Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor unjuk meg, hogy a...

Mikor unjuk meg, hogy a kormány és az ellenzék együtt verik szét a demokráciát?

Figyelt kérdés
Az ellenzék rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett, a kormánypártok nem mentek el, így határozatképtelen volt. A parlament a Fidesz-KDNP-nek törvénygyár, az ellenzéknek cirkusz. Egyiket sem érdekli, hogy mit akarnak az emberek. Aláássák a parlament maradék tekintélyét, szétverik a demokrácia alapintézményeit.
2022. aug. 14. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

A demokrácia alapintézményében, a demokratikusan megválasztott parlamenti képviselők, egy törvény szerint meghatározott módon összehívtak egy rendkívüli parlamenti ülést - amire a képviselők egy része nem ment el, mert ezt is megtehetik a törvények szerint.

Mégis mi a tököm ebben a demokrácia leépítése?

20 éve is ugyanez ment meg 10 éve is. A demokrácia nem épült le. EZ a demokrácia, törődj bele!

2022. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van de nincs mit tenni. Nincs alternativa mert az ellenzek a fidesszel egyutt gondoskodik arrol senki ne emelkedhessen fel alternativakent. En szemely szerint megdobbenve figyeltem mit muvelt az ellenzek a mihazank es a godenypart ellen, mondjuk a mihazank igy is megkapta a tamogatast az ellenszel ellenere. De ez nem demokracia ahol nem az emberek hanem a mar hatalmon levok dontik el vagy befolyasoljak legalabbis ki kerulhet be kozejuk.
2022. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

#2 " mert az ellenzek a fidesszel egyutt gondoskodik arrol senki ne emelkedhessen fel alternativakent. "

HOGYAN????

Azzal netán hogy ma könnyebb pártot alapítani mint bármikor? Hogy van állami támogatás minden induló számára? Hogy az internet korában már nem is kell sok pénz egy új szervezet megjelenéséhez és felfutásához? Hogy a nagy és pénzes pártok sem juthatnak több ingyen médiaszerepléshez a választási kampányban mint a legkisebbek?

Ki akadályoz meg egy szervezetet, jelöltet, hogy elinduljon, hogy megkeresse az embereket, hogy megszervezzék magukat?

Ott van a jobbik és a momentum élő példaként. A semmiből jöttek létre és tettek szert nagy ismertségre, támogatottságra majd ezt követően a saját rossz döntéseik miatt mentek tönkre. Pont addig voltak sikeresek amíg különutasok voltak és ők, a vezetőik döntöttek arról, hogy beállnak az ellenzéki összefogás pártjai közé - EMIATT vesztik el a szavazóikat.

A gödény féléket nem lehetetleníti el senki, kifejezetten jól jönnek a kormánypártoknak meg az ellenzéki összefogásnak is, mert lehet rájuk mutogatni, hogy ezekhez a hülyékhez képest mi mennyivel értelmesebb választás vagyunk neked szavazónak.

"De ez nem demokracia ahol nem az emberek hanem a mar hatalmon levok dontik el vagy befolyasoljak legalabbis ki kerulhet be kozejuk."

Nem ők döntöttek róla hanem a szavazók áprilisban. Mindenkinek ott volt a neve ugyanazon a szavazólapon, és én döntöttem el hogy hova húzom az X-t nem valamelyik ellenzéki vagy kormánypárti politikus. Ez a demokrácia!

2022. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
3. Ez az amikor valaki nincs képben mert nem követte végig mik történtek a 2022-es választási kampányban. Én figyeltem az új jelölteket is mivel kiábrándultam az ellenzékből és tudtam, hogy rájuk nem fogok szavazni de azért valakire szeretnék. Olyan dolgokat láttam amik teljesen megdöbbentettek és az ellenzék valamint az ellenzékhez közeli, nyilván általuk támogatott médiumok csinálták. Jellemző az például hogy a görény pártot mindenféle bizonyíték vagy végzés nélkül kamupártozták, miközben a 2022-es kampányban ők voltak az egyetlenek akik 0 Ft támogatásból próbáltak kampányolni vagyis nem vették fel azt a pénzt amitől kamupárt nak lehetne nevezni egy undulo partot, ezt nullára elhallgatta minden sajtóorgánum. De ez mindössze egyetlen példa abból a rengetegbõl amit tudnék mondani és nagyon nagy mertekben befolyásolja a közvéleményt.
2022. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Itt is leírom hogy most egyedüli ellenzék csak a Mi Hazánk és ez lesz amelyik akar és tud is változtatni.

Csak már el kellene érni az embereknek hogy legalább meghallgassák őket.

Toroczkai sokall magasbb tudással rendelkezik mint az egész fidesz együtt véve.

EZ az összefogás egy kalap sz.r, egymást ölik és veszekednek, marakodnak mint a kutyák.

2022. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

#4 Az ellenzéki összefogás alapja volt hogy mindenki mást a kamupártok közé próbáltak benyomni és az emberekkel elhitetni, hogy rajtuk kívül nincsen más választás ha nem akarnak újabb fidesz kormányt.

de gödényék pont ugyanúgy próbáltak más ellenzéki pártok ellen is kampányolni. Ez a demokrácia, hogy megtehetik, beszélhetnek, kampányolhatnak szabadon - az emberek meg azt hiszik el amit akarnak.

Pont ahogy a mi hazánknak lett egy nagy szavazószáma, éppen így lehetett volna az összes másik kis csoportnak is. az emberek döntöttek és nem a nagy pártok arról, hogy ki jusson be a parlamentbe.

2022. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nincs mit megunni a demokráciát már 2006-ban szétverte Gyurcsány Orbán pedig feltette az i-re a pontot.Eddig sem unta meg senki és nem úgy tűnik,hogy mostanában megunnák az emberek.
2022. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
6. Az emberek döntöttek arról hogy kijusson be de az ellenzék döntött arról hogy az emberek ne tudjanak az alternatívákról. Ergo valójában igenis ők döntöttek arról hogy ki juthat be vagy inkább úgy mondom hogy kinek legyen esélye bejutni.
2022. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Bár az ellenzék konkrétan semmit nem tesz a demokrácia ellen, de a jelenlétével, és a határozott szembefordulás mellőzésével asszisztál.


Babits-tól idézve:


"vétkesek közt cinkos aki néma."

2022. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Vagyis ha jól értem, akkor a kormány szétverését szorgalmazod.


Helyes.

2022. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!