Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt miért nem mondja sose a...

Azt miért nem mondja sose a fidesz sajtó, hogy külföldön 3-4x annyit keresnek az emberek?

Figyelt kérdés

A benzin 800 forint? Oké, keresnek másfél milliót amiből + 40k elmegy benzinre.


A rezsi a duplájára nőtt? Oké, akkor a rezsi felmegy 150 ezerre.


Drágultak az élelmiszerek, oké az + 100k kiadás havonta.


Tehát az eddigi 300k helyett 600k lesz a kiadás. Akkor már csak havi 900k-1m forintja marad pluszba egy németnek, angolnak vagy franciának.


Ezt valahogy a sok M1, tv2, origo, stb néző miért nem érti meg? Így is kétszer annyi marad egy nyugati zsebében mint egy jól kereső magyar fizetése.


2022. aug. 8. 08:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

#19 Én Finnországban élek, kb. ugyanannyi az élelmiszerek ára, mint otthon, csak itt ki tudom fizetni és még félre is tudok tenni. Fél év alatt annyi eurót spóroltam össze, amiből otthon felújítottuk végre szüleim házának a tetejét. Az áram negyedévre kb. 100 EUR (kétszobás lakás, egyedül bérelem), rendszerhasználati díjjal. A szolgáltatót versenyeztethetem, ha nem vagyok vele elégedett. Amúgy kb. 1000 euróval keresek többet a finn mediánnál, de nem kirívóan sokat, messze nem magyar miniszterelnöki vagy képviselői nagyságrend.

Ha a mediánt keresném, akkor pár hónappal tovább tartana félretenni egy tetőfelújításnyit. Vagy ugyanannyi ideig, ha nem fizetném az edzőtermi bérletem, esetleg többet bicikliznék közlekedési bérlet helyett. Vagy kevesebbet szállíttatnék kaját házhoz. Ezek azért olyan hétköznapi luxuskák, amik se nem létfontosságúak, se nem nélkülözhetetlenek és nem okozna zuhanást az életminőségemben, ha nem költök rájuk.

2022. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!