Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért hangoztat...

Az ellenzékiek miért hangoztatják azt, hogy a Fidesz az adóemelések pártja?

Figyelt kérdés

A Fidesz kormányzása alatt majdnem 10%-ot csökkent az adóteher.

[link]

Akkor miért pampog az ellenzék mindig arról, hgoy a Fidesz mennyi adót emelt? Az MSZP kormányzása alatt az adóteher kb. változatlan volt.



2022. aug. 13. 16:24
1 2 3 4 5
 21/45 tobas ***** válasza:

"Ez nem így működik, a kereskedő mindig ÁFA mentes árat néz, hisz neki abból van haszna."


Én viszont be megyek a boltba és az ÁFÁ-val terhelt árat fizetem meg mindig.


"Der volt egy nagy csökkenés is 2010-ben, amikor már a Fidesz kormányzott, vélhetően az is nekik köszönhető."


Nem az még a Bajnai-kormány törvényei voltak, amik 2010 január 1-től léptek érvénybe. A Fidesz által elfogatott adók 2011 január 1-től léptek érvénybe.


"Amúgy jól tették, hogy a minimálbéresre is ugyanaz vonatkozik, így nem lehet azzal trükközni, hogy mindenkit minimálbérre jelentenek be."


Miért nem? Én lehet hülye vagyok matekból, de 300 ezernek az adóterhe még mindig több, mint a 200 ezres minimálbérnek.


Amúgy is a legtöbb minimálbéres vagy garantált bérminimumos, alacsony bérezésű szakma az államhoz köthető.

2022. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 tobas ***** válasza:

"Ez pont egy olyan dolog, ami beleszámít az adóteherbe, és ezzel együtt is kedvezőbben alakult a Fidesz alatt."


Ez sem igaz, hiszen a mostani képletben sem látom, hogy bármilyen adójóváírás megjelenne. Akkor németnél például olyan bonyolult lenne a számítás, hogy szerintem senki sem akarná meghatározni.

2022. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

#21-#22

"Én viszont be megyek a boltba és az ÁFÁ-val terhelt árat fizetem meg mindig."

Ami csupán 2%-kal magasabb a Fidesznek köszönhetően.


"Nem az még a Bajnai-kormány törvényei voltak, amik 2010 január 1-től léptek érvénybe. A Fidesz által elfogatott adók 2011 január 1-től léptek érvénybe."

Nem csak január 1-étől léphetnek érvénybe új adózási törvények. A benzin jövedéki adója például pár hónapja változott. De igazság szerint lényegtelen is, hogy Bajnai, vagy Orbán csinálta-e. Orbán emelet 3%-ot majd csökkentett 6%-ot. Ez még mindig végig alacsonyabb, mint az MSZP alatt.


"Miért nem? Én lehet hülye vagyok matekból, de 300 ezernek az adóterhe még mindig több, mint a 200 ezres minimálbérnek."

Százalékosan ugyanannyi. De ha a minimálbéresre kevesebb adó vonatkozik, pl.: 10%, mindenki másra meg 33%, akkor megeshet, hogy egy 200ezer bruttó minimálbéres nettóban többet keres (180 ezer), mint egy 240ezer bruttó nem minimálbéres (160 ezer). Így a 240ezer bruttóst inkább bejelentik minimálbérre, hogy jobban járjon.


"Ez sem igaz, hiszen a mostani képletben sem látom, hogy bármilyen adójóváírás megjelenne."

Mivel átlagot néznek megjelenik. Gondolom megnézik 2010-ben mennyi az átlag, beleszámítanak az adómentes minimálbéresek, ebből kijön valami. Aztán ugyanez 2021-ben, ahol szintén beleszámítanak a már adozó minimálbéresek, és ebből is kijön valami. És ami 2020-ban kijön alacsonyabb, mint 2010-ben.

De ha már itt tartunk, amit statisztika néz: average single worker, no children.

A többgyerekes adókedvezményei teljesen kimaradnak a képletből.

2022. aug. 13. 20:55
 24/45 tobas ***** válasza:

"Nem csak január 1-étől léphetnek érvénybe új adózási törvények."


Akkor most pontosítok a béreket érintő adók az elmúlt 20 évben egyedül 2009-ben volt változás évközben.


"De ha már itt tartunk, amit statisztika néz: average single worker, no children.


A többgyerekes adókedvezményei teljesen kimaradnak a képletből."


Egy oldallal lentebb megjelenik két gyermekre vonatkozóan. Ott is a felső harmadban vagyunk, 10. legnagyobbal.


"Ami csupán 2%-kal magasabb a Fidesznek köszönhetően."


Adóemelés pedig adóemelés marad. Nehogy már a legnagyobb ÁFÁ-ért legyek hálás.


"De igazság szerint lényegtelen is, hogy Bajnai, vagy Orbán csinálta-e. Orbán emelet 3%-ot majd csökkentett 6%-ot. Ez még mindig végig alacsonyabb, mint az MSZP alatt."


Abban igazad van, hogy teljesen mindegy, mert attól, hogy az pocsék volt ez nem lett jobb.

2022. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

#24

"Akkor most pontosítok a béreket érintő adók az elmúlt 20 évben egyedül 2009-ben volt változás évközben."

Legyen.


"Egy oldallal lentebb megjelenik két gyermekre vonatkozóan. Ott is a felső harmadban vagyunk, 10. legnagyobbal."

Én a grafikonról beszéltem.

Az egy dolog, hogy a 10-ikek vagyunk. De hanyadikok voltunk a MSZP alatt, mert ha elsők, akkor 9 helyet javítani nem rossz.


"Adóemelés pedig adóemelés marad. Nehogy már a legnagyobb ÁFÁ-ért legyek hálás."

De mellette voltak adócsökkentések, és összességében javult az adóhelyzet.


"Abban igazad van, hogy teljesen mindegy, mert attól, hogy az pocsék volt ez nem lett jobb."

De jobb, valamivel. Persze attól még EU-s viszonylatban szar, de hazánkban még mindig a valaha volt legjobb. Úgyhogy nem értem, hogy ebben a mezőnyben mire fel mondják a Fideszre, hogy az adóemelések pártja, mikor az adók folyamatosan csökkentek, és a Fidesz kormányzás alatt közelítettük meg a legjobban az OECD átlagot még így is.

2022. aug. 13. 23:07
 26/45 tobas ***** válasza:

"De mellette voltak adócsökkentések, és összességében javult az adóhelyzet."


Mire alapozod ezt a kijelentésedet? Eddig egy tanulmányt mutattál, ami jövedelemadóztatásra vonatkozik, ami még mindig a teljes magyar adózás 9%.

2022. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

#26

Erre a tanulmányra, ami a jövedelemadózásra vonatkozik. Ezt szokták ugyanis mondani, hogy a kormány adókkal kilopja az emberek zsebéből pénzt.


"Eddig egy tanulmányt mutattál, ami jövedelemadóztatásra vonatkozik, ami még mindig a teljes magyar adózás 9%."

Már kérdeztem egyszer tőled, hogy a többi adó kiket terhel, és milyen mértékű? És azt is, hogy van-e olyan statisztika mely szerint romlott.

2022. aug. 14. 00:04
 28/45 tobas ***** válasza:

"Már kérdeztem egyszer tőled, hogy a többi adó kiket terhel, és milyen mértékű? "


Embereket, cégeket változó, van ami a fogyasztási adók ilyen a jövedéki adók, az áfa. Aztán tulajdoni alapon ilyen lehet az ingatlan, a gépjármű, stb. Ugye most divat lett az extra profit adók(az elmúlt évek egyik legnagyobb nép hülyítése).

2022. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 tobas ***** válasza:
Amúgy miért jó, ha kevesebbet adózunk? Főleg, ha az elvárásaink nem csökkennek mellette?
2022. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 tobas ***** válasza:

"És azt is, hogy van-e olyan statisztika mely szerint romlott."


Adónemek száma, amikor átvették a 2010-ben a kormányzást volt 35, most van 51, de volt az már 60 is.

2022. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!