Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint előjött a téma, hogy...

Megint előjött a téma, hogy az orvosok több mint félmilliót keresnek, az ápolók meg 400.000 forint körül?

Figyelt kérdés

Természetesen ezt a hazugságot is Orbán hintette el. Az érdekesség az, hogy százával kommenteltek ápolók és orvosok, hogy még fele ennyit sem keresnek. A sok fideszes meg beszólt nekik, hogy "ne hazudjatok, ha Orbán azt mondta ennyit kerestek, akkor mér hazudtok, hogy nem ennyit?"


Hihetetlen... Kérdezném a fideszeseket, hogy akkor 16 millió forint megtakarításuk is van, mert hát Orbán azt mondta, hogy van :D



2022. júl. 28. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Gyakorlatilag nem létezik egészségügy, hiszen bármiféle orvosi ellátásra 100+ év a várólista, lehetetlen bejutni, mert időközben meghalsz végelgyengülésben. Itt az lenne a reális megoldás, hogy elismerni a vereséget, és minden egészségügyi dolgozót kirúgni, hogy ne fogyasszák az adóforintokat, ha már szolgáltatást nem nyújtanak.
2022. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A sima ápoló megkapja a félmilliót?


Biztos képes lerakni egy doktorit is.

2022. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy ha nem volt rá képes, hogy leralja a doktorit, akkor mi a baja?


Ezért ennyi pénz jár.

2022. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, a végén kiderül hogy az ápolók havi 1milliót keresnek.
2022. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1


Persze mikor márki bemondta, hogy államilag fizetve tehát INGYEN magándokihoz küldené azokat akiknek hosszú várólistát kell kivárniuk, hogy ne haljanak meg, mire sorra kerülnek akkor anyázták, hogy fizetőssé akarja tenni az egészségügyet. Most, hogy nincs egészségügy ahogy írtad is, meg egyre többen halnak meg a hosszú várólista miatt, most a fideszesek elégedettek...

2022. júl. 28. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az orvosi emelés ráadásul tovább fokozta az eddig is f*s helyzetet, most az orvosok nagyon sokat, a nővérek pedig nagyon keveset keresnek.

Már a rezidens egymillió felett keres, így pénzügyileg senkinek nem éri meg bevállalni az 5. ügyeletet és ambuláns helyettesítést a magánélet rovására.

A nővér pedig 200-300 között keres, emiatt egyre többen mennek el, a maradók egy része pedig azért nem megy, mert a hozzáállásával máshol nem kapna munkát ennyiért sem. Na ők megkeserítik a kollégák és a betegek életét is. Plusz pár nyugdíjas meg mondjuk én, aki ha nem emelik meg a 207 ezrem, szépen odébbállok, mert meguntam, hogy a szakorvoshiány és az idióta kollégák miatt rajtam csattan az ostor, ráadásul olyan feladatokat a nyakamba varrnak, ami orvosi kompetenciájú lenne. Ki felel értem? Még csak el sem ismerték a felsőfokú papírom felvételekor, hogy ne kelljen annyit fizetniük.

Nem mondom, hogy az orvos nem érdemel meg ennyit -már aki ugye - de a nővér is rengeteget dolgozik, miért kap kevesebbet, mint a külsős vállakozó alkalmazásában álló takarítónő? Ennyiért nem lesz normális utánpótlás, a gyakorlatukat töltők többségére azt mondom, hogy a beteg jobban jár, ha saját magát látja el, mintsem ők hozzájuk nyúljanak. Ha hajlandóak rá, és nem a telefonukat nyomkodják a nővérpultban.

2022. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Sajnos igazad van. Tapasztalatbol beszelek. Neves intezetben toltottem par napot. Mivel kivancsi ember vagyok....figyeltem. Elkeserito dolgokat tapasztaltam.
2022. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Igen. Nyilván azért hiányzik több mint 8000 ember az egészségügyből, mert sérvet kaptak, amikor felvették a fizetésüket.
2022. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A párom szakapolokent kevesebbet keres 12 órában, mint én 6 órában hegesztőket. És ha ő hibázik, lehet hogy valaki meghal, míg én max fogom a köszörűt, és szétvágom a vasat újra hegeszteni.
2022. aug. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!