Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, ha SENKI nem...

Mi történne, ha SENKI nem vásárolna 2-3 napig? Sehol, semmit.

Figyelt kérdés

Senkinek nem kell mondani, hogy az árak az egekben. Oké, hogy nem a kereslet-kínálat vitte fel az árakat de akkor is durva. Magunkból kiindulva ( fiatal pár gyerek nélkül ) meg lehetne oldani. Az emberek 90 % ának szerintem van otthon annyi kaja fagyasztóban, spájzban, esetleg kertben vagy a nagyinál, hogy kihúzza 2-3 napig bolt nélkül. Gyerekkel nyilván nehezebb de ha ezzel el tudnánk érni valamit akkor érdemes lenne.

Nyugodtan jöhet hideg-meleg, nem értek hozzá, csak elgondolkodtam rajta. 😀



2022. aug. 9. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Abból kiindulva, hogy a legegyszerűbb dolgokban nem tudnak az emberek megegyezni, és összetartani, ez soha a büdös életben nem történénne meg.
2022. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés.. nyilván én is tudom, hogy ebben az országban nem divat az összefogás
2022. aug. 9. 10:09
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Semmit sem oldanánk meg vele.

A világ egy inflációs spirálban van...ha tartósan csökken a kereslet, akkor lassan csökkenek az árak...

2022. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve volt egy kezdeményezés, hogy ne tankoljunk pár napig, mikor 350 :D Ft felé ment a benya, szerinted, mi lett belőle?


én spec 2 hétig nem tankoltam akkor

2022. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4. nap bepótolnád a vásárlást.
2022. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.


Mi már alapból nagyon keveset vásárlunk. Álltalában heti 1 nagyot szoktunk, kb mindent betervezünk, hogy mikor, mit főzünk és mire van szükségünk.

Ami kb nagyon kell mellé, ha nem kajáról van szó, azt meg a neten rendeljük, de csakis olyan terméket, ami árértékben megéri. Felhagytunk a gyűjtögetéssel és kb tényleg csakis abból és annyit veszünk, amire tényleg szükségünk van!

2022. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Akkor abban a 2-3 napban nem lenne bevétele az üzleteknek, de aztán a rákövetkező napon meg rekord bevételre számíthatnának.
2022. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek igaza van. Lásd hosszú hétvégék. 1-2 napig zárva a bolt, de előtte meg után éhezők viadala van.

Kereslet kínálat. Amíg van aki megveszi drágán is, nem csökken a bolt bevétele, addig hülye lenne csökkenteni az árakat. Ha meg csökken a bevétel akkor sem az a jellemző, hogy árat csökkentenek, hanem akkor első körben jönnek a leépítések.

2022. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én eddig is megválogattam, hogy mit veszek és csak akkor vezettem, ha muszáj volt. De az átlag magyar honfitársam két kézzel dobálja a pénzt és közben óbégat, hogy szegény.
2022. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 2*Sü ***** válasza:
100%

Ünnepnapokon, mikor a boltok túlnyomó többsége zárva van, ez ha nem is maradéktalanul, de elég nagy mértékben megvalósul. Nem sokan vesznek kenyeret, párizsit, biciklit, szobabútort mondjuk december 25-én.


Ehhez nagy összefogás kellene. Ez önmagában is nehéz. De mivel nincs különösebb remélt célja, eredménye a dolognak, ez a nehézség hatványozottan jelentkezne. De tegyük fel, hogy valahogy mégis sikerül, és tényleg nem vásárol senki semmit 2 napig. Ettől az emberek fogyasztása, igénye nem változik meg, annyi történik csak, hogy az a kétnapi fogyasztás előtte, esetleg utána fog extra fogyasztásként megjelenni, mindenki előre bespájzol, vagy pár nappal későbbi időpontra halasztja a vásárlását. Nyilván ahhoz, hogy megszülessen az összefogás, ahhoz nyilvánosnak kell lennie a dolognak, így a boltok is fel fognak rá készülni, mondjuk nagyon gyorsan romló élelmiszert – pl. kenyeret – nem fognak előállítani. Vagy kevesebbet fognak előállítani és mind pocsékba megy, ami nagyobb időszakot – mondjuk egy hónapot – nézve ha nem is óriási, de valamekkora kínálatcsökkenést fog eredményezni.

2022. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!