Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mártírkodott és játszott...

Miért mártírkodott és játszotta a nagy hőst Diana Ürge-Vorsatz politikai értelemben?

Figyelt kérdés

Én világéletemben undorodtam azoktól az emberektől, akik úgy mártírkodnak, hogy "bezzeg külföldön könnyű életem lehetett volna" és hogy "önfeláldozásból költöztünk vissza Magyarországra". Szerintem ez nagyon színpadias, hazug, gyenge, gyáva és manipulatív szónoklat. Nyugodtan lehetne gerince bevallani, hogy gyáva volt külföldön élni, nem kell bebújni a nagy, mell veregető "kötelességtudat" állarca mög. És a másik dolog: szerintem hihetetlenül arrogáns azt gondolnia bárkinek, a hazájának feltétlen szüksége van rá.


Az egyik negatív példa számomra Ürge-Vorsatz Diana. Többek között, így mártírkodott:


"Volt egy álmom. A világ vezető egyetemein tanultam és szereztem doktori fokozatot, intézeteiben gyakorlatot. Jó állásom volt Kaliforniában, a férjemnek kecsegető gazdasági lehetőségeket ígérő állásával könnyű életünk lehetett volna."


"De nekünk volt egy álmunk – hogy ami tapasztalatot, tudást külföldön megszereztünk, itthon szerettük volna kamatoztatni. Szerettünk volna hozzájárulni, hogy a hazánk akkor még fiatal demokráciájában úgy folyjanak a változások, hogy azok az országot gazdaságilag, társadalmilag, egészségileg és környezetileg minél előbbre vigyék, hogy egy minél élhetőbb, dinamikusabb és boldogabb Magyarországot teremtsünk."


"A férjem mellettem állt, nehezen bár, de feladta az állását és a többszázezer dollárt érő részvényopcióit. 1998-ban, szívem alatt az első gyermekünket hordozva, hazaköltöztünk, hogy itthon rakjunk fészket – csupa reménnyel és várakozással."


"Ma úgy érzem, nem érdemel meg ez az ország, sem engem, sem a sok többi, az ország fejlődése érdekében a tehetségét, szorgalmát, verejtékét a nehézségek ellenére itthon szolgálatba állító kiemelkedő, becsületes szakembert, orvost, tanárt, üzletembert."


[link]


Miért mártírkodott így Diana Ürge-Vorsatz és miért játszotta el a "nagy önfeláldozó hőst" ebben a bejegyzésében? És miért panaszkodik bármi miatt is, mikor Ő MAGA döntött úgy, hogy visszaköltözik Magyarországra (nyíltan, bevallottan dobva el magától a könnyű külföldi élet lehetőségét) és saját maga teszi tönkre a saját életét? Miért nincs annyi gerince, hogy felvállalja a SAJÁT döntésének súlyosságát? Miért nem látja be, hogy az egyetlen ember, aki felelős azért, hogy tönkrement az élete, az bizony saját maga?



2022. júl. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szánalmas.
2022. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te pedig érdekes módon elválasztod azt, ahogy az illető viselkedik, attól az októl, ami ezt a viselkedését kiváltotta. Szerinted az az ok, ami kiváltotta, igazából ál-ok, sőt nincs is ilyen ok, hanem a személyisége ilyen.


Csak azt nem értem, mire alapozod azt, hogy ez a reakció ok nélküli.

2022. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvtelen fideszes
2022. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Namost ugyanezt az általad „szánalmasnak titulált mártírkodást” a tanárok 90%-a is elmondhatná magáról. Itt most nyilván nemm a dollármilliós kereseti lehetőségre gondolok, hanem más aspektusokra.
2022. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!