Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem Márki-Zay nyerte volna...

Ha nem Márki-Zay nyerte volna a választást, hanem a Fidesz, akkor maradt volna a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Vicces vagy!
2022. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Azt mondta a Fidesz, ha nyernek, marad a rezsicsökkentés. Oh wait.... Miniferi
2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Rezsi csökkentés olyan nem létezett, és nem létezik.

A "csökkentett ár" egy épp magasabb árhoz fixen vet alacsonyabb ár 2012 -ből.

Onnantól többnyire alatta volt, mint felette, vagy is többet fizettél érte...

[link]


Amivel szeretnek jönni a fideszesek: [link]

Ez igaz is 2021 második felétől, amikor is kilőtt a gáz ára. (lásd előbbi táblázat jobb széle)

Nagyjából onnan volt "rezsicsökkentés" valódi.

DE! ez nem tartható hosszan, így most átvariálta a kormány egy áll rezsicsökkentésbe.

Vagy is, átlag fogyasztásig marad a tényleges rezsicsökkentés.

Amit az átlag felett fogyasztók fizetnek meg, a jóval magasabb árban.

2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A csapból is az folyt, hogy azért kell a Fideszre szavazni, hogy maradjon a rezsicsökkentés. Hogy azért vagyunk jóban az oroszokkal, hogy legyen olcsó gázunk és hogy ne érintsen minket a háború.


A választások éjszakáján nem maradtam fent megvárni a szavazatszámlálást, így nem tudom mi az eredmény. De tisztára az történik, amit a Fidesz arra az eshetőségre ígért, ha Márki-Zay nyer.

2022. júl. 28. 20:42
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

Hát, én is a rezsicsökkentésért szavaztam rájuk, és be is tartották - én bőven beleférek mind az áram-, mind a gáz rezsicsökkentett mennyiségébe.


Ha nem fidesz nyert volna, most több, mint 6-szor annyit kellene fizetnem, mint így.

2022. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
5 de nem mindenki 40es szűz agglegény..
2022. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#3 Átlagfogyasztás... Gajdics Úr az alábbiakat mondta "ÉN MOST AZT MONDOM KARÁCSONY GERGELYNEK, TAKARODJON KI A LAKÁSOMBÓL! NE SPÓROLJON, FOGLALKOZZON A MAGA DOLGÁVAL!"

De hát sajnos a baloldal nyert, pedig Gajdics Úr figyelmeztetett, hogy ez lesz!

2022. júl. 28. 20:49
 8/21 A kérdező kommentje:
#5 Jó de én igazi hazafias keresztény-konzervatív fideszes vagyok. Nem ilyen pesti panelprogramos gyíkvállú libsi. Nagy vidéki csokos családi házban élek a sok gyerekemmel. Nem férek be az átlag alá. És mint mondtam, amúgy is Gajdics Úrnak van igaza a spórolással kapcsolatban, bár spórolással se férnék be az átlag alá.
2022. júl. 28. 20:51
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

#5 mi is bele férünk, de ettől függetlenül nem örülök neki, hogy majd a nagycsaládosokkal fizettetik meg.

Nem lenne 5× -ös, még a gáz sem, ez egy rém hír!

Az áram alig növekedne, Paks 14 Ft/kWh áron tudja termelni. Rezsi csökkentve ez 11 Ft.

És a Paksi termelés bőven elegendő a magyar lakosságra, és még nincs ott 2000 hektárnyi napelem amit elmúlt években telepítettek.


A gáz már húzósabb kérdés, mert a hazai kitermelés csak részben tudná kiszolgálni a lakosságot, ott se lenne 5× -ös ár, de jelentősen nőne, úgy 3× -osára.

Ennek különbözetét, most majd a "túlfogyasztók", rendszerint családi házban élő családosok fizetik meg.

2022. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Átaludtál pár hónapot, nem csak azt az éjszakát. :-D

Na jó, tudom, hogy nem gondoltad komolyan, és ennyire nem lehetsz hülye, hogy ki nyert. Én bőven beleférek távhős panellakóként, de olyan átgondolatlanul hoznak döntéseket, hogy itt senki nem fog kimaradni a szívásból, csak magukat nem akarják megszorítani, sőt, fizetésemelést is osztogattak a tisztelt házban maguknak. Minden esetre elkezdtem eurós számlára átpakolászni egy adag pénzmagot.

2022. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!