Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért élnek abban a...

Sokan miért élnek abban a tévhitben hogy a magyarok szegények?

Figyelt kérdés

Bírom hogy valaki csóró, vagy olyan környéken él vidéken ahol a többség csóró és akkor ebből azt gondolja hogy ez az általános.


Azért rengetegen vannak olyan emberek akik jól élnek és egyáltalán nem foglalkoznak a politikával.


Attól mert neki nem sikerül, az miért elképzelhetetlen sokaknak hogy itthon is lehet boldogulni?



2022. aug. 7. 12:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%
Itt aki jól él pl senior programozó az annyit keres mint egy osztrák ládagyári paraszt. Vagy még annyit sem. Az árak meg jóval magasabbak itt.
2022. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%
Páran csak azt látják, hogy a szomszéd csóró akkor mindenki csóróként van elkönyvelve ottan. De valóban, tök más a valódi kép eme országban e témáról.
2022. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan miért élnek abban a tévhitben hogy a magyarok szegények?"


Mondjuk azért, mert optimista becslések szerint is a lakosság TÖBB MINT FELE él a társadalmi minimum alatt?

Mondjuk azért, mert a magyar középosztály gyakorlatilag az utóbbi 10 évben elolvadt? Ez globális probléma, de itthon mintha még direkt rá is segítenének.

Vagy mert az osztrák minimálbér vásárlóerő értékben verdesi a magyar hivatalos(nak hazudott) ÁTALGOT?

Vagy esetleg azért, mert egy 20%-os élelmiszerár inflációtól úgy besz..rt a 4. ciklusát éppen kezdő kormányzat, hogy ármaximalizálást vezetett be, mint valami lefingott 3. világbeli, államcsőd szélén táncoló országnál? Komolyan, ez annyira jellemző lenyomata a kormányzatunknak. Ez a világon a legjobb hely, de konkrét ársapka kell, hogy ne haljon éhen a lakosság egy része Európa szívében.

Vagy azért, mert az utóbbi év 3. legnagyobb pénzromlásának vagyunk elszenvedői, a VILÁGON? (Az argentínok és a törökök előznek meg, bravó!)

Vagy azért, mert a lakosság háromnegyede kb. ehetné a cipőtalpát, ha a piaci viszonyoknak közelítelőleg megfelelő energiaárak lennének? Nyugaton röhögve fizeti mindenki a megemelkedett árakat, nem kell benzin meg dízel ársapka, nem kell hatósági ár a vízre, gázra, áramra, nem kell szabályozott liszt, cukor meg csirkefarhát ár.

2022. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából viszonyítás kérdése az egész. Afrikához, balkánhoz viszonyítva nem szegény, nyugat európához hasonlítva szegény.
2022. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
Te épp az ellenkezőjét írod. Vagyis látsz valamit a pesti úrinegyedben és az gondolod, hogy Borsodban is mindenki úgy él......
2022. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

#14


Ez egyik oldalról igaz, másik oldalról pont itt kezdődik a baj.


Azt mondom, hogy van egy lakásom, nincs felújítva.


Ha csinálnék egy tisztasági festést, kicserélném a padlót, és kitakarítanék jó alaposan, akkor egészen élhető lenne kis pénzből is. Nyilván nem olyan mint egy új építésű vagy teljesen felújított, de élhető.


Vagy hagyhatom az egészet úszni a mocsokban arra hivatkozva, hogy még így is egy fokkal jobb mint egy borsodi putri. Csak hát ettől élhetőbb nem lesz.


Vagy akár csinálhatom azt is amit a kormányunk tesz, hogy veszek egy nagyon drága híres festményt, kirakom a retkes falamra, és mutogatom, hogy én mennyire jól élek és mennyire gazdag vagyok, miközben a hűtőm üres a lakásom meg úszik a mocsokban.


Mert hogy a kormányunk pontosan ezt csinálta éveken át.

2022. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy akár csinálhatom azt is amit a kormányunk tesz, hogy veszek egy nagyon drága híres festményt, kirakom a retkes falamra, és mutogatom, hogy én mennyire jól élek és mennyire gazdag vagyok, miközben a hűtőm üres a lakásom meg úszik a mocsokban."


Ez olyan szép, találó és pontos hasonlat, hogy utólagos engedelmeddel lopom :D

2022. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttad orbán vagyonnyilatkozatát? Semmije sincs szegénynek. Hát hogy lenne már több pénze egy átlag magyarnak?
2022. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18: "Lőrinc, igaz, hogy semmije sincs? -Igaz. -Akkor mi ez a sok dolog a széfben? -Az nem az enyém, az a Viktoré!" :D
2022. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ez a relativitás.... mihez képest szegény az országunk? Romániához képest gazdagabb, vagy Ukrajnához mérve, de utazz egy kicsit vidékre, Csongrád Csanád, Baranya, Békés megye ....Baranya déli részén olyan mély szegénységven élnek az emberek, hogy soknak az alapvető életmentő gyógyszereire sem telik.Nem Budapestből kell kiindulni! Én Budán lakom ,Budafokon nőtem fel, de sokat jártam vidékre, ismerem a saját országomat.
2022. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!