Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van-e valóságalapja Hegedüs...

Van-e valóságalapja Hegedüs Zsuzsa azon véleményének, hogy Orbán Viktor rasszista beszédet tartott tusványoson 2022-ben?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket, ahol Hegedüs Zsuzsa többek között az alábbi gondolatokat osztotta meg:


„Nem az az érdekes, hogy hisz-e benne, amit mond. De Magyarország miniszterelnökeként, nyilvánosan ilyet mondani egészen más."


„Ez sosem volt benne Viktorban. Én mindig kiálltam az ellen, hogy őt antiszemitizmussal vádolják. Nem is őt minősítettem, hanem a szöveget, nyilván elolvasta, még ha esetleg nem is ő írta, nem értem, hogy nem tűnt fel neki.”


„Őszintén sajnálom, hogy egy ilyen szégyenteljes állásfoglalás miatt kell megszakítanom azt a kapcsolatot, ami, bár az illiberális fordulatod óta egyre nehezebben volt kezelhető számomra, még rövid távon fenntarthatónak látszott. Egy ilyen, az összes alapértékemmel ellentétes beszéd elhangzása után azonban nem maradt más választásom: annak ellenére, hogy az eredeti felkérésedben szereplő, teljes szabadságomat soha semmiben nem korlátoztad, most nyilvánosan kell szakítanom veled a Tusnádfürdőn elhangzottak miatt.”


„Goebbelshez méltó, tiszta náci szöveg. Teljesen váratlan volt, hogy fajgyűlölő szöveget mondjon. A migránsellenességgel is vitatkoztam, próbáltam visszafogni Viktort.”


„Faji alapon meghatározni bárkit, hát álljon meg a menet, ezt csinálta Hitler, aki, már elnézést, 6 millió embert megölt.”


[link]


Szeretném megkérdezni, van-e valóságalapja Hegedüs Zsuzsa azon véleményének, mely szerint Orbán Viktor fajgyűlölő és Adolf Hitler módszereit idéző beszédet tartott?



2022. júl. 26. 19:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Nincs olyan, hogy “több faj”, egyetlen egy faj van a biológiai terminológia szerint: emberi faj. Ezen belül rasszokat különböztetünk meg.


Orbánt kellene megkérdezni, hogy pontosan mit értett faj alatt? És igen, ízléstelen ilyet szájra venni. Másképp kellett volna fogalmaznia, és akkor elkerülhető lett volna a félreértés.

2022. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%

Nincs. Nem bírom OV-t, a pártját se, de ez egy mesterséges hiszti.

Egy félművelt politikus azt akarta mondani, hogy szerinte nem jó a kultúrák keveredése. Aztán ez sikerült belőle :)

2022. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Egy miniszterelnöktől elvárás, hogy tudja, mit beszél. Egyébként egy középső csoportos óvódástól is.
2022. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

#2 - "Egy félművelt politikus azt akarta mondani"

Ez nem így volt. Nem fejből mondta azt a beszédet, hanem olvasta. Azt valaki megírta és szándékosan így lett megírva.


"Szeretném megkérdezni, van-e valóságalapja Hegedüs Zsuzsa azon véleményének, mely szerint Orbán Viktor fajgyűlölő és Adolf Hitler módszereit idéző beszédet tartott?"


Ezt neked kell megítélni.

2022. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Orbánnak el kéne magyarázni, hogy jelenleg egyetlen emberfaj él a Földön a Homo Sapiens Sapiens.

Aki kevert fajú az pl. neandervölgyi keverék, vagy nem értem mit gondolt a zavarodott agyával.

2022. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
2: láthatóan fogalma sem volt arról, hogy miről beszélt, mert nincs valóságalapja a fajkeveredésnek, ugyanis nem létezik több faj, csak egy faj.
2022. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom,hogy a pártján belül ezt hogyan értékelik,amit mondott,és ki tud

ezzel jó szívvel egyetérteni.Ez lenne egy inkább érdekes kérdés.

Olyan eddig nem nagyon volt hogy egy kormánymegbízott a környezetéből felállt volna,vagy ez ezért is példátlan eset,hogy ezt valaki nyíltan felvállalta.

Mindenesetre az orbáni jobbratolódás folytatódik,és nem tudjuk hogyan,miként lesz ennek a vége.Mindenképpen jelzésértékű ami történt,és azt mutatja,hogy rossz irányba kormányozta a hajóját,zátony felé tart.

2022. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
#4 "Azt valaki megírta és szándékosan így lett megírva." Ez súlyosbító körülmény. Mentségére szólhat, hogy olvasta, mert papír nélkül nem tudja, mi a véleménye.
2022. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

“Faj szó jelentése: Az egész emberiség egy faj. A különböző fajokat nem lehet egymással keresztezni.“


Minden más esetben pejoratív a jelentése és nem is használják.

2022. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Bezzeg ha MZP mondott volna ilyet már mindenki fel lenne háborodva es a következő választásokig elő hoznák ellene.
2022. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!