Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lesz elszámolva az új...

Hogyan lesz elszámolva az új áramtarifa ha csak év végén jön a hivatalos leolvasó?

Figyelt kérdés
Ha nem diktálom havonta az óraállást akkor egy számított átlag szerint küldik a csekket. De mi van ha a valóságban 210 fölé megyek vagy alá ? Akkor lesznek emberek akik potyára fizetnek többletet és lesznek akik januárban szembesülnek egy brutális különbözeti számlával? Akkor nem feltétel az azonnali realizálása ennek a pénznek az költségvetésben? Majd januárban realizálódik és akik hamisan túlfizettek azok visszakapják ,vagy hogy lesz ez?

2022. júl. 16. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ne gondolkodj ilyeneken.majd Dr Orbán Viktor Mihály uraság kiszámolja és benyújtja a számlát,nem lesz semmi hiba meglátod.
2022. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lesz , az egyik variáció az hogy néhány napon belül megjelenik nálad a leolvasó.
2022. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dzsonszi ***** válasza:
100%
És akik havonta mondják be és csak bizonyos időszakonként ellenőrzik? Akkor lehetne trükközni, hogy mikor többet fogyaszt kevesebbet mondd be, mikor kevesebbet fogyaszt többet mondd be, hogy az átlag alatt maradjon. A házközponti fűtésről meg aztán semmi információ nincs, arról se hogy piaci ár alatt mit kell érteni, amiért mi vesszü/állítjuk elő, vagy a nemzetközi átlagot. Elég sok fehér folt van itt, értem én, hogy meg kell várni a törvényt, de azért érthető az emberek nyugtalankodása, valamit odaszórhattak volna nekünk.
2022. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát gondolom ahogy eddig is.Átalányt fizetsz, ha az kevesebb mint a 210 kwh akkor úgy fizetsz ahogy eddig.

Mondjuk 200 van meghatározva.Fizeted minden hónapban a "régi" árat.Év végén kijön az elszámolás hogy te 209kwh órát fogyasztottál havonta.Akkor ráfizetsz a jelenlegi régi ár szerint.Ha meg kiderül hogy 215kwh órát fogyasztottál, akkor kiszámolják hogy a piaci árra hogy jön ki többlet és mennyivel kell többet fizetned.Ott majd egybe fizeted ki, nem minden hónapba.

Igazából ennek az egésznek 2 célja van.Az egyik a pénzbeszedés...kell Orbánéknak a lové, megcsapolják a népet.A másik pedig az, hogy ösztökéljék az embereket arra hogy spórolósabban éljenek, figyeljenek oda a fogyasztásra, ami energiaválság nélkül is jó dolog lett volna...mert rendkívül pazarló életmódot folytat a legtöbb ember.De jelenleg az energiaválságban fontos hogy mindenkit rávegyenek arra hogy kevesebbet fogyasszon.

2022. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dzsoni hát ez az hogy akkor lehet trükközni azzal hogy abban a hónapban nem vallod be a túlfogyasztást és következő hónapban figyelsz hogy kevesebbet fogyassz így kikerülted a 8x árrészt. Amúgy éves limit van amit le tudnak osztani 12 vel így az éves limitet nem tudod kijátszani csak hát nem világos hogy év végén számolnak el vagy havonta mert a kettő üti egymást ha tényleg a túlfogyasztókat akarjuk adóztatni.


Központi fűtés az szerintem a trásasház közös órája ,azt biztos nem lehet ilyen módon elszámolni mert nem egy személyhez köthető. Lehet hogy leosztanak majd tulajdonosszámmal és a társasház kapja meg a chekket. úgy ahogy eddig is.

2022. júl. 16. 16:55
 6/9 Dzsonszi ***** válasza:
#4 De egyáltalán nem biztos, hogy éves elszámolás lesz, lehet havi. Ráadásul ott is sok gond lenne, pl akik bérelnek egy lakást fizetik a régi árat és mire jönne a többlet elszámolás addigra nem lennének ott, akkor a kiadó szívja meg. Vagy ők maguk számolják ki havonta, hogy mennyi a túlfogyasztás, csak ehhez meg tudni kéne előre a piaci árat jóval hamarabb, mikor nyugtázzák a túlfogyasztást, amit nem tudom fogunk-e ismerni.
2022. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dzsonszi ***** válasza:

#5 Éves limitet nem tudod kijátszani, de ha valaki nem haladja meg, akkor bejelenti, hogy ő már szeptemberben, októberben, májusban is fűtött (holott nem), januárba meg kevesebbet jelent be, hogy az átlag alatt maradjon és spórol egy csomó pénzt.

Vagy ti tudtok valamit amit én nem, hogy éves elszámolás lesz nem havi? :D

2022. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Muszáj éves elszámolásnak lennie mivel nem fognak most ez miatt havonta villanyórát járni leolvasni vagy gázórát ,ez nonszensz nincs is rá fizetett ember.

A fűtést viszont nem értem hogy mondod ,azt nem lehet bejelenteni ,neked egy gázórád van és azt nézik ,ha meg házközponti akkor azt az órát osztják el az összes lakó radiátorain lévő ktsgmegosztó állása szerint.

A ktsgmegosztót nem tudod kijátszani ,az napra pontosan mér 0-24 ben, de pl lakótelepeknél eleve van fűtési időszak vagyis nem te kapcsolod be a gázt .


A fűtést íj módon nem lehet kijátszani ,talán ha olyan elavult társasházban laksz ahol nincs ktsgmegosztó de ekkor is csak a fűtési időszak alatt tudod megkárosítani a többi lakót ha te többet fűtesz hiszen azt a közös fogja kifizetni.


Hanem a villanyóra az érdekes bár már digitális van azt nem tudom rögzíti e a havi állásokat mert akkor ez is meg van magyarázva ,hiába év végén olvassák le műszerrel.

2022. júl. 16. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:
A közlöny értelmezése szerint majd augusztusban jön egy leolvasó, és a 2021 aug és 2022 júliusi időszakot nézik, és azért kell visszamenőleg fizetni. De olyanról is szó volt már hogy 2021 január és 2021 decemberét nézik. A lényeg hogy visszamenőlegesen, mert nekik most kell a pénz az emberektől, nem jövőre.
2022. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!