Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha netán a kormány mégsem...

Árokpart kérdése:

Ha netán a kormány mégsem finomítana az új rezsiszámításokon akkor felmegyünk Budapestre tüntetni?

Figyelt kérdés
Mert szerintem abban az esebne párthovatartozástól függetlenül halaltni kellene a hangunkat mindegy, hogy ki kire szavazott az életben bármikor.
2022. júl. 19. 13:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

#29 Értem.

Szóval neked nem az a propaganda, hogy akiről kiderült 2006-ban az őszödi beszédben hogy hazudott reggel, éjjel és este, az belehazudja a képedbe, hogy most másképp csinálná mint amikor kormányon volt - hanem az a propaganda amikor tényeket rakok az orrod elé, számokat, amik már megtörténtek, valósak.

Így persze érthető minden más ostobaságod is.

2022. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

#30 "Arról miért nem írsz, amikor olcsóbb volt a gáz mint amennyiért a lakosság vette a rezsicsökkentett formában?"

Mert nem volt olcsóbb.

Kedvenceid még 1995-ben kötöttek egy 20 éve nagyon előnytelen szerződést az oroszokkal a gázszállításra. Ebben nem csak az ár volt meghatározva hanem egy kötelezően megvásárolandó mennyiség is évente, amit akkor is ki kell fizetni a végén ha egyáltalán nem is érkezett be az országba mert nem kellett. Emellé jött hogy privatizálták a rezsicégeket és a szolgáltatóknak garantált hasznot biztosítottak a szerződéseikben.

2015-ig ezen szerződések szerint vettük a gázt, ennek ellenére lett csökkentve a gáz ára 2013-ban, majd tartva annak ára.

Az oroszokkal le tudták tárgyalni, hogy azt a több évnyi gázmennyiséget amit a 20 év alatt valójában nem is töltöttünk le azonban mindenképpen ki kell fizetni a szerződés szerint az elhasználhassuk, így kaphattuk még ugyanilyen árszabással a gázt 2019-ig. Ekkor kötöttek új szerződést az oroszokkal, majd ezt követte a tavalyi előnyös hosszútávú gázszerződés 10+5 évre.

A világpiaci ár nem napi szinten játszott bele a gáz vételi árába, mivel nem az határozta meg hanem a már korábban megkötött szerződés.

Amikor a rezsicsökkentés volt az volt a sirám, hogy tönkre fog mennyi a gázvezeték szolgáltatás mert az alacsony ár miatt a bevételből nem marad sem karbantartásra, sem fejlesztésre, sem a munkabérekre. Maradt. A cég külön hasznára nem maradt belőle, ezért lehetett 8 évig azonos az ára. Alacsonyabb, mint előtte.

Most láthatod miért fontos a stabil, hosszútávú szerződés, mikor pont ennek hiánya okozta az energiaárak elszabadulását a világpiacon a pandémiát követően. De persze az amcsikkal azonnal aláírtak egy 20 éves szerződést a qrva drága és rendkívül környezetet terhelő palagázra, meg megkötnének hasonló szerződéseket is a 2 éve még szankciókkal sújtott szerintük diktatúra Venezuelával is.

2022. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
82%
Te is csak visszafelé tudsz mutogatni. Arról beszélj ,hogy mennyit lopott a gazdád ez alatt a 12 év alatt! Hogy tette gazdaggá a családját a barátait és a hű pártkatonáit! Mennyi stadiont épített amit mostantól még inkább nem fog senki üzemeltetni a rezsi miatt! Amióta nincs "Brüsszeli pénz" minden összeomlik! Nem kell a púder.El kell zavarni ezt a korrupt,hazug,szemét kormányt!Kell egy szakértői kormány helyre teszi a gazdaságot,akár külső segítséggel és újra lehet választani!De nem a kormányod feltételei szerint,amikor is senki más nem győzhet csak ők!Egy demikratikus választási rendszer segítségével! Ne hazudj itt tovább,nem vagyunk kíváncsiak a propaganda szövegedre! Ja,igen! Ostaba pedig te vagy a veled együtt meghülyített fidesz szavazókkal együtt!
2022. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%
32.Nem tudom te ki vagy,de nagyon okosnak képzeled magad. Talán egy energia szakértő jobban tudja, mikor mennyi volt a gáz ára. Neki hiszek,nektek fideszesnek akkor sem amikor kérdeztek! Ezt már eljátszottátok régen.Sajnos vannak az országban olyanok akiket még meg tudtok vezetni. De,közel a vég!
2022. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Nem tudom kedves Árokpart.
2022. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

#34 Milyen energiaszakértő te eccerű?

Fáj hogy veled szemben nekem van valós tudásom a múltról?

Tudod ezt teszi az emberrel ha nem nyal be gondolkodás nélkül szövegeket hanem nekiáll és utána néz meg olvas a témának ami érdekli.

Próbáld megcáfolni amiket leírtam!

Ja, hogy akkor neked is utána kellene olvasni a tényeknek és az nem megy? Értem.

2022. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
75%

Barátom te engem ne oktass,mert te egy senki vagy! Hazudsz mint a vízfolyás!

Talán ha elolvasnál olyan cikkeket amit nem a kormányod újságírónak csúfolt férgei írnak,akkor tisztában lennél sok mindennel. Többek között azzal,hogy csak egy ország veszi drágábban a gázt putyin mesteréktől,mint a hazug orbán.

[link]

Vagy azt,hogy csak a zorbán kormány segít,( segít?) (röhögnöm kell!)az embereken a megnövekedett rezsi csökkentésében! Nézd csak gyökszi, a táblázatban tisztán látszik, minden ország hatványozottan védi a polgárait.

[link]

2022. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
#37 Attól mert beteszed ide azokat a propaganda szövegeket amiről beszéltem, nem változik a helyzet. csak megerősíted amit leírtam - NEKED fogalmad sincsen a valóságról, egyszerűen benyalod egy propagandista szövegét. aminek mellesleg nem sok köze van ahhoz amiről írtam.
2022. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem,most hogy több oldalon és több hozzászólásban is égetted magad a hülyeségeiddel,ménj szépen aludni!
2022. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!