Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha szavazás lenne az EU-ban...

Ha szavazás lenne az EU-ban maradásról vagy kilépésről, hogy szavaznátok?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 17:58
A kérdező szavazást indított:
Lépjünk ki az EU-ból
Maradjunk az EU-ban
52 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez véletlen sem reprezentatív, de amíg a Habony művek nem kezd el brutális óriásplakát, Facebook hírdetés és hasonló kampányokba az EU ellen, a többség maradni akarna.
2022. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Én a bennmaradás mellett vagyok akkor is ha nem kapunk egy fillért sem.
2022. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Molyember ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van. Most még minden rendben, de ha elkezdik a propagandát, ez a sok krumplibogár percek alatt elhinné, hogy a kilépésünk azonnali gazdasági fellendülést jelentene, ömlene az olcsó gáz, és erősödne a forint.

Igaz, tavasszal a nemváltós agyhalál érvénytelen lett, de már csak a tény, hogy ezt meg lehetett csinálni felnőtt emberekkel, minimum bizalmatlanná tesz a magyarok értelmi képességeivel kapcsolatban.

2022. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Nehéz döntés lenne, de ma már inkább a kilépésre szavaznék.

A migránsok ajnározása és a gender őrület mellett még az orosz gázt és az olajat is meg akarták vonni tőlünk.


Az világos, hogy az EU-s pénzeket így elvesztenénk. Én viszont olyan ember vagyok, aki inkább él szerényebben, de úgy, ahogyan ő helyesnek látja, minthogy egy ennyire idióta bagázshoz igazodjon.


Hozzáteszem: az 1970-es, '80-as évekbeli nyugat-európai politikai hagyományokat ma is követendőnek tartom, és ha ma is úgy politizálnának, a nyilvánvaló gazdasági előnyökön túl megtiszteltetésnek tekinteném, hogy közöttük lehetek. De mostanra nagyon félresiklott az európai politika.

2022. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

"Az világos, hogy az EU-s pénzeket így elvesztenénk. Én viszont olyan ember vagyok, aki inkább él szerényebben, de úgy, ahogyan ő helyesnek látja, minthogy egy ennyire idióta bagázshoz igazodjon"

Te vagy az álom NER-es. Megmondták neked, hogy mi a rossz, és büszkén és boldogan vagy szegény, ha cserébe nem műtenek át óvodásokat, akik nem léteznek :)

2022. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Bent:

egy személyivel (útlevél és vízum nélkül) utazhatsz bmelyik EU országba.

ha vállalkozó vagy, bmelyik EU országba vámmentesen exportálhatsz, bmelyik EU országból vámmentesen importálhatsz.

Könnyebben mehetsz dolgozni EU országba, mint ha nem EU országból akarnál.

Kint:

útlevél és vízum KELL.

ha vállalkozó vagy, exportot, importot vám terheli.

2022. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt lennének egyéb dolgok is. Valószínűleg államcsőd, a forint teljes bedőlése (nemhogy 400, de nem is 500 Ft lenne az euró, annál sokkal rosszabb), éveken/évtizeden át tartó hatalmas munkanélküliség, recesszió, teljes azonnali vagyonvesztés már a kilépés hírére.
2022. aug. 11. 18:42
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

#1, #3

Nana, azért a beözönlő ruszki propaganda, meg a Mi Hazánk miatt egy elég tág réteg már ma kilépne. Lehet, hogy 10-15 százaléka ez a társadalomnak, ami nem tűnik soknak, de igenis aggasztó, hogy egyre többen akarnak kilépni. És a Brexit is úgy kezdődött, hogy egy szélsőjobbos réteg Nigel Farage vezetésével elkezdett keményen agitálni az EU ellen, aztán néhány hónap alatt a brit társadalom 60 százalékát átkalibrálták.


De megnézném azért, hogy a sok turbómagyar migatyánkos hogy reagálna, ha Erdélybe meg Felvidékre nem tudna kimenni, csak vízummal, vagy ha a Németországban élő gyereket hazapaterolnák és ülnének a széljobb szüleivel a putriban.

2022. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Olyan játékpénzé válna a forint, mint a pengő 46-ban. Már lehet Novák bohóckodásának hírére elkezdték ütni a forintot.

2022. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Molyember ***** válasza:
100%
Nyolcas, ezt már én is elképzeltem egy párszor. Szerintem Orbánék testi épségét pont az garantálja, hogy aki akar, az elmehet. Már önmagában ez is elég szar, de ha végleg be lennénk zárva, biztos lenne a polgárháború.
2022. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!