Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem örültök a megszorítá...

Miért nem örültök a megszorításoknak?

Figyelt kérdés

A kormány szigorítja a rezsicsökkentést és a KATA-t. Az előbbi egyértelműen tarthatatlan, az utóbbi pedig eddig is igazságtalan volt az alacsony közteher viselés miatt (még mindig az), meg persze kell a pénz az államkasszába. A bejelentések óta 10ft-al kevesebbet kell fizetni egy euróért. Ha nem nyúlnának valamihez, akkor csak sokkal nagyobb gond lenne később, mikor már a hiteleket sem tudják fizetni. Most fékezni kell. Igen, korábban kellett volna, sokkal korábban, még a választások előtt (sőt, annál is előbb), de melyik párt fog megszorításba kezdeni pár hónappal a választások előtt? Igen, a kormány sarkított, de ezek politikusok, bárki lett volna kormányon, ez történt volna.


Ezeknek az intézkedéseknek örülni kéne, mert ez azt mutatja, hogy a kormány reálisan látja a helyzetet, és igyekszik korrigálni.



2022. júl. 15. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Deeeee💕💕💕
2022. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Most az van, amikor vége a karácsonynak, elfogyott a rántotthús, bejgli, szaloncukor és a ház népe kiábrándultan hőzöng a tökfőzelék miatt.
2022. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert visszamenőleg akarnak kifizetettni velem egy szolgáltatás árát amit már igénybe vettem ez olyan mintha elmennék fodrászhoz, és egy év múlva mondaná hogy még fizessek neki 20 ezer forintot a múltkor 2 ezres hajvágás miatt, azért ne vicceljünk már, ráadásul a kormánynak 12 éve volt hogy rendbe tegye a gazdaságot, miért van az hogy a nyugat európai országok lakói a több ezer eurós fizetésből nem érzik meg az árakat mi nálunk meg mindenki ezen idegeskedik? Nem kellett volna egy kicsit nőnie a színvonalnak az elmúlt években ? Tényleg 2022ben itt tart egy európai ország elvileg demokratikus ország hát a gyomrom fordul fel és tőletek is akik még védik is ezt undorító agymosott bagázs.
2022. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Kérdésed tartalmaz igaz elemeket is de az "igyekszik korrigálni." igyekszik szava teljesen lerontja az egészet. A kapkod, vagdalkozik, rug, csip, harap mint a fába szorult féreg, az nem igyekezet!!!!
2022. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

KATÁ-hoz csak nagyjából annyit tudok szólni, amit az ellenzék is mond, hogy pont a feketegazdaság visszaszorítása volt vele a cél, azaz több bevételt várt tőle a kormány. Most meg pont abból várna többletbevételt, hogy kivezeti.... Vicces ez így. Vagy most, vagy akkor valakinek bakot kellett lőnie. Ki is vezette be? Ki törli el? Na, valamelyik a kettő közül bakot lőtt! :) Mondom ezt anélkül, hogy bármelyik intézkedés mellé állnék. (Sajnos/szerencsére nem vagyok érintve a témában, így könnyen beszélek, de megértem azt, akit arcul csapott a bejelentés. Valóban váratlan volt az intézkedés és kétségtelenül alattomos az előkészítése...)


A rezsicsökkentéssel kapcsolatban viszont van határozott álláspontom: Mindenki (Te is, én is, a kormány is és az ellenzék is) pontosan tudta, hogy nem lehet végtelenségig piaci árak alatt értékesíteni az energiát. (És a benzint sem!!!) Előbb vagy utóbb meg kell(ett) tehát lépni ezt. Talán valóban szerencsésebb lett volna apránként kivezetni. Persze, ha lenne rá idő! Kétségtelenül elkapkodott intézkedés született, ez nem is kérdés! Ha viszont más szemszögből nézem, akkor az a helyzet állt most elő, hogy lett egy bizonyos mennyiség, ami kedvezményesen jár, MINDEN fogyasztónak(!) és lett mellé egy drágább sáv, ami a "többlet" fogyasztókat "bünteti". Én úgy gondolom, hogy ez a felállás igazságosabb, viszont az már más kérdés, hogy a határt hol húzzák meg és az is, hogy milyen mértékben büntetik a túlfogyasztást! Ha mondjuk a tényleg NAGYON NAGY FOGYASZTÓKAT büntetnék az extra teherrel, esetleg nem is csak 10...15-szörös árral, hanem még ezt a piaci árat is megadóztatva(!), akkor lehet, hogy még igazságosabbá lehetne tenni!


A kormány egyébként nem megvilágosodott hirtelen és ezért "reálisan látja a mostani helyzetet", mint ahogy írod, hanem a szerencsétlen és nem várt külgazdasági helyzet (pl. háború, energiaválság, ami egyértelműen vitathatatlan - de nincs közvetlen ráhatása - miatt) valamint amiatt is, hogy a tavalyi év végén, (véletlenül pont a választási kampány előtt) szétosztott közvagyon okozta költségvetési hiányt is be kell valahogy tömni. Értsd: mindegy, hogy hogyan, de villám gyorsan pénzt kell szerezni.Honnan? A lakosságtól!

Sajnos a szempontjukból balul ütött ki, hogy előtte pont úgy nyilatkoztak, hogy "nem a lakosságnak kell megfizetni a háború árát", de hát ki más fizethetné meg? Lölö? Ááh, neki szegénynek nem volt extra profitja! Még annak ellenére sem, hogy a koronaválság idején is rekordbevételeket könyveltek el. Hm..? Elgondolkodtató!


Valami ilyesmi történik:

"Hazudnak reggel, délben és este. Mindannyian tisztában vannak vele, hogy amit mondanak az nem igaz.... Elq*ják..." De fura! Olyan deja-vu érzése van az embernek. :)


Egyébként lenne még ötletem a költségvetési aszfalt kátyútlanítására! Mivel lélegeztetőgép nagyhatalmak lettünk és nyakunkon az újabb korona hullám, meglovagolhatnánk! Eladhatnánk végre pár gépet valakinek! Visszajönne némi összeg a befektetésünkből. :)

2022. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Én örülök, meg nem is.

Azért nem örülök, mert szarabb lesz az életünk.

Azért örülök, hogy megérdemli a magyar nép (mármint a fideszes szavazók).

2022. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
#5 gondolom csak viccelsz [link]
2022. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!

Ezt a kérdésnek álcázott öntömjénező hirdetést pénzért szokták közzétenni, és giccsadóval terhelik!

2022. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7: 5-ös vagyok. Szerintem vicc már ez az egész politika! Egy fájdalmas vicc, amit sajnos egyre jobban érez a bőrén a kisember.


Én pontosan azt írtam: "...végre ELADHATATNÁNK pár gépet valakinek."


Egyébként tudtam, hogy adományoztunk el lélegeztetőgépeket, de biztos az is csak azért lehetett mert, a kérdezőtől idézek: "a kormány reálisan látja a helyzetet, és igyekszik korrigálni." Hát hajrá! Előre! Nem hátra! :D


Ahogy a "művésznő" is énekli: "Kettőt jobbra, kettőt balra, így jön ki a kör!" :D:D:D

2022. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki örülne annak, hogy a normális intézkedések helyet ilyent hoznak az utolsó pillanatban? Ebbe kellett volna fektetni már régen és nem a saját zsebbe
2022. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!