Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népességarányosan hol fognak...

Népességarányosan hol fognak idén télen többen megfagyni, a 85 milliós Németországban, vagy a 10 milliós Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ezer főre jutó, fűtetlen otthonában kihűlés miatti halál melyik országban lesz több?
2022. aug. 3. 14:33
A kérdező szavazást indított:
Magyarországon
Németországban
38 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon inkább éhenhalnak az emberek a "kiemelkedően magasan tomboló" gazdaságunk miatt. :)
2022. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
Feltűnt, hogy klímaváltozás van, és valahol a mediterrán meg a trópusi között vagyunk? Senki nem fog megfagyni, az a kérdés, hogy 8 fok lesz vagy 18. A tavaly karácsonyi majdnem 20 fok rémlik? Az, hogy most rommá szárad az egész mezőgazdaság, mert a tanácsok ellenére napraforgót ültettek banán meg kókusz helyett, az megvan? Hol vannak a kunsági narancsültetvények, mikor annak megfelelő éghajlat van? Ja, hogy krumplit ültettek, mert Kádár elvtárs azt javasolta 30 évvel ezelőtt? Nyomorékok...
2022. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kettő, senki nem fog megfagyni? Melyik bolygón élsz te? Isten hozott a valódi világban!


[link]

2022. aug. 3. 14:49
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

[link]


"Sokkoló adatok - Falunyi ember fagyott meg tíz év alatt

Évente átlagosan 200-250 ember hal meg Magyarországon kihűlés miatt,"

2022. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%

Gondolom ugyan ott ahol tavaly is. (lakossági gázellátással nem lesz probléma)


Németországból miért nincs cikk hogy ott mennyien szoktak meghalni?


Illetve mi értelme van egy 3-4-szer gazdagabb országhoz hasonlítani magunkat?

2009-ben hányan haltak meg is Magyarországon?

2022. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ötöském, azért van értelme összehasonlítani, mert a drága, tekintetes-méltóságos dr. Orbán Viktória Mihály miniszterelnök elvtársunk azt találta mondani, hogy bár Németországban olyan fene nagy liberalizmus van, még is ők fognak majd télen megfagyni, még ha nem is pont ezeket a szavakat használta. De azért én gyanítom, hogy a fajlagos kihűlési halálesetszám még is magasabb lesz nálunk, mint ott.
2022. aug. 3. 15:16
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

"Németországból miért nincs cikk hogy ott mennyien szoktak meghalni?"

Homelessekről találtam egy fizetős oldalon, nagyjából 5-15 ember fagy meg évente a németeknél a 85 millióból. Az utóbbi évben (2021) 27 ember halt fagyhalál által a németeknél, ezt kimagaslóan soknak titulálták.

Magyarországon kb. 150-250 ember szenved fagyhalált évente a 10 millióból.

Ez nagyjából 80x-os különbség a németek javára népességarányosan.

Szóval a kedves Kérdező kérdése elég költőire sikerült.

2022. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

"De azért én gyanítom, hogy a fajlagos kihűlési halálesetszám még is magasabb lesz nálunk, mint ott."

Persze hogy magasabb, ez kérdés? :D Tudsz mondani bármit, csak egyetlen dolgot, amiről Orbán nem hazudott eddig?

2022. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hetes, na lássuk azt az oldalt! Bár nincsenek kétségeim, valami ruszki+fidesz+Orbán propagandaoldal lehet.


Egyébként én is találtam egy adatot, Németországban évente 20-25 ember hal meg fagyhalálban. De nem tudom megmutatni, mert fizetős az oldal.

2022. aug. 3. 15:32
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
#7, Matematika elégtelent kaptál, évet kell ismételned.
2022. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!