Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szankciókra számíthatok...

Milyen szankciókra számíthatok, ha nem óhajtok télen halálrafagyni, fagyoskodni?

Figyelt kérdés
Fűrészt nem fogott életébe, tehetősebb burzsujok felvásárolták előlem a tüzifát, ami elég nagy valószínűséggel ott fog megkorhadni a telkükön. Én pedig lassan megindulok az állami erdőterületek felé.

2022. júl. 30. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
A lopás 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
2022. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi erővel, ha nekem meg elfogy a pénzem, elindulok az állami pénzintézetek felé, egy símaszkal.. :D
2022. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként ha tényleg ekkora a baj, és komoly a kérdés.


Frissen kitermelt erdőknél ha valaki megkéri az erdő tulajt, megszokták engedni hogy az ott maradt gallyakat (amik olykor comb vastagságúak) feldolgozzák és elvigyék.


Legalább is nálunk nem ritka az ilyen. Csak annyi szokott lenni a kitétel hogy takarítson el maga után az illető, és ne a legnagyobb sárban álljon neki elhordani.

2022. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2#

Nem egészen ugyanaz, de van benne valami. Amennyit már befizettél a semmiért ilyen-olyan jogcímen, tételek formájában ebben a kamatfeudalizmusban.

2022. júl. 30. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Épp megnéztem tegnap annak az erdőgazdaságnak a honlapját, ahonnan kétévente tavasszal szoktam vásárolni tűzifát (legközelebb 2023 tavaszán lesz esedékes).

Van hirdetve eladásra most is olyan fa, mint amit venni szoktam (meg másmilyen is). Még az árak is hasonlók.


Úgyhogy aki arról beszél, hogy tűzifa hiány van, vagy megfizethetetlenül drága lett a nagy kereslet miatt, az szimplán HAZUDIK!

2022. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz a gázzal ha van rá lehetőséged, 1729m3 elég jó áron van.
2022. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5#

Akkor mi a túróért utasítanak el, vagy nem veszik fel a telefont féltucat helyen? Ahonnan eddig szereztem be, még ő is azt mondta, hogy próbáljam meg 3-4 hét múlva, de hívni fog, ha lesz nekik. Eltelt lassan két hét, de nem hívott. Miről pofázol?

2022. júl. 30. 19:03
 8/13 A kérdező kommentje:

6#

Nincs rá lehetőségem, ezért írtam ki a kérdést.

2022. júl. 30. 19:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána hogy a településeden nincs e eladó valami kisebb elhanyagolt legelő, vagy szántó ami be van fásodva [link]


Én anno 250ért vettem így egy fél hektáros legelőt ami teljesen be volt fásodva.


Azóta onnan van tűzifám.

2022. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9#

Szerinted van erre energiám és időm, hogy ilyen ügyeskedésekkel is foglalkozzak?

2022. júl. 30. 19:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!