Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A házközponti (egyéniórás)...

A házközponti (egyéniórás) fűtésre hogy fog vonatkozni a csökkentett rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

Politikamentesen kérdezem, csak most épp aktuális albérlet ügyileg.

Ugye a távhő az tiszta sor, az ebből kimarad, az egyéni kazánoknál meg van az átalakított rezsi. De a központi gázkazánnál, ahol egyéni mérőórák vannak lakásonként, azokról még nem esett szó. Tippek?

Szerintem úgy lenne logikus, ha kimaradna a távhővel együtt, mert a távhőt is előbb-utóbb egy kazán állítja elő, mint a központos lakásoknál. Kérdés hogy a kormány ezt hogy fogja felfogni.



#rezsicsökkentés #központi gázkazán
2022. júl. 15. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Attól függ miből származik a hő, amivel a kazán megy. A távhő azért marad ki, mert maradványhővel, biomasszával, szemétégetős hővel megy. Tehát nem gázzal. Itt a lényeg.

De neked gázkazánod van. Benne van a nevében, hogy gáz. ennyi.

2022. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jo akkor legyen gázkazán de mi alapján fogják számolni hogy átlépted az átlag fogyasztást? Mert az órával csak a vizmennyiseget méred, abbol visszaszamolni a közvetett gazfogyasztasodat nem tudom megoldható e.
2022. júl. 15. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Többek közt az egyik kérdés, amire újságírói megkeresésre semmit sem válaszolt a kormány.

Nekem az a tippem, hogy ők sem tudják. Hirtelen kell sok pénz, néhány (sokak által vitatott) adatot bemondtak. Aztán a megkeresésekből tudják meg, hogy bizony nagyon sok tisztázatlan dolog van ezügyben.

Szerintem, az őszinte válaszuk az lehetne, hogy tudja a franc, de napokon belül kell sok pénz.

2022. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb július 31-én megjelenik a rendelet, abban majd minden elolvasható lesz, addig csak találgat mindenki.
2022. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!