Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Valljátok be,...

Ellenzékiek! Valljátok be, hogy kicsit a szívetek mélyén örültök, hogy nem a csalamádé koalíció nyert?

Figyelt kérdés
Ebben a gondterhelt időben, mert valljuk meg hogy a mai helyzet egyáltalán nem átlagos jó hogy nem azok irányítanak. Akármilyenek is ezek a fideszék ők legalább fogják a kormány, amíg a csalamádé koalíció az első kanyarban fának menne, mint Kunhalmi Ágnes a csapóajtónak.
2022. júl. 30. 16:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem jött be. Jött a katás törvény és a rezsicsökkentés-csökkentés. Én nem képzelem azt, hogy ha Márki-Zay lenne a miniszterelnök, akkor nem romlana a forint, meg nem lennének problémák, de legalább nem tudnának egy nap alatt keresztülvinni ilyeneket. Nem lenne elég hatalmuk hozzá. Nekem azért nyugtalanító, hogy bármit megtehet a Fidesz.
2022. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Fogják a kormányt mint a süllyedő Titanic kapitánya. kár hogy nem részletezted a szakértő kormányunk mesterhúzásiait.
2022. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%
Mindegy, mert nálunk valódi ellenzék nincs. Az ellenzék elnevezést itt a kormány összes döntését fikázó, kormányra kerülni akaró politikusokra használják, akiknek nincsenek elveik azon kívül, át akarják venni a főmaffiózó pozíciót az aktuális kormánytól.
2022. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
14: Én már abban is kételkedem, hogy kormányra akarnak kerülni. Elvannak a képviselői fizuval.
2022. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%
Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel lenne jobb a helyzet most, ha az ellenzék nyerte volna a választást, mondjuk 51%-kal? Aki örül a Fidesz agonizációjának, hozzon már példát, hogy mennyivel lenne jobb az ellenzék ugyanebben a helyzetben?
2022. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

13, Nem mondtam hogy szakértők vagy mesterhúzásaik vannak, csak ilyenkor tudnak racionálisak is lenni és az erős hierarchia miatt könnyen hoznak gyors döntéseket.

Én a régi mszp-s időkben azt láttam, hogy azok teljesen dilettáns semmirekellő idióták, a mostani csalamádé koalíció meg egymás marásával lenne elfoglalva és leszarnának mindent.

2022. júl. 30. 16:35
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
16: Én írtam, hogy bennük se hiszek, de legalabb ilyet nem tudnának megcsinálni, hogy kipattan valami a fejükből és másnapra az úgy lesz.
2022. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
15, Szerintem is. Nem akarnak már kormánnyra sem kerülni csak megélhetési politikusok. Így nincs semmilyen felelősségük, de ott a több milliós fizu.
2022. júl. 30. 16:37
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés egy vélemény. A magam részéről nem örülök, hogy nem nyert az ellenzék, mert utóbbi esetben anyagilag jobb lenne. Csatlakozánk az EU-ügyészséghez, megszűnnének a jogállami akadályok, jönnének az EU-s pénzek, ami segítene stabilizálni a forintárfolyamot meg a gazdaságot.


Merthogy amúgy most azért romlik, mert valójában nem fogják a kormányt: ugyanúgy el van szállva a költségvetési hiány, mint Gyurcsány "elqrtuk" beszédekor, és aki nem a szólamokat elemezgeti, hogy akkor most a "zakatol a gazdaság" hány százalékkal kisebb, mint a "dübörög a gazdaság", hanem a számokat nézi, az nem vesz se forintot, se magyar állampapírokat.


Külpolitikában se az oroszok csatlósa lennénk, aminek vannak rövid távon előnyei (benzin ársapka), de már Teleki gróf öngyilkossága is intő jel volt, hogy a politikában nem érdemes a rövid távú nyereséggel felülírni erkölcsi szempontokat, hosszú távon nem lesz jó vége.


Annak viszont örülök, hogy az ellenzék nem nyert turbo-demagógiával (ebben nagy szerepe van MZP-nek), mert akkor örökre kiírták volna magukat a hatalomból. Ha ugyanezeket az intézkedéseket ők hozták volna meg, amit most Orbánék, a B közép már törne-zúzna. Tehát ha figyelembe veszem a lakosság agymosott állapotát, akkor örülök, hogy a megvezetett hülyéknek az a kormány adagolja a megszorításokat, amelyik már régóta hülyíti őket az "alternatív valósággal", ahol a kormány nem csak törvényalkotó szerv, hanem csodatevő, aki két kézzel szórja közénk a pénzt, és kifizeti helyettünk, ami nekünk rosszul esne. (Holott a pénzt, amit erre beszedett, oda is adhatná az embereknek, akkor ki tudnák fizetni a valós árakat. Meg, ami a lényeg, akár meg is tudnák azt takarítani.)

2022. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%

A fideszre szavaztam XD


Ez elég válasz?

2022. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!