Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az most jó hogy akik keveset...

Az most jó hogy akik keveset fogyasztanak csak azoknak megmarad a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

Ugye gáz esetében: 144 köbméter/hó a határ.

Áram: 210 kilowattóra/hó.

Akik felette fogyasztanak bármelyik hónapban azoknak meg tessék a piaci árat fizetni.

Én beleférek a limitbe. 😁



2022. aug. 12. 08:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Annyiban pontosítanék, hogy MINDNEKINEK megmarad a limitig a rezsicsökkentés.
2022. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Az egész úgy hülyeség, ahogy van.
2022. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
Én röhögök a Fidesz szavazókon akik kiesnek a limitből :DDDD Errre szavaztak <3
2022. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem rossz, mert a fogyasztás csökkentésére, az energiával való spórolásra ösztönzi a lakosságot, cégeket.

A jó az lett volna, ha a rezsicsökiből befolyó extra pénzt a házak, lakóépületek szigetelésére (kiépítésének támogatására) költötték volna, akkor most sokkal többek fértek volna bele a keretbe. Így viszont őket jól megszivatták, mert pont a legszegényebbek fognak fagyoskodni télen, hogy beleférjenek a keretbe, vagy ők fognak sokat fizetni, ha ugyanolyan hőmérsékletet akarnak a házukba, mint a már szigetelt házban élők.

2022. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel csak az a baj, hogy döntően fideszes szavazók alapoztak eddig is a rezsicsökkentésre, így a saját szavazóival szúr ki leginkább a kormány.


Én, mint gondolkodó ellenzéki háromrétegű ablakokat építtettem be, leszigeteltem a házam és napelemeket szereltem fel. Sőt, még a mosdóm is japán stílusú és a wc tartály egybe van építve a kézmosóval, hogy kevesebb vizet pazaroljak.


Engem nem fog megviselni a rezsicsökkentés csökkentése. De Jolika néni kisnyugdíjast az emeletes házában, ahol régi fakeretes ablakok vannak, meg Józsit a helyi közmunkást a szigeteletlen házával már földhöz vágja.


Persze lehet mondani, hogy kinek mit intézett a kormánya. 🙃

2022. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Te egy ilyen féreg típus vagy ?
2022. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
5ös kinek mit intézett a kormánya? Micsoda eredeti, vicces mondás. Gratulálok !
2022. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

az átlaghatárig mindenkinek megmaradt a rezsicsökkentés!


Ne csúsztass!


Amúgy szerintem aki határ felett fogyaszt annak nem kéne adni semmilyen támogatást!


Esetleg megemelt határok mellett.

2022. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

7, ezt az istened mondta <3


https://www.youtube.com/watch?v=Sgmy-FKZS58

2022. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem tökéletes!

Áramba beleférek, 184 kWh/hó, még egy kis klímára is futná...

Gázban is bele férek, 122 m3/hó átlag, csak minimum hő tartásra szolgáló konvektorokkal.

A fa kicsit húzós lett, de mivel van 5 hektár fásom, így ez nem gond, mindig jut róla 3-4 m3 kályha kész a kandallóba.


Annak gáz, aki az átlag felett fogyaszt, és az én "kedvezményes" áram és gáz használatom díjának különbözetét is megfizeti.


Kérdéses lesz, hogy valós "átlag" -ról beszélnek, vagy egy fiktív átlag fogyasztóval számolnak, mint ahogy a rezsi csökkentésnél is fiktív árakkal számoltak egy épp magasabbat vettek végig fixen, ami után majd egy évtizedig a "rezsicsükkentett" ár alatta volt a valós ár.

Mert ha valós átlag, akkor sokan spórolni fognak, akik eddig több gázt - áramot használtak, és akkor 3 hónap múlva mikor újra kalkulálják szépen lejjebb csúszik az átlag.

2022. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!