Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért szidják...

A fideszesek miért szidják ennyire a nyugatot, miközben ott sokkal jobb az élet?

Figyelt kérdés

Él ismerősöm, ausztriában és Franciaországban is. Rendszeresen beszélek velük, de érdekes nem igazán panaszkodnak az ottani életre. Persze ott sincs kolbaszból a kerítés, franciában azért vannak szar dolgok, de összeségében sokkal jobban élnek ott az emberek. Ausztriában tavaly voltam is kint Linzben ismerősömnél, hát öcsém, annyival jobb ott az élet, hogy arra még én sem számítottam. Zsír új gyönyörű házak rengeteg utcában, mindenkinek van pénze autóra, nem okoz problémát senkinek, a picit jobban keresők lazán megveszik újonnan is a fullos autót. Persze nem mondom, hogy ez mindenkire vonatkozik, de nagy átlagban az emberek sokkal jobban élnek. Fizetés nem viccelek, de mosogatással 4x annyit lehet ott keresni, mint amennyit itt keres egy középiskolai tanár, mellette az, hogy drágábbak az élelmiszeek, drágább a benzin, meg sem kottyan. Mindig azt hallom a fideszesektől, hogy a nyugat hanyatlik, meg, hogy milyen rossz ott, de őszintén szólva én ennek az ellentetjét tapasztalom. Mo hanyatlik, nyugaton meg ha szorgalmas vagy és akarsz dolgozni akkor fasza eletet élhetsz. Megindokolnátok kedves kormánypártiak, hogy miért is utáljátok ennyire a nyugati országokat?

Előre is köszi.



2022. aug. 7. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert vagy elhiszik a propagandát vagy irigy kutyák:)
2022. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
4%
Érdekes ezt az ógynevezett nyugatnak a szidását személyesen még senkitől sme hallottam. Sem Fideszestől, sem ellenzékitől, sem senkitől. Ez a jelenség szerintem csak a médiákban létezik.
2022. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

"Mi itt nem fogunk megfagyni télen. Ők ott meg szülhetnek férfiként. Kinek mit intézett a kormánya"


Ezt maga a felcsúti hízókoca mondta.

2022. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na ez érdekes árokpart, mert nekem van fideszes rokonom és akármikor szoba jön a téma, úgy szidja a nyugati országokat mint a bokrot. Ő egyébként nem igazán indokolja meg, hogy mi baja vele, csak úgy szídja.
2022. aug. 7. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

A Fideszesek sohasem a nyugat elért gazdasági,technikai teljesítményét vitatták el.


Hanem a "negatív mellékhatásokat".

2022. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk mert a nyugati országok gyarmatai vagyunk. Azt konkrétan senki sem mondja, hogy Nyugaton gyengébb lenne az életszínvonal, mint Magyarországon, csak azt, hogy azért túlzásokba sem kellene esni, és hogy igen, nagyon durva a hanyatlás.

Persze én radikális jobboldaliként (nem vagyok fideszes) úgy látom, hogy Magyarország legalább annyira hanyatlik.

Egyébként pedig a Nyugat sem egységes. A fullos autó + ház is inkább csak Ausztria + Németország + Skandinávia. Vagy inkább sehol, hiszen Nyugaton inkább bérelnek. De konkrétan rokonom francia férje mondta a szemembe, hogy a francia életszínvonal nem magasabb, mint a magyar.

2022. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"Hanem a "negatív mellékhatásokat"


Ha a fideszes neveletlen kölkök nem b*sztatnák az EU-t éjjel-nappal, akkor talán el is jutnánk egyről a kettőre.

2022. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert a propaganda felülírja a józan észt. Tapasztalatuk meg nincs mert a szomszéd falunál tovább nem jutnak.
2022. aug. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

"Azt konkrétan senki sem mondja, hogy Nyugaton gyengébb lenne az életszínvonal, mint Magyarországon"

A fideszmédia által birtokolt megyei hírlapok cikkei közé beszúrt fidesztálib propagandasávba konkrétan ilyenek mennek hogy "Berlinben és Hannoverben már elzárják a gázt".

2022. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert (a látszat ellenére) megrögzött bolsevik gondolkodásúak.
2022. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!