Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok ezen Magyarorszá...

Mit gondoltok ezen Magyarországnak a lakosság szexuális szokásait vizsgáló kutatás eredményeiről?

Figyelt kérdés

[link]


Magyar kutatók vezetésével készült nemzetközi együttműködésben az a tudományos kutatás, amelyben az emberek szexuális szokásait egy nagyszabású, a világ 45 országára kiterjedő kutatásban vizsgálták.


Az International Sex Survey egy online kutatás, amely Bőthe Beáta kutatásvezető (Montreali Egyetem Pszichológiai Tanszék), Demetrovics Zsolt, Koós Mónika és Nagy Léna (ELTE Pszichológiai Intézet), valamint 45 további ország kutatóinak nemzetközi együttműködésével valósult meg. A kérdőívet összesen 82 ezer ember töltötte ki világszerte, és ezen belül közel 12 ezren Magyarországról – számol be a Telex.


Fontos hangsúlyozni, hogy az eredmények a nagy minta ellenére sem feltétlenül reprezentatívak, hiszen az töltötte ki, aki akarta. A magyarországi kitöltők 57,2 százaléka férfi, 41,6 százaléka nő, és 1,2 százalék jelölte, hogy nem-bináris, genderfluid, genderqueer vagy más, nő-férfi binaritással nem jelölhető nemmel azonosul. A kitöltők 99 százaléka cisznemű volt, tehát születéskor megállapított biológiai neme megegyezett azzal a nemmel, mellyel azonosul, míg egy százalék mondta azt, hogy transznemű, vagy nem biztos a nemi identitásában.


A kutatás a szexualitás számos területét vizsgálta, például ki hány évesen szexelt először partnerrel, kinek hány partnere volt életében, ki milyen gyakran maszturbál, milyen rendszeresen szexel párjával, amennyiben párkapcsolatban él.


A kutatás mindezeken felül a szexuális orientációra is rákérdez. Eszerint a magyarországi válaszadók 80,5 százaléka heteroszexuális, 4 százaléka meleg vagy leszbikus, 5,8 százaléka heteroflexibilis, 0,4 százaléka homoflexibilis, 5,6 százaléka biszexuális, 1,1 százaléka pánszexuális, 0,7 százaléka aszexuális. Összességében tehát a magyar kitöltők majdnem 20 százaléka jelezte, hogy nem szigorúan heteroszexuális.



2022. júl. 27. 22:46
 1/7 anonim válasza:
89%
Azt gondolom hogy mindenki úgy éli az életét ahogy szeretné és olyan a szexualitása amilyen. Foglalkozzunk a saját magánéletünkkel.
2022. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan érdekes, én kifejezetten szeretnék, de pl kisvárosomban volt olyan, idestova 11 éve, hogy széjjel kürtölte érettségizős osztályomban egy lány osztálytársamról egy butuska rosszindulatú lány, hogy leszbikus.. ami igaz volt, de ő ezt nem szerette volna ki kiabáltatni...
2022. júl. 27. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam. Igazából nem gondolok semmit, nem is tudom mit kéne gondoljak? Az emberiség sosem volt 100% hetero, ez nem mai divat, mindig is így volt. Ma a kormány álláspontja ezt nagyon ellenzi, és megoróbálja összemosni a gyerekekkel, meg az lmbtq mozgalommal, de az a helyzet hogy amikor még nem volt lmbt mozgalom, akkor is ugyanúgy voltak melegek. Én hetero vagyok, nincs meleg ismerősöm, legalábbis nem tudok róla. Ha valaki bevallaná nekem hogy meleg, vagy transz, én elfogadnám, mindig is elfogadtam mindenkit aki rendes ember.
2022. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Mivel nem reprezentatív, nem jelent semmit. Ezek a kategóriák ráadásul elég zavarosak. Mondjuk érdemibb lenne, hogy hány % él homoszexuális párkapcsolatban, vagy él homoszexuális életmódot (gyakori párcsere azonos nemű partnerrel.) Az megfogható.
2022. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy mi a kérdés.

Ott egy felmérés, ott vannak az eredmények.

Mégis mit akar az jelenteni, hogy "mit gondoltok"?

2022. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Túlzásnak gondolom a számokat, de eleve olyanok töltik ki az ilyen kérdőíveket, akik nyíltabbak szexuálisan, így alapból kevésbé heterók.
2022. júl. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a lakosság szexuális szokásait vizsgáló kutatás ... A kérdőívet összesen 82 ezer ember töltötte ki"

Tehát a kutatás nem a szexuális "szokásokat" vizsgálta (kérdőívvel azt nem is lehet, nyilván), hanem azt, hogy "ki mit mond"(!) a szexuális szokásairól. Elég nagy különbség! :) Vannak ugye a nagyszájúak, akik azt híresztelik magukról, hogy nekik már mindenki megvolt - miközben még szűzek, stb... :)

2022. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!