Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon Magyarország továbbra...

Maradjon Magyarország továbbra is EU tagország?

Figyelt kérdés

Annak apropóján merült föl bennem a kérdés, hogy Magyarországon nem szükséges referendum a kilépéshez, elegendő az egyszerű 2/3-os parlamenti többség.

Ennek ellenére-éppenhogy emiatt az ellenzékben vannak olyan hangok, akik az EUs tagságunkat megerősítő referendumot sürgetnek.



2022. aug. 8. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, maradjon, kormánypárti szavazó vagyok
Ne maradjon, kormánypárti szavazó vagyok
Igen maradjon, baloldali ellenzéki szavazó vagyok
Ne maradjon, baloldali ellenzéki szavazó vagyok
Igen maradjon, jobboldali ellenzéki szavazó vagyok
Ne maradjon, jobboldali ellenzéki szavazó vagyok
Igen maradjon, nem sorolom magam egyik politikai táborba sem
Ne maradjon, nem sorolom magam egyik politikai táborba sem
64 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

"Ennek ellenére-éppenhogy emiatt az ellenzékben vannak olyan hangok, akik az EUs tagságunkat megerősítő referendumot sürgetnek."


Ennek természetesen a világon semmi alapja, az ellenzék részéről ez egy sokadik szerencsétlen kommunikációs trükk akar lenni, mondván ha azt üvöltözik, hogy ők nagyon benn akarnak maradni, azzal - szerintük - azt az érzetet kelthetik, mintha a kormányoldal meg ki akarna lépni. Az a helyzet, hogy senki sem akar kilépni. Sem a Fidesz, sem a szavazóik, sem az ellenzék. Innentől kezdve ez bohóckodás, az MSZP és a Jobbik meg igazán kipusztulhatna már inkább csendben.

2022. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ellenzék sem egységes ebben a kérdésben. Én egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy ha nem jönnek a pénzek, akkor előbb utóbb ne az legyen a vége.
2022. aug. 8. 22:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár azt hozzáfűzném, hogy jelenleg nem értek egyet egy ilyen népszavazás kezdeményezésével, talán még többet is árt kint használ. Jelenleg.
2022. aug. 8. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mert Orbán mások pénzét lopkodja.
2022. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

#2. "Én egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy ha nem jönnek a pénzek, akkor előbb utóbb ne az legyen a vége."


Egyetértünk. Amiben viszont biztosak lehetünk: olyan tartósan nem lesz, hogy nem jönnek a pénzek. Így aztán a kilépés esélytelen.

2022. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Emlékezzetek hát arra, hogy közel 20 éve miért is szavaztatok a belépésre!?

-Uniós színtű bérek

-Euró

Hát nem ez vezette a kezedet az x behúzásánál?

Mindent EU szabványosítottunk, de ezek valahogy nem jöttek össze.

20 év után fel kell tenni a kérdést: Megkaptuk azt, amit vártunk a csatlakozástól?

Na ugye, hogy nem. :(

2022. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez nem az EUn múlt. Akin múlt, meg nincs számonkérve.
2022. aug. 20. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezö azt nem érted az átlag magyar eddig se kapot semmi támogatást.A lényege az ha Gizike nem talál munkát akkor tudjon kint dolgozni könnyedén.És nem azért nem talál mert ki akkar menni hanem mert a környéken nincs.De szomszédba minden városba keresnek embert nem csak pestre.Nagyon sok hely van ahol nincs munka lehetőség itthon erre az a válasz csak az nem dolgozik aki nem akkar magyaroknál.Nem munkahely terentés a cél ha jönnek be ruházások egyhelyre megy Budapest,Györ,Debrecen de az ország többi részén semmi nincs.
2022. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Majd akkor irj ha Kanizsára,Kaposvárba lesz valami munkahely mert csak igy random ezek jutotak az eszembe mert onnan a lakoság nagy része kinz dolgozik.Mert a környéken nincs munka.
2022. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés igazából úgy is okafogyott..

Már nem csak a kormányon érződik hosszú évek óta, hogy kifelé fordította a rudat ez EU-ból, és már nem csak retorikával készíti fel az embereket (vagyis annak nagyobb részét) hogy helyeseljék a kilépést.


Már külföldön is így látják:

[link]


Biztos vagyok benne hogy 7-10 éven belül már nem leszünk EU tagok. De szerintem még ebben a parlamenti ciklusban meg is indul a kilépés.


Valahogy azt érzem, a Kormánynak az a jó, ha minden egyre sz@rabb. Mert akkor mindig lehet kire fogni hogy "miattuk" van, és majd a Kormány "megvéd".


Figyeljétek meg, minnél nagyobb Magyarországon a nyomorúság, lecsúszó oktatás, egészségügy, ellátó rendszerek, munkanélküliség, annál népszerűbb lesz a Fidesz. Bár ez nem csak nálunk van így. Ugyanezt a retorkiát követi a brazil, törökország, venezuelai kormány is kb. Komolyan nem is értem az embereket. Minnél szarabb annál jobb? :D :D :D

2022. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!