Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány hogyan tudná lejjebb...

A kormány hogyan tudná lejjebb vinni a világpiacon tapasztalható extrém magas energia árakat?

Figyelt kérdés
Én azt értem, hogy kimegyünk tüntetni, de ettől hogyan fog olcsóbban olajhoz-gázhoz-villanyhoz jutni Magyarország?

2022. júl. 15. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen, tényleg nem érted.
2022. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Volt rá 12 évük, nem éltek a lehetőséggel. Most pedig a nép szépen elkezdi benyújtani a számlát.
2022. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
pl: ha a forint nem gyengült volna 12 év alatt 250 forintról 410 re már az is elég sokat számítana...
2022. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a sok pénzt amit felhalmozott a NER szépen fizesse ki belőle Mészáros Lőrinc birtokolja Magyarország GDPjének nagy részét szerintem bőven tudná fizetni a jelenlegi árakat az országnak egy darabig :).
2022. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem is kell lejjebb vinnie. A világpiaci árakhoz közünk nincsen. Szerződésünk van arra, hogy ötöd áron 2036-ig kapjuk a gázt az oroszoktól. Vagy legalábbis évekig ezzel etettétek a népet.
2022. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
#5 el tudom képzelni, higy valóban 1/5 áron jön a gáz, de kell a pénz a kasszába és ezzel nyernek nagyot
2022. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
6-os Pontosan, erre céloztam én is. Szerintem is ez történik valójában. A kérdezőnek viszont fogalma sincs erről és azt hiszi, hogy világpiaci áron kapjuk a gázt és emiatt lesz magasabb a számlája.
2022. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy az a vicc hogy a világpiaci árral együtt sem lenne ennyi csak ugye ők nem csak az energia árát növelték 6szorosra hanem a hozzá tartozó költségeket volt erről egy cikk ami részletesen elmagyarázza hogy úgy kell elképzelni mintha a pizza ára is 6szoros lenne hirtelen és a kiszállítási díjat is hozzá szabják azért jöttek ki ilyen extrém magas árak :).
2022. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom, milyen magas világpiaci árakról beszéltek, de én itt Kanadában 28 forintnak megfelelő kanadai dollárt fizetek egy kWh villanyért. Egy német ismerősöm 40 euró centet. Az "átlagon felüli" fogyasztói ár meg 60 euró cent lesz Magyarországon...
2022. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Kedves utolsó válaszoló köszönöm pontosan erre céloztam hogy alapból a világpiaci ára sem ilyen magas csak a kedves kis kormány az összes többi hozzá tartozó költség árát is hozzá emelte.
2022. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!