Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van itt szegénység,...

Hol van itt szegénység, amikor a magyar fiatalok átlagos megtakarítása 726 ezer forint? Ennyit a fiatalok alulfizetettségének mítoszáról?

Figyelt kérdés

Persze ezekbe benne vannak a külföldön dolgozók is, de az csak egy abszolút kisebbség. Ez a felmérés bizonyítja, hogy valójában milyen jól is keres egy átlag fiatal Magyarországon. Dőzsöl a pénzben, ülnek a százezrek, zöldhasúak a megtakarítási számláikon.

Hol van itt szegénység libbantak? A magyar gazdaság fejlődik a leggyorsabban a világon! Itt a bizonyíték!



2022. aug. 12. 11:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%

20, jaj, ne bullshitelj már.

IKEA kihúzhatós asztal 30-40k

2-3 szék hozzá 30-45k

Egy (kihúzhatós) kanapé a Jyskből 150-200k

Állólámpa 20-30k

Könyvespolc 20-40k

Szőnyeg 50k

Kis dohányzóasztalka 15k

TV 200k


Ha mindenből a felső értéket nézed, még úgy is maradt több mint fél millád. És sokaknak pl nincs se szőnyege, se TV-je.


Esetleg nem mahagóni asztalban kéne gondolkodni egy 18 éves gyerek első albérletébe.

És ne mondd, hogy hasamra ütök, mert most rendezteük be a nappalinkat :D

2022. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
55%
#21 Ha mindenből a felsőértéket nézed, akkor egy kanapét nem veszel 1M-ból.A Jyskes, Ikeas bútorok minősége meg olyan egy ócska hányadék, hogy a 2. albérletbe már nem lehet elköltöztetni, mert szétesnek.
2022. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
62%

22, felső érték alatt az általam írt felső értéket gondoltam.


És mint írtam, ha a gyerek überszuper berendezési tárgyakat akar, keresse meg rá a pénzt.

És amúgy bullshitelsz, nekünk nem egy IKEAs bútorunk van ami elég régóta szolgál minket, kutya baja és szépen is néz ki.

Értem én, hogy számodra csak a drága bútor egyáltalán bútor... de ha arról van szó, hogy akarsz-e ülőalkalmatosságot adni a gyerekednek vag ysem, akkor meg fog felelni az átlagos árú és minőségű is. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy olyat nem érdemes megvenni, akkor a te gyereked egyen a földön ülve.

2022. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
53%
Oké, akkor tud venni egy rakás IKEA kacatot. A lényeg, hogy nem az 1m-val alapozod meg a jövőjét.
2022. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
47%
24, okéoké, lovagolj ezen, ha tetszik...
2022. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudom én, hogy a szocializmusban nem kellett közgazdaságot tanulni, mostanában meg már matematikát sem nagyon, de az átlag egy nagyon semmitmondó érték. Ha egy fiatalnak van 7,26 M Ft-os megtakarítása, 9-nek pedig kereken 0 Ft, akkor is ennyi lesz az átlag.

De ha te úgy gondolod, hogy minden rendben, az szuper, mert akkor még mindig van rólad lehúzni való, amit az állam majd meg is fog tenni idővel.

2022. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán mit értünk "fiatal" alatt?

18 éveseket? 25 éveseket? 30 éveseket?

Én 28 évesként magamat a "fiatalok" kategóriába sorolom, de 5 éve dolgozom, még szép, hogy van megtakarításom.

2022. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Egyébként jelezném, hogy úgy beszélünk erről a témáról, hogy a Kérdező egy darab forrást nem adott, szóval igazából az sincs kizárva, hogy az állítás amit hozott, nem is igaz. Mármint még statisztika szintjén sem.
2022. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
A Pesten Halottamban láttam megosztva egy szennylapnak a firkálását KSH hivatkozással. Szóval egyértelműen hazugság mint minden mérésük.
2022. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
48%
29) nem hiszem hogy hazugság,sőt amennyi gazdag mindenféle kisebbség van ebben az országban még keveslem is.de ahogy feletted is írták, értelmetlen az összvagyont összeadni és lebontani egy főre.
2022. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!