Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a 2006-os Fideszes politikai jóslatról?

Figyelt kérdés

Még 2006-ben mondta Mikola István hogy ha a legközelebb győz a fidesz akkor a külhoniak szavazatainakk hála 20 évig biztosítva lesz az Orbán kormány.



[link]



Mi a véleményetek,igaza lett?



2022. aug. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még van nyolc év arra, hogy megdőljön a jóslata.
2022. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Ha a Fidesz és az ellenzék fej-fej mellett állnának itthon, akkor a határon túli szavazók lehetnének a mérleg nyelve, ami a Fidesz javára billenti a dolgokat. 54 és 35 százaléknál nem nagyon lehet rájuk fogni az eredményt.
2022. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

A véleményem akkor is és most is ez:

Nincs kőbe vésve, hogy a határon túliak a Fideszre fognak szavazni. Ha azt látják, hogy csak a szavazataik miatt kellettek és a kormány a köztes időben nem törődik velük, akkor 4 év múlva vagy nem mennek el, vagy balra szavaznak. Csakhogy a 2004. december 5-i gyalázat után épeszű határon túli magyar aligha szavaz a baloldalra. Az MSZP (élen Gyurcsánnyal) mindent megtett azért, hogy egy életre megutáltassa magát a külhoni magyarokkal és ezen már az sem változtatott, amikor Mesterházy Attila kisunnyogott Erdélybe bocsánatot kérni.

2022. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Én még mind a mai napig nem értem miért van a határon túli magyaroknak szavazati joguk. Függetlenül attól, hogy magyarok nem tartoznak ehhez az országhoz, hanem ahhoz ahol jelenleg is élnek. Ha én külföldön élnék nem várnám el a magyar kormánytól, hogy biztosítson szavazati jogot számomra, hiszen nem az én életemről döntenek.
2022. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Legutóbb még a 2/3 is meglett volna nélkülük.
2022. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Határon túli magyar vagyok, Erdélyben élek. Nem kérkedésnek szánva, de itt indokoltnak tartom megemlíteni, hogy az élet megannyi terén bizonyítottam már az intelligenciámat. Nem gondolom magam zseninek (definíciótól függ), de műveltnek és intelligensnek mindenképp.

Sosem szavaznék a fideszre. A külhoni szavazati jogot sem tartom tisztességesnek, így legfeljebb kompenzációként szavaznék a magyar választáson, ámbár eddig aképpen sem tettem. Szánalmas az, aki némi anyagi javakért mondja meg másnak, hogy hogyan éljen. Márpedig azzal, ha innen szavazunk, a magyar emberek életébe szólunk bele, a sajátunkra csak a magyar kormány támogatásai hatnak. Ez szavazatvásárlás, nem tudom másképpen értelmezni.

2022. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!