Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy a balfék első...

Most hogy a balfék első nyilatkozatok után már "finomítja" a kormány, hogy ki fizet emelt gáz- és villanyárat, várható, hogy az egyszemélyes háztartások részben az átlagfogyasztás alatt is brutál árat fizetnek majd gázért, villanyért majd?

Figyelt kérdés

Ha a tervezett rezsiáremelésből ugyanannyi pénzt akar pluszban beszedetni a kormány a tarthatatlan pénzszórása és gazdaságpolitikája miatt, és csökkentik az emelt árat fizetők körét, akkor bárhogy is nézem, azok közül is kell valamennyi áremelést fizetniük, akik átlag alatt fogyasztanak.


(Aztán ez még csak a mostani állapot, lesz ennél még sokkal rosszabb is tudom.)



2022. júl. 17. 12:45
1 2
 1/11 Fsms ***** válasza:
100%
Bármi lehet meg annak az ellenkezője. Kapkodnak, strukturálatlanok. Még sok hónap míg kialakul.
2022. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Fideszesként is azt gondolom, hogy ez most így ebben a formában nem volt jól előkészített dolog. Ideértve a kommunikációt is.

Pl a havi fogyasztás nem azonos egy egy személyes háztartásban, meg egy 3-4 fősnél.

Sok mindent figyelembe kell venni... remélem így lesz. Sokan ezt nem nagyon tudják megfizetni...de az ötlettel egyetértek amúgy.

Ott a KATA. Van pár ilyen módon adózó ismerősöm, hát enyhén szólva nem adózták agyon magukat.

A párommal főállású alkalmazottként 3-4 szer több adót fizettünk minimum. Szóval az teljesen okés.

2022. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
2! Fideszesként nejed a megszorítás/adóemelés teljesen okés? Nahát, gyorsan változnak a dolgok!
2022. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

3# teljesen okés, igen.

Miért kizárt, hogy egyetértek vele??

2022. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
#4 Tekintve, hogy a Fidesz eddig arról papolt, hogy adót emelni bűn, sőt szinte úgy állította be az adózást, mintha az valami büntetés lenne az embereknek, igen, eléggé furcsa, de nem baj ha nincs egy konzisztens világképed, csak valahova behúzod az x-et.
2022. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"Pl a havi fogyasztás nem azonos egy egy személyes háztartásban, meg egy 3-4 fősnél."


Ja, de nyilván a kereset sem azonos! Az egyszemélyesnél van egy kereset, a 3-4 fősnél meg min. 2. Ráadásul a nagycsaládosok soha nem látott mértékű támogatást kaptak eddig!

Jóhogy nem már az ő tôbbletfogyasztásukat is az egyedülállókkal fizettetnéd meg!

2022. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

4! Mert eddig a fideszesség -legalábbis idén- ennyit jelentett: fogyasztani, fogyasztani, fogyasztani MINDEN ÁRON!!!!!!! És ha csak valaki megemlítette, hogy ez örökké nem tartható fent, vagy adót kell emelni, takarékoskodni kell vagy a rezsicsökkentés ebben a formában káros a fideszesek és a médiájuk egy emberként állt ki a zabálás szentsége mellett, és kapott dührohamot már egy ilyen kijelentéstöl is hogy: Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! -eljutottunk oda, hogy ez ma ballib kampányszlogen amit csak a hülye "makizaj" mond! Nem rémlik?

Ennek fényében igen NAGYON MEGLEPÖ!

2022. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Apám én leosztanám jövedelemre meg főre.Osztán abból vonogatnám a rezsit.Kinek mennyire tellik.

Ez lenne igazságos szerintem.

Ami a nagycsaládosokat illeti.Ugyanúgy.Szépen kiszámolni hogy összesen mennyi penzt kapnak es azt leosztani.

Azért mert valaki kinyom 2+ gyereket még nem hinném hogy többet er ,mint a másik ember,akinek lehet nem is lehet gyereke.De tök mindegy is mik az okok.,nekem van 2 felnőtt meg egy iskolás nevelt gyerekem.Mégis felnevelem őket tamogatasok nélkül,adózva mindent megfizetve!!

A f.om van már ki evvel a patyolgatással mert neki több gyereke van!!Ha van ,akkor tartsa el szépen ne mások adójából havajkodjon a kirándulastól kezdve minden fiszem f.szom ingyen juttatasokból!!

2022. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

A kormányinfó után rendesen összeszartam, de aztán megembereltem magam, és kiszámoltam, mi vár ránk.

A megtakarítási lehetőségünk abbamarad, majdnem koppanásig kitelik a fizetni való; még egy kicsi forintromlás és világpiaci áremelkedés belefér.

Még azt is beterveztem, hogy egyéb adat híján az előző évi havi átlagfogyasztás alapján fizetünk; hiába takarékoskodunk majd, a túlfizetést majd csak a bő egy év múlva esedékes éves leolvasás utáni végszámla elszámolása alapján kapjuk vissza.

Azt is elfogadtuk, hogy a bejelentés alapján pazarlás a 19,5 °C-20,5 °C közti gázos fűtéstartomány. A villanyon nem tudunk spórolni, folyamatosan cseréltük a háztartási gépeinket energiatakarékosra, csak LED „ízzók” vannak, nem használjuk a stand-by állapotokat, amit nem használunk, kikapcsoljuk.

Amin nagyot lehetne takarékoskodni, az a medencefűtés, de az nincs. A klímát se tudjuk kikapcsolni, mert az sincs.


Aztán másnap olvastam, hogy ki mindenki támadta meg a rezsibiztost, aki úgy nyilatkozott, hogy igyekeznek a méltánylandó érvek alapján módosítani.

Na azóta fosok: mi lesz, ha egyik kedvezményezett körbe sem tartozunk, és nekünk kell fizetni a kedvezmények miatti hiányt?


Azon fohászkodunk, hogy legalább most az egyszer bizonyuljon legalább rövid ideig igaznak, amit közöltek. Legalábbis a mi számunkra; nem irigykedünk, ha másoknak valamennyire megkegyelmeznek.

Utálom a focit, de megnézek egy focimeccset Orbán Viktor tiszteletére, és utálom a pacalt, de megeszem egy mélyhez képest.

2022. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat, elidegeskedtem a 9/ végét.

Utálom a focit, de megnézek egy focimeccset Orbán Viktor tiszteletére, és utálom a pacalt, de megeszem egy mélytányérnyit Németh Szilárd tiszteletére, ha számunkra nem rontanak a 13-i bejelentésen.

2022. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!