újdonság, a konkrét munkakörre lettem volna kíváncsi és hogy az ország mely részén található, hogy nem találnak embert.
2022. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Na speciel én ilyen munkahelyről az első hónap után mondanék fel, és ma már nem nekem kell kupakoljak az új melóért, hanem az új meló fog kupakolni utánam! Az ilyen cégek fognak becsődölni és nem értik, hogy mé
2022. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy elég komplex folyamat, de lényegében sok területen relatív munkaerő hiány van.


Mutatok egy példát. Nekem van két beszállítóm, az egyiknél fél óra és teli autóval megyek a dolgomra fél óra múlva akkor is ha több vevő van.

A másiknál 1-2 alkatrész is fél napos kaland és közben 1-2 vevőt látok 1-2 tétellel, amit ők rettenetes hajtásként élnek meg. Találós kérdés melyiknél van munkaerő hiány ? Az első üzletnél ahol 2 ember dolgozik vagy másodiknál annál amelyiknél 27 ?


Na most az első üzlet nagyon drága a második olcsó. Ők hiába emelnek árat egy idő után inkább rászánja az ember azt a fél napot, mert ezen a szinten sokszor már százezrekről lesz szó. a ez így lesz az első üzlet csődbe megy és a kétdolgozója megjelenik a munkaerő piacon. Ami annyit jelent, hogyha a másik üzletnél kötnek ki, onnan egy tucat embert bőven el lehet küldeni.

Eddig működött ez a ha nem tetszik valami a vezetőségnek koccolok hozzáállás, azért mert nem volt a munkaerő piacon megfelelő képességű és vagy tapasztalatú ember. Ez meg fog változni mert egyrészt az állami szektorban, bér befagyasztások, létszám stop és elbocsájtások vannak, viszont van jó pár több diplomás több nyelven beszélő szakember. Illetve rengeteg KATA vállalkozót kergetnek vissza a munkaerő piacra. Eddig azt lehetett mondani, hogy oké kaptam egy jobb ajánlatot emeljetek vagy elmegyek. Hiszen tudta az ember, hogy a munkaerő piacon úgy sem lesz helyette senki és olyan pozíciója van, hogy fejre állna a cég ha elmenne. – Azonban a jelenlegi helyzetben rengeteg ember visszakerül a munkaerő piacra.

2022. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!