Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családodnak milyen volt a...

A családodnak milyen volt a viszonya a kommunista hatalommal?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 15:01
A kérdező szavazást indított:
Élvezték a rendszer előnyeit
Semmilyen, éltek és dolgoztak tekintet nélkül a hatalmi berendezkedésre
A rendszer kárvallottjai voltak
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Földdel rendelkező, vallásos vidéki emberek voltak az őseim. A vallás eleve nem fér meg a kommunizmus eszméjével, de ez a kisebbik problémájuk lett volna talán. A földet elvették. Padlássöprés során ugyanaz volt az ávh-s, aki elverte a nagyapámat, aki pár évvel korábban nyilas karszalaggal a vállán verte el, mert zsidó barátai voltak.


Én fiatal vagyok ahhoz, hogy emlékezzek azokra az időkre. De én családi körben soha nem hallottam azt, hogy bezzeg a jó öreg '70-es és '80-as évek, amikor már konszolidáció volt. Hogy mocskos férgek voltak a kommunisták, azt már annál inkább.

2022. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim a 70-es, 80-as években voltak fiatalok. Éltek és dolgoztak, az ő életükre nem volt hatással a kommunizmus. Nem politizáltak, nem voltak vallásosak. Sose hallottam őket mocskos kommunistázni. A rendszerváltás után is megálltak a lábukon, talán még jobban. Nekik jó életük volt itt is, ott is. Vagy csak mindig tudtak alkalmazkodni, akárhogy alakult.
2022. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Az első a Rákosi időkről szól,Nem kehet össze sem hasonlítani az 1960.utáni időkkel,.
2022. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Volt föld elvitel, mert apai ágon "kulákok" voltak, de ezentúl semmi, csak az hogy tiszta szívből gyűlölte nagyapám, és apám a komcsikat, 70-es 80-asokban a forradalmak évfordulóján kokárdával provokáltak, persze főleg a külvárosi részeken.

Nagyapám már a kilencvenes évek elején látta, hogy mi, és mi lesz a fidesz, látta hogy komcsik azok is.

2022. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfater a háború során az antifasiszta ellenállás tagja volt miután az anyját megerőszakolta egy részeg kisnyilas. A háború után belépett az MKP-ba, majd rövid időn belül ki is lépett, amikor a falu kisnyilasaiból szinte kivétel nélkül hirtelen harcos proletár párttagok lettek. Egy ideig a szociáldemokraták mellett agitált, aztán a szalámizás során már elfordult tőlük is. Kapott is egy kellemes látogatást a fekete autótól, félhullára verték, pár év múlva, 27 évesen meg is halt.


A család másik ágán igazából semmi extra nem volt, kisparasztokból TSZ-tagok lettek, aztán élték az életüket.

2022. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek olyan régi dolgok, hogy már csak kevesen érzik úgy, hogy bármilyen viszonyuk volt vele!

Vagy a mai fiatalok azt hiszik, hogy elnyomásban éltünk a rendszerváltás előtt?

3-as jól írta, az a fajta kommunizmus, ami a mai fiataloknak eszébe jut a "kommunizmus" szóról, max. az 50-es években volt. Már alig élnek olyanok, akik akkor már felnőttek voltak.

2022. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!