Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves közgazdászok! Az IMF...

Kedves közgazdászok! Az IMF mikor fogja átminősíteni Magyarországot fejlett országgá /advanced economy/, a legnagyobb valószínűség szerint? Légyszi, valamennyire a témára rálátó emberkék válaszoljanak, minél kevesebb politikai-érezelmi rizsázással!

Figyelt kérdés

Az egy főre eső nominális GDP-nk meghaladta idén a 20 ezer dollárt (>17.000), szerintem az exportunk is kellően diverzifikált; a globális pénzügyi intézményrendszerbe is be vagyunk integrálódva elég mélyen. Illetve a szlovák, a lett, a görög meg a portugál gazdaság mitől "tud" tőlünk többet, hogy ezen elitklubba bekerültek? Tudom tudom... az euró.

De a cseh utat mi le tudnánk másolni valahogy? Válaszaitokat köszönöm!



2022. júl. 20. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Kit érdekel? Tagjai vagyunk az OECD-nek, az IMF-fel semmi dolgunk.
2022. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést: érzelmi rizsázással#
2022. júl. 20. 17:50
 3/4 A kérdező kommentje:
:D No ez igaz. De azért a befektetők szempontjából, ez azért nem teljesen így van szerintem. Meg az OECD tagság mellett ez lenne az utolsó ilyen trófeánk a polcon, ha megszereznénk. De az objektív kritériumok tényleg érdekelnének. Vagy vajon tényleg csak politikai okai lennének ennek a huzavonának? Hogy erőltessük be az eurót minél előbb?
2022. júl. 20. 17:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy meg Mexikó és azóta már Kolumbia is tagja az OECD-nek.... bohócot csinál magából az az intézmény. A globális minimumadójával együtt. :D
2022. júl. 20. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!