Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korrekt hogy külföldiek ide...

Korrekt hogy külföldiek ide szavaznak a mi életünkbe holott lehet soha nem is jártak Magyarországon,román,ukrán,és egyebek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 11:37
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
20as na ezzel egyetértek,ezek csak haszonleső "magyarok" lehet esetleg a déd nagyapja volt magyar valamikor,de amugy ők még a fb-on is jobban belecsöpögnek mindenbe mint egy magyar,a fidesz oldalon meg ott leledzenek hogy hurrá orbán.
2022. aug. 4. 15:20
 22/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, hogy mi ez a nagy felindulás a külhoni magyarok iránt, főleg, hogy a szavazatuk kevesebb mint 1%-ban befolyásolja a magyar választásokat. Amióta szavazatuk van, meg lehet nézni, hogy a Fidesz minden alkalommal jóval 2/3-al nyert a külhoniak szavazata nélkül, szóval valójában semmit sem dönt el az külhoniak szavazata. Ez a szavazati jog egy afféle gesztus, amivel Magyarország azt jelzi a külhoniaknak, hogy éljetek bárhol a világon, ti magyarok vagytok, számíthattok ránk. Beszéltem külhoniakkal: Romániában mindig bozgorok/ungurok maradnak, a hozzátok hasonló értelmi szinttel rendelkező magyarországi magyarok számára pedig románok. Nem kéne őket basztatni, végül is ők is a mi nemzettestvéreink. Természetesen soha sem fognak rászavazni azokra a magyarországi pártokra, akik őket románnak, szerbnek, stb. nézi, végül is ők napról napra a megmaradásukért küzdenek, a román, az ukrán, stb. pedig azért, hogy beolvadjanak. Ez az egyszerű gesztus pedig nagyban segítheti a megmaradásukat az ősi földön.


Nem értem azokat a nagyokosokat sem, hogy költözzenek haza, ha magyarok akarnak lenni. Ezek a barmok elfelejtik, hogy azok a magyarok nem olyan magyarok, akik egy külföldi országba költöztek, hanem olyan magyarok, akik feje felett az államhatárt húzták arrább. Ott éltek az őseik, ott él a családjuk, barátaik, ismerőseik stb., miért költöznének csak úgy ide? A vidékiek sem költöznek csak azért Budapestre, mert vágynak a libbant vezetésre és vidéki átlagnál magasabb fizetésekre, hanem otthon maradnak (legalább is a nagy többségük), mert nekik is ott vannak a rokonaik, az ismerőseik, az őseik és a barátaik.


Főleg azoknak a pofázását nem értem, akik olyan városokban éldegélnek, amelyeknél kicsin múlott, hogy nem kerültek át valamelyik drága szomszédunkhoz. Csak remélni tudom, hogy azok közül az észlények közül egy sincs itt...


[link]

2022. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
70%

Én erdélyiként sosem éltem a szavazati joggal, és nem is tartom helyesnek.


Sajnos majdnem minden ország így csinálja a térségben - így pl. a romániai belügyekbe is beleszólnak moldáviai, szerbiai, ukrajnai, sőt, magyarországi román kettős állampolgárok és az évtizedek óta külföldre települt román diaszpóra is (tehát határon túli román őshonos kisebbségek és a gazdasági migránsként külföldre távozottak is, sőt, azok gyerekei is).


Ami még rosszabb nálunk: Romániában a határon túliak szavazati joga AZONOS erejű, mivel a külföldet is választókerületekre osztotta a választási rendszer (azaz pl. lehet képviselője az izraeli vagy a franciaországi románoknak a parlamentben). Gyakorlatilag az egész Földgömb fel van osztva választókerületekre - így a külföldi románok a világ bármely táján teljes értékű szavazatot adnak le, nemcsak listás, hanem kerületi módon is.


Engem ez kifejezetten zavar, és korrektnek tartanám egy GLOBÁLIS megegyezés tető alá hozását: mindenki döntse el, ha több állampolgársága van is, melyik országban szeretne szavazni! Ha csak egyet választhatna mindenki, egészen biztos vagyok benne, hogy 99% ott szavazna, ahol él, mert a saját sorsát akarná eldönteni elsősorban, nem a másokét.

2022. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
60%
Az ő szempontjukból sem mindegy, hogy ki van kormányon, mert az egyik oldal képviseli az ő érdekeiket is, a másik pedig magára hagyná őket.
2022. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!