Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek szerint az rendben...

Fideszesek szerint az rendben van egy jogállamban, hogy egyeztetés nélkül egy hét alatt lenyom egy társadalmat érintő fontos adónem módosítást? Lehet mégis igaza van az EUnak a jogállamiság kérdésében?

Figyelt kérdés
2022. júl. 20. 10:27
1 2 3 4 5 6
 51/57 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az ellenzék képviselői - tisztelet az egy-két kivételnek - megmutatták az elmúlt 12 évben hogy hiába van hetekig tartó vita egy javaslatról,"


Nem az ellenzékkel kellett volna"vitázni", hanem az érintettek képviselőivel.

2022. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Még az 50-hez; az még kimaradt, hogy ha egy katás otthonában végzi a tevékenységét (most az egyszerűség kedvéért maradva a fodrásznál), akkor neki a rezsije is több lesz. Neked a rezsid munkavállalóként megnő?
2022. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

#45 "miért nehéz megértenetek, hogy alkalmazottként csak adót fizettek a munkátok után, míg a vállalkozásoknak minden mást is maguknak kell megvenniük, ami neked munkavállalóként (számodra ingyenesen) biztosított? ..."

Miért lenne nehéz ezt megérteni? De mi köze ennek ahhoz amit leírt a 44-es, hogy a töredékét adózta a KATA-s mint ő?

A vállalkozó a költségeit is leírhatja és csak abból kell adót, járulékot fizetni ami e felett a jövedelme. Pont ahogy nekem a fizetésemből. Még az átalányadózónak is benne van a költsége, a legalacsonyabb arány a 40%-os költséghányad. Nem is kell külön bajlódni a tételes elszámolással, csak a számlákat kell összesítenie, ami ma már a digitalizáció korában nem lehet probléma senkinek még könyvelő nélkül sem. Vagyis ha keres 350 ezret, mint én, akkor abból egy átalányadózó 40%-t egyből leírhat költségnek, a maradék 210 ezerből alanyi adómentességet élveznek még a minimálbér feléig, azaz 100 ezerig és csak ennek a megmaradt 110 ezer forintnak kell megfizetni az adó és járulékterheit. Vagyis míg én a fizetésemből befizetek a költségvetésbe 117 ezret, a bérem 34%-t, addig egy átalányadózó a költséghányad levonása utáni 210 ezerből 37 ezret fizet összesen, a 18%-t. Annyit mint a minimálbér felét keresők.

Nehogy már ez ne legyen elég kedvezményes adózás egy vállalkozó számára!

2022. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

#50 Nem igazságos az sem ha a többszörösét vágják zsebre, de a választott vezetőink minden egyes új kormányalakítás után azonnal megemelik a fizetéseiket és érdekes mód ebben kormánypárti és ellenzéki képviselők mind egyetértenek.


Ha egy vállalkozó szeretné elszámolni az anyag, munkaeszköz, forgóeszköz beszerzési költségét, neadjiste az áfá-tartalmát visszaigényelni akkor át kell lépni a normál adózói körbe.


Ne az almát hasonlítsd a körtéhez, egy vállalkozót egy alkalmazotthoz, hanem egy katás vállalkozót egy másik vállalkozóhoz. Ha nincs megrendelésed akkor tönkre megy bármely adónemben.

Egyébiránt ha egy alkalmazott veszteséget termel akkor normális esetben a második hónapban már munkanélküli.


Az meg hogy "fúj alig adóznak" nekem nem baj, de had ne drukkoljak már nekik amikor az én normálisan adózó vállalkozásaimat agyon adóztatják.


Nekem csak azzal van problémám hogy adó év közben változtattak adójogszabályt, és ha ez precedenst teremt akkor senki nem tud tervezni még csak egy évre előre sem. Így meg hogy adjak éves megrendelésekre árat?


Az utolsó gondolatod nem rossz ötlet, én a mindenkori minimálbér adó és járulékvonzatához kötném és az minden évben emelkedne a minimálbérrel együtt. Munkaadói-munkavállalói járulék per pill 98.000,.ft. Csak a katásoknak ez nem tetszene szerintem.

2022. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

#51 "Nem az ellenzékkel kellett volna"vitázni", hanem az érintettek képviselőivel."

EZT TETTÉK!

Nem a kormány, nem a fidesz javaslata volt a KATA ilyen módosítása - hanem az érdekképviseleteké. Konkrétan azért szidták pont Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökét, mert ők szabályozták - az iparkamara és más hasonló szervezetek - a KATA módosítását is, meg azt is hogy még a nyáron el legyen fogadva.

Ami hiba volt az az, hogy nem január 1-től lép életbe hanem már most nyár végétől.

2022. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

#53, mondjuk csak az, hogy katásként nem írhat le semmilyen költséget az adójából...


Na, ha meg tényleg úgy van, ahogy írod, vagyis átalányadózóként kb. lepkefingnyit lehet ugyanúgy adózni, akkor az ugyanúgy be lesz szántva valami fals indokkal, és ugyanúgy hergelni fogják ellenük az embereket, mint ahogy a KATÁ-val is tették...

2022. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

"A vállalkozó a költségeit is leírhatja és csak abból kell adót, járulékot fizetni ami e felett a jövedelme."

KATA esetén pont nem, de mindegy. KATA az 50 ezer és nem lehet költséget leírni. Ha megemelték volna a KATA határát 50-ről mondjuk 80-ra, mellékállásban 25-ről 40-re, szerintem senki nem hőbörgött volna.


"csak ennek a megmaradt 110 ezer forintnak kell megfizetni az adó és járulékterheit."

Nem, a járulékokat a teljes jövedelemre (és minimum a garantált bérminimum után) meg kell fizetni, csak az SZJA-t nem.

"210 ezerből 37 ezret fizet összesen, a 18%-t."

Nem! Egyszer fizet a 210 ezer után 31,5% járulékot, az 66 ezer, plusz 110 után a 15% SZJA az 16, szóval összesen 82 ezret (39%) fizetNE, de még több lesz, mivel a járulékot a 260 ezres garantált bérminimum után kell fizetni...

2022. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!