Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kerül pénzébe az államna...

Miért kerül pénzébe az államnak a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés
A rezsicsökkentés tudomásom szerint hatósági árat jelent. Ez milyen módon jelent költséget az államnak? Ha meg nem jelent, akkor mit nyer az állam azzal, ha megszűntetik?

2022. júl. 16. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az energiát külföldről vesszük, és a külföld annyiért adja, amennyiért akarja, a drágulást pedig ki kell fizetni valakinek.


A költségvetés már nem bírja, ezért a lakosságra terhelik.

2022. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezheted komolyan. Ha az állam átvállalta a költségek egy részét (rezsicsökkentés), az a politika dolga, de végeredményben akkor is a választópolgár fizette ki, hiszen az állam nem termel jövedelmet. A polgár meg kifizette a klozetpapir ÁFA formájában. Ha meg már nem jön be annyi jövedelem az államnak, amiből fizesse a tényleges ár (bekerülési ár) és a "rezsicsökkentett" összeg közti különbséget, akkor kipukkad a léggömb.
2022. júl. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
76%

Az már eszébe jutott valakinek, hogy a rezsicsökkentés előtt is külön díjszabás volt a lakossági és nem lakossági felhasználásra?

Most viszont nem egyszerűen ahhoz a rendszerhez akarnak visszatérni, hanem az emberek nyakába sózzák a piaci árakat is.

2022. júl. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy az energiaszolgáltatól meguk veszik az áramot/gázt valahonnan aztán nekik meg hatósági áron kell adniuk (mint ahogy ez a benzinkutaknál így is van), tehát nekik kerül pénzükbe. Szóval ez nem így van? Akkor a benzinkutaknál miért van így?
2022. júl. 16. 07:43
 5/7 hypno ***** válasza:
100%

#4


Mivel sikeresen államosították az energiaszektort, ma már az MVM az egyetlen egyetemes szolgáltató az országban.


Ez stratégiailag tök jó, meg nemzeti érdek, csak az egész rendszer fenntartásának költségét nem lehet a külföldi tulajdonosokra átpaszírozni, hanem a saját zsebünkre megy. Ez a függetlenség ára.

2022. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4: ha külföldi szolgáltatóra tolnád a veszteséget, az egyszerűen abbahagyná a szolgáltatást, nem igaz? Miért látna el minket veszteséggel?
2022. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:
100%

#6


Akkor esetleg kiderülne, hogy olcsóbban is lehet csinálni. Ahogyan volt is olcsóbb, amíg el nem kezdtek adókat kivetni a vezetékekre, tározókra, hogy a külföldi tulajdonosokat rákénszerítsék az eladásra.

2022. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!