Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallom, már megint a ov...

Hallom, már megint a ov célkeresztjébe kerültek az akácfák.Ha kivágjuk az akácfákat,honnan lesz akácméze az országnak?Mi a francot akar már állandóan ezzel a „nem őshonos fajta" témával?Árnyékot ad?Van belőle haszna az országnak? ő őshonos ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 11:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
15%
Ausztriában sincs akácfa és mégis kibírják.
2022. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Hans Pötterman ***** válasza:
7%
Én télen is hetente 2-3 nap be se gyujtok mégis életbe vagyok nem kéne a kényelem miatt tönkretenni a földet legyen már egy fontosságági sorrend kéne ide rendes háború malenkij robot majd eléglenne a felekênyelem is egyből
2022. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

#8

A fa nő, ez alap sajátossága. Az erdőket pedig ma már gyakrabban ültetik, mint hagyják magukra. Pont az EU követelte pár éve az akác kiírását, mert valóban invazív faj és valóban elveszi a helyét az őshonos fajok elől. Pont mert gyorsabban nő. Ezért jó fa, mert jó mint faanyag is és jó mint méz alap is .

Pont ezért harcolt a magyar vezetés az akác védelmében, mert nálunk már része a faiparnak is és a méztermelésnek is. De ettől még ez az a fa amiért nem kár ha többet vágnak ki belőle eltüzelni. Mert erre is jó - ha megfelelően száraz- és gyorsan vissza is nő ha engedik.

Megint ész nélkül, nulla tudással és gondolkodás nélkül csak ellenzitek a döntést, csak mert a kormány döntése.

Évek óta olyan erdősítés folyik ami pont a sötétzöldek vágya. Pont azt a fát jelölik meg most kivághatónak amit eddig írtani akartak. De most ez ellen is megy a hiszti.

Nem éri kár az erdőket és nem fog csökkenni a méretük. Nem csak a Ligetben nőnek fák, megnyugodhatsz, sok ezer hektár erdő eleve azért van ültetve hogy abból bútor, tüzelő vagy épp papír legyen, amire most pont a zöldek miatt van még nagyobb kereslet az eldobható műanyagok korlátozása miatt. Amire megint csak később csodálkoztak rá, hogy jé, ha azt akartuk hogy műanyag helyett papírból legyen akkor ahhoz rengeteg papír kell, ahhoz meg ki kell vágni fákat.

2022. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
15# Nem értek egyet Veled ! Én nem látom a fásítást ! Hol volt ? A múlt héten mindenki ténfergett a melegtől a megállókban, mert kivágták a fákat ? Hol zajlik jelenleg a fásítás ? Ne vágjanak ki sehol semmit ! Ebben a melegben a facsemeték meghalnak, ősszel meg kiszáradnak. Nem a meglévőre kellene vigyázni ? Mennyi idő még megnő egy fa ? Valaki kijár majd locsolgatni ? Itt mindig fordítva csinálnak mindet ! Egy épkézláb döntés nem volt az országban 30 éve ! És itt vissza is térhetünk az almafák kivágásáért járó pénzre. Most vegyél almát ! Milyen az íze, mennyibe kerül ? Nesze neked !
2022. aug. 9. 11:53
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom Pesten van e, de országosan rengeteg fa lett ültetve, persze nem kellene kivágni őket.
2022. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Már csak az a kérdés, ki fogja tudni megfizetni ezeket az új kitermeléseket? Az akác a legtúlárazottabb fafajta, ami már eddig is drága volt, 32e alatt nemigen találsz méterben (+ szállítás). Kiszámoltam a gázzal összevetve és ha a jelenlegi 2200 köbös gázfűtésemmel számolok, akkor a gázért havi 45-öt fizetek (fűtés-indirekt-főzés), a fáért havi negyvenet, de akkor a fa még csak ott fekszik méterben az udvaron feldolgozatlanul.

Pont ez a baj. Hiába lesz több elérhető tűzifa, attól még nem lesz olcsóbb.

2022. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

Az hagyján, de ha csak egy kicsit ismernék a földrajzot és a történelmet, akkor tudnák, hogy akácokat azért ültettek (még a XVIII. században), hogy a futóhomokot megkösse. Szóval "remek" ötlet, se az akác nem fogja megkötni a homokot, és az aszály miatt a víz sem veri el. Porban fogunk ülni, élhetetlen lesz az alföld.

Kb. úgy fogunk kinézni, mint az arabok, csak a tevék hiányoznak (még).

2022. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%

Hm. Ezerrel megy a riogatás. Ebbe a hibába esett bele az elektromos autók tudora a jutubon Horváth András is. A kiadott rendelet meg csak vészhelyzet esetére szól.

És nézzük a valóságot: Magyarország erdeinek negyede akácerdő, 1990-től az új telepítések fele akác. Erdőgazdálkodásunk évszázados hagyományaival.

"Az ország erdei évente 13 millió köbméter növedéket (ez a faállomány adott időegység alatti átlagos méretváltozását jelenti) produkálnak, így a favagyonunk csökkenése, azaz felélése nélkül évente hozzávetőleg ennyi az ország erdeinek (államinak, magánnak együtt) maximális fakitermelési lehetősége."

"Ezzel szemben az előző tíz évben évente átlagosan 7,5 millió köbméter fát termeltek ki erdeinkből, tehát minden évben maradt úgynevezett kitermelési tartalék, ennek köszönhetően pedig minden évben nagyjából 5 millió köbméterrel növekedett erdeink fakészlete."

Most egy új helyzet állt elő, sokan állnak át fatüzelésre, ehhez felvásárolták a készleteket, ami nem fog jelenteni tűzifa hiányt, mert a fakivágási ütemterv szerint lesz elég tűzifa ősztől is.

Tűzifának elsősorban akácfát vágnak ki, ezért is a fele-fele telepítés, és nem fognak nekiesni a bükkösöknek és a tölgyeseknek, még vészhelyzetben sem.

De amikor annyira jól esik fikázni ... erről készül egy videó is, amit az elektromos autók szakértője készített. Sikere nagy, sok-sok vele egyetértő kommenttel. Mert fikázni olyan jó.

2022. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ezt nekem írtad ? Szót sem ejtettem autókról ! Engem a természet érdekel !
2022. aug. 9. 14:17
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

19

Horváth András a neved?

2022. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!